LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Jagged Alliance 3

Jagged Alliance 3
Sztab VVeteranów
Tytuł: Jagged Alliance 3
Producent: Haemimont Games
Dystrybutor: Koch Media Poland
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl:2023-07-14
Premiera Świat:
Autor: Suert
Ocena
czytelników 85 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90% procent
Wyroznienie
Głosuj na tę grę!

Jagged Alliance 3

24 lata temu na rynku pojawiło się Jagged Alliance 2. Ta gra sprawiła, że wiele osób zarwało przy niej mnóstwo nocek. To pozycja kultowa, która pozostanie w pamięci na długo. To co pojawiło się potem ciężko nawet przyrównać. W perfidny sposób żerowano na marce. Do dziś.
jagged-alliance-3-wielki-powrot-kultowej-serii-26963-1.jpg 1Studio Haemimont Games podeszło do sprawy w sposób niezwykle profesjonalny, oddając niejako hołd tej świetnej przecież serii. Śmiało mogę powiedzieć, że Jagged Alliance 3 dało radę. Ba! To jedna z najlepszych gier taktycznych w jakie grałem w ostatnich latach.

Na pochwały zasługuje w zasadzie każdy element rozgrywki. Najważniejsze, turowe bitwy, zostały potraktowane z pełną pieczołowitością. Otrzymaliśmy niezwykle głębokie taktyczne pojedynki, których próżno szukać u konkurencji. Wszystkie lokacje, w których toczymy boje są niezwykle klimatyczne i do tego przygotowane z najwyższą starannością. Kluczem do sukcesu jest umiejętne rozstawienie naszego zespołu jak i dokładne przemyślenie każdego ruchu. Możliwości taktycznych jest tutaj naprawdę sporo i w zasadzie każdy element ma znaczenie. Od ubiorów wroga jak i naszych, posiadanego ekwipunku, przez umiejscowienie i po zdolności naszych postaci. Brawa!!!

Osobny element to operacje i zarządzani
e przejętymi terenami. Tutaj też możemy się wykazać. W bazach wypadowych uleczymy najemników, przeszkolimy miejscową milicję do obrony zdobytych terenów, naprawimy ekwipunek, przeprowadzimy zwiad terenu czy wytworzymy amunicję i materiały wybuchowe. Po raz kolejny otrzymujemy mnóstwo zawartości do rozplanowania.

Zarządzanie grupą najemników również wymaga od nas taktycznego myślenia. Nikt nie jest bowiem z nami na stałe. Jeśli nie mamy kasy, to prędzej czy później członkowie oddziału zaczną nas po prostu opuszczać.

Do naszej dyspozycji oddano ogromny i zróżnicowany arsenał. Do tego w zasadzie każdą broń możemy dowolnie modyfikować, poprawiając wygląd ale i statystyki bazowe. Kolejne brawa dla twórców, gdyż i tutaj jest co robić oraz na czym zawiesić oko.

Dodane do gry elementy RPG również dają radę. Nasze postacie opisane są statystykami, które w trakcie rozgrywki ulegają zwiększeniu. Zdobywane punkty doświadczenia przeznaczamy na specjalne perki, przydatne w nadchodzących walkach. jagged-alliance-3-wielki-powrot-kultowej-serii-26963-2.jpg 2

Na plus należy też zaliczyć eksplorację. Chce się zwiedzać, a to już rzadkość. Wynika to z faktu, że dokładne szperanie jest nagradzane albo lepszym sprzętem, albo podręcznikiem zwiększającym statystyki czy po prostu przedmiotami potrzebnymi do ulepszeń.

No i co tu dużo mówić. Deweloperzy oddali w nasze ręce niesamowicie grywalną pozycję. Od tego tytułu naprawdę ciężko się oderwać. Mimo że fabuła jest tutaj tylko tłem, to mnogość opcji i rozwiązań zaimplementowanych do rozgrywki sprawia, że Jagged Alliance 3 jest grą niezwykle miodną. Oj mało takich produkcji na rynku.

Recenzowana gra otrzymuje ode mnie mocne 9. To pozycja na kilkadziesiąt godzin, przy której miłośnicy turowych potyczek nie będą się nudzić nawet przez chwilę. To hołd złożony dwóm pierwszym odsłonom tej serii i za to należą się producentom wielkie brawa.

Całość moich wrażeń zobaczycie tutaj.

Klucz do gry otrzymałem od wydawcy, firmy THQ Nordic, za co serdecznie dziękuję.

Autor: Suert
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję