Dead Space Remake

Dead Space Remake
Sztab VVeteranów
Tytuł: Dead Space Remake
Producent: Motive
Dystrybutor:
Gatunek: TPP
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 60% procent
Głosuj na tę grę!

Dead Space Remake

Ciężko jest oceniać legendę, o której wiadomo, że jest genialna. Większość ludzi zna ten projekt, kocha go, cieszy się, że jest ubrany w nowe szaty graficzne. Fanatycy stwierdzą, że jest zbyt dużo zmian, że nieliczne korytarze się różnią, że mniej jump scenek. Wszyscy wiemy, że to gra bezsprzecznie dobra. Kwestia tego czy potraktowana z należytym szacunkiem.
dead-space-remake-26245-1.jpg 1No i moim zdaniem nie. Developerzy nie mieli zbyt dużo roboty. Gotowy scenariusz, gameplay pozostał niezmieniony, więc latami przepisywali kod i wydali go z błędami wręcz niewybaczalnymi - uniemożliwiającymi dalszą rozgrywkę.

Jest to też jeden z nielicznych tytułów, praktycznie niegrywalny na dysku HDD. Co prawda gra uprzedza o pewnych, eeee, trudnościach na takowych dyskach, ale jest to zbyt delikatnie powiedziane. Drzwi potrafią otworzyć się za 5 minut albo wcale. Natomiast zawsze wiedzą kiedy się zamknąć, więc
można zostać uwięzionym i nie móc przeć naprzód a to już jest niedopuszczalne.

Grę ogrywałam również na dysku M2 i tam wczytywanie działa poprawnie, ale np. wrogowie potrafią zespawnować się w punkcie naszego save'u, w czasie wczytywania nas zabić i od razu wczytywać ponownie w punkcie gdzie nas zabijają. I tak w kółku. Trzeba wówczas wyłączać grę menadżerem zadań.

Sama też potrafi wywalić się nam do pulpitu. A losowi gracze nigdzie nie ujrzą kostki energetycznej, która pozwoli im przejść drugi rozdział. Nie jest to co prawda bugdead-space-remake-26245-2.jpg 2 częsty, gra zbiera pozytywne opinie, więc pewnie bym o tym nie wiedziała, gdyby mnie się to nie przytrafiło, ale na forach znalazłam nieszczęśników takich ja. Końcowa scenka się zazwyczaj nie wczytuje (tzn. wczytuje, ale bez ludzi, po prostu jest mówiony tekst, coś tam się leje, słychać kroki, - do obejrzenia na Youtube). Patch naprawiał tą scenkę, nadal nie naprawia chaptera 2.

Więc albo będziecie zadowoleni że remake ma wsparcie dla szerokich ekranów, pięknie wygląda, albo będziecie wieszać na nim psy. Chyba że połatają całość, tylko czy można zrobić drugie pierwsze wrażenie?

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję