LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Dawn Of Fantasy

Dawn Of Fantasy
Sztab VVeteranów
Tytuł: Dawn Of Fantasy
Producent: Reverie Entertainment LLC
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2011-11-25
Premiera Świat:
Autor: Anaszkyl
Ocena
czytelników 73 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Dawn Of Fantasy

Dawn of Fantasy jest osadzone w fantastycznym świecie Mythador, gdzie gracz ma możliwość wcielenia się we władcę jednej z trzech ras: ludzi, elfów lub orków. Każda z tych ras różni się od siebie i wymaga innego stylu gry. Gracz nie tylko będzie miał możliwość poprowadzenia swojej rasy do licznych bitew, ale także będzie miał okazję aby budować i rozwijać własne wsie i miasta.
dawn-of-fantasy-8309-1.jpg 1Debiutancka gra Reverie World oferuje nam poza trybem rozgrywki sieciowej także inne tryby gry solo, takie jak kampania, oblężenie zamku czy obrona zamku. Rozgrywanie takich scenariuszy czy też pojedynczych oblężeń jest świetnym sposobem aby zaznajomić się z grą, a także aby wypróbować nowe taktyki przed urzeczywistnieniem ich w walce przeciwko innym graczom.

Jednakże rozgrywkę przeciwko AI można uznać jedynie za dodatek do tej produkcji jako, iż jej kwintesencją jest gra w Sieci.
Tryb wieloosobowy przenosi gracza do jednego z dziewięciu obszarów Mythadoru (po trzy do wyboru na każdą rasę) gdzie stajemy się władcą naszej pierwszej wioski. Zanim to się jednak stanie uczestnicy tej gry mogą wybrać dwie zdolności unikalne, które sprawia, że nasze królestwo będzie w pewnych aspektach lepsze od innych, np. orcze Looters zwiększa szybkość poruszania się naszej armii po mapie świata, a także zwiększa ilość zasobów jakie otrzymujemy z grabieży.

Poprzez zbieranie i wykorzystywanie takich surowców ja
k żywność, drewno, kamień i złoto można: rozwijać swoje miasto stawiając nowe budowle, zarządzać opracowanie określonego ulepszenia, rekrutować nowe jednostki, wynajmować najemników a także handlować wymienionymi wcześniej surowcami na targu.

Oprócz rozwijania włości na graczy czeka duża ilość zadań, które będą mogli wykonywać dla magów, królów i innych przeróżnych NPC. Za każde ukończone zadanie na graczy czeka nagroda w postaci dodatkowego oddziału czy też surowców. Jest to też świetny sposób aby czymś się zająć kiedy czekamy, aż któraś ze zleconych przez nas budowli się ukończy.

Jako iż jest to gra multiplayer, to wydawca zadbał aby gracze mogli: wykonywać zadania razem, wspólnie oblegać zamki a także tworzyć sojusze (Alliance). Dzięki temu w Dawn of Fantasy można zauważyć wysoką interakcję między graczami. Jak więc widać relacje z innymi są bardzo ważne, nie tylko bowiem mogą ułatwić nam rozwój naszego królestwa, ale także dostarczyć więcej przyjemności z samej gry.

Oczywiście na graczy czeka także niezliczonadawn-of-fantasy-8309-2.jpg 2 ilość bitew i możliwość wypowiadania innym wojny. Bitwy można rozgrywać osobiście, wtedy jesteśmy przeniesieni wraz ze swoim żołnierzami na mapę, na której walka ta ma się rozegrać, lub też możemy wybrać opcje automatycznego rozegrania bitwy.

Bardzo ciekawie także prezentuje się zdobywanie przez oddziały punktów doświadczenia, dzięki którym mogą awansować na wyższy poziom. Za każdy poziom otrzymujemy punkty umiejętności, które to możemy wykorzystać aby udoskonalić naszą jednostkę, np. zwiększając ilość punktów życia, siłę ataku czy też szybkość ruchu. Bardzo istotnym jest więc utrzymywanie naszych oddziałów jak najdłużej przy życiu bowiem później stają się one zdecydowanie lepsze od takich świeżo zrekrutowanych.

Gra ta wygląda na naprawdę solidną produkcję i z całą pewnością ma potencjał. Jest to aktualnie jedna z lepszych gier typu MMORTS. Pomimo, iż w tej produkcji grafika i dźwięki są na bardzo przeciętnym poziomie, to ilość możliwości jakie dostarcza ona graczom w rozgrywce sieciowej zdecydowanie rekompensuje te braki i tworzy z tej gry pozycję godną polecenia.

Autor: Anaszkyl
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję