LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Containment: The Zombie Puzzler

Containment: The Zombie Puzzler
Sztab VVeteranów
Tytuł: Containment: The Zombie Puzzler
Producent: Bootsnake Games
Dystrybutor: Bootsnake Games
Gatunek: Logiczna
Premiera Pl:2012-03-02
Premiera Świat:
Autor: Anaszkyl
Ocena
czytelników 39 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 50% procent
Głosuj na tę grę!

Containment: The Zombie Puzzler

Containment: The Zombie Puzzler to bardzo ciekawa gra "action puzzle" stworzona i wydana przez Bootsnake Games.
containment-the-zombie-puzzler-7505-1.JPG 1Gra ta polega na przesuwaniu poszczególnych jednostek tak aby cztery identyczne otaczały jednego zombie (w przypadku większej ich ilości obok siebie musimy je otoczyć większą ilością identycznych jednostek). W grze występują cztery różne modele, którymi otaczamy i są to: policjanci, skini, żołnierze i naukowcy. Rozgrywka trwa tak długo póki nie pozbędziemy się wszystkich zombie.

W Containment: The Zombie Puzzler trzeba szybko podejmować decyzje, ponieważ co jakiś czas zombie zarażają ludzi i zamieniają na sobie podobnych, co znacznie może utrudnić nam rozgrywkę i dopuścić do sytuacji, w której zwyczajnie przegramy, bo nie będzie już możliwości otoczenia zbyt licznej grupy nieumarłych.

Gra ta posiada kampanię składającą się z 3 aktów, która pozwoli nam jedynie na dwie, może trzy godziny zabawy. Pierwsze poziomy są bardzo proste i tłumaczą podstawowe mechanizmy jakimi rządzi się ta gra, dzięki czemu staje się ona przejrzysta i jeszcze łatwiejsza w odbiorze. Sama kampania jest realizowana w dość niespotykany sposób, bowiem
co każdy ukończony etap kamera przesuwa się po ulicach opanowanego przez nieumarłych miasta ukazując nam krótkie napisy, które stanowią fabułę. Jest to bardzo proste i ciekawe rozwiązanie, które w pewnym stopniu buduje klimat tej gry. Poza kampanią gra oferuje nam jeszcze tryb survival polegający na wybijaniu kolejnych mas przeciwników aż nie damy sobie z nimi rady.

Oprócz samego układania jednostek wokół zombie mamy tu ciekawe urozmaicenia w postaci różnych przedmiotów specjalnych, które otrzymujemy za likwidowanie dużych grup nieumarłych i klikając na różne pudła i inne obiekty na mapie. Premia za zlikwidowanie zombie jest zależna od rodzaju postaci jakie je otoczyły i zlikwidowały. I tak:
1) Policja - strzał snajperski, którym możemy wyeliminować jednego wskazanego zombiaka
2) Żołnierze - granaty, które mają atak obszarowy
3) Skini - koktajl Mołotowa, który także ma atak obszarowy
4) Naukowcy - kombinezony, które powodują iż modele, które je założą, pasują do wszystkich innych, dzięki czemu łatwiej jest okrążyć nieumarłych.

Oprócz tego containment-the-zombie-puzzler-7505-2.JPG 2są także inne rzadsze przedmioty jak nalot, który niszczy wszystkie modele w określonej linii, i inne. Mimo iż posiadamy tylko trzy miejsca na specjalne przedmioty, to nie warto się wstrzymywać przy ich używaniu, bowiem stosunkowo często będziemy je zdobywać.

Dużym atutem tej gry są dźwięki, które idealnie pasują i nadają tej grze jeszcze więcej klimatu. Wszystkie strzały, wybuchy czy dźwięki umierających zombie są warte usłyszenia. Sama grafika jak na taką grę też jest całkiem w porządku, nikogo nie powali ale nie kłuje po oczach i nie psuje klimatu.

Niestety jest tu też trochę bugów jak choćby to, że na niektórych mapach bardzo ciężko jest zaznaczyć modele znajdujące się na krawędziach. Oprócz tego czasem nie dostajemy przedmiotów z pudełek. Są to dość znikome błędy, ale czasem mogą być irytujące.

Containment: The Zombie Puzzler jest nietypową grą zawierającą w sobie ciekawe rozwiązania. Cała rozgrywka trzyma ten przyjemny klimat walki z zombie. Niestety gra ta dostarcza nam bardzo mało godzin rozrywki, przez co nie jestem przekonany o tym czy jest warta swojej mimo wszystko małej ceny.

Autor: Anaszkyl
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję