Ghostrunner 2

Ghostrunner 2
Sztab VVeteranów
Tytuł: Ghostrunner 2
Producent: One More Level
Dystrybutor: 505 Games
Gatunek: gra akcji
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Bu:)
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 85% procent
Głosuj na tę grę!

Ghostrunner 2

Fabularnie jest to kontynuacja pierwszej części dziejąca się rok po tamtych wydarzeniach. Kult SI opanował zewnętrzne obszary Wieży Dharma. Jack nasz cyberninja po raz kolejny sięgnie po katanę brutalnie przelewając krew i masakrując przeciwników na swojej drodze:)
ghostrunner-2-recenzja-27423-1.jpg 1Nie jest to samograj, wręcz przeciwnie, elementy logiczne są tu w wielu miejscach, wiele scen po nieudanym skoku czy starciu przyjdzie powtarzać kilkukrotnie, na szczęście jest to zrobione płynnie, zwykle cofamy się tylko kilka sekund. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna: biec, ciąć wrogów i nie dać się trafić, bo każdy otrzymany cios dla naszego bohatera jest zabójczy. No i koniecznie podziwiać widoki. Grafika jest bardzo solidna: wiele neonów, świecących ekranów, ładnych wizualizacji cyberpunkowej przyszłości i niespotykanych w innych grach scen na pewno zachwyci wiele osób. Dopełnieniem jest fenomenalne audio i tak powstaje udana gra.

Zabawę wzbogacają elementy rozwoju w postaci znajdziek kart pamięci i waluty za pokonanych wrogów. Zgromadzonym kapitałem można kupować chipy (odpowiednik ulepszeń umiejętności) rozbudowując możliwości postaci w późniejszej fazie gry. Nie samą kataną się tu wojuje, twórcy oddali jeszcze do dyspozycji inne rozwiązania, np. shuriken, można nim aktywować elementy otoczenia na dystans lub ogłuszyć przeciwnika.

Uzupełnieniem rozbudowującym klimat są występujące w czasie wędrówki dialogi i nawiąza
nia fabularne do przygód z poprzedniej części oraz co pewien czas powroty do kwatery głównej w której można nawet swobodnie porozmawiać z towarzyszami.

Niektóre poziomy są w formie cyberotchłani gdzie to gracz decyduje co jest możliwe do przejścia, a co stanie się przeźroczyste i nic nie dające, w przeciwieństwie do tradycyjnego systemu nie trzeba się tu martwić, że automatycznie zniknie nam grunt pod nogami, za to musimy zadbać by on się pojawiał kiedy i gdzie powinien. W kulminacyjnych momentach przyjdzie się spotkać z bardziej wymagającymi bossami. Tu już trzeba się trochę wysilić by sprostać wyzwaniu: poznać ich ruchy, ataki i możliwości ich skontrowania. Na zakończenie omawiania gameplayu wspomnę jeszcze o szalonej jeździe motorem, rozbiłem się dziesiątki razy i mogę powiedzieć: fajnie twórcom to wyszło. Jazda po ścianach, skoki i unikanie masy przeszkód z domieszką broni dystansowej zamontowanej z przodu pojazdu - szał.

Technicznie jest względnie płynnie i dobrze, z drobnymi niedociągnięciami. Głownie opcje graficzne w ustawieniach są niepoprawnie wyświetlane, np. włączalny przełącznik DLSS frame generation na karcie serii rtx3000, ustawienia jasnościghostrunner-2-recenzja-27423-2.jpg 2 hdr nawet w trybie sdr działają. Produkcja ma wsparcie dla HDR, raczej nie jest to natywne 10 bit, na szczęście da się z tego wyczarować fajne efekty.

Przyjrzyjmy się jeszcze edycjom gry: o ile podstawka jest przystępnie wyceniona, o tyle prawie drugie tyle za ledwo kilka skórek miecza, rękawicy i motocykla do gry single player wygląda śmiesznie w droższych wydaniach. Zaznaczę, że skórki „premium” (tak je nazwijmy) są ładniejsze w porównaniu do startowej. Nie oceniam czy to dobrze czy źle, takie czasy i każdy powinien sam zdecydować czy warto.

Podsumowując Ghostrunner 1 było czymś innowacyjnym dla mnie, tutaj sięgnąłem już po produkt ogólnie mi znany, wiedziałem czego się spodziewać i nie zawiodłem się. Poziom trudności jest bardzo wysoki, trzeba być szybkim inaczej nie ma szans. Tytuł śmiało mogę polecić wszystkim fanom części pierwszej.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/pl/game/ghostrunner_2

Autor: Bu:)
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję