Asterix and Obelix: Slap Them All 2

Asterix and Obelix: Slap Them All 2
Sztab VVeteranów
Tytuł: Asterix and Obelix: Slap Them All 2
Producent: Mr. Nutz Studio
Dystrybutor:
Gatunek: Zręcznościowa
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70% procent
Głosuj na tę grę!

Asterix & Obelix: Slap Them All! 2

Dziecięciem będąc marzyłem o grach wideo pozwalających zawitać w światach wykreowanych przez wyobraźnię Alberta Uderzo, Rene Goscinnego i Janusza Christę. Ostatnimi czasy następuje wysyp produkcji traktujących o pewnych Galach z pewnej specyficznej wioski, nie da się jednak ukryć, że ich jakość niekoniecznie satysfakcjonuje. Czy Asterix & Obelix Slap Them All! 2 odmieni ten trend?
asterix-&-obelix-slap-them-all!-2-27623-1.png 1Gra jest reprezentantem modnego ostatnimi laty beat’em upów, czyli produkcji, w których rola gracza sprowadza się do obijania twarzy (i nie tylko) dziesiątków przeciwników, dostrzegalnie słabszych od naszej postaci, a w konsekwencji próbujących ją przytłoczyć swą liczebnością. Arsenał naszych ciosów nie jest specjalnie rozbudowany, ale pozwala różnie podchodzić do niektórych wyzwań – czasami możemy się nastawiać na wykonywanie uników, niejednokrotnie to rzuty mogą nas prowadzić do sukcesu czy specjalne ciosy ładowane.

Jak każdy miłośnik opowieści o dzielnych Galach wie, Asteriks i Obeliks są postaciami o nieco odmiennych specyfikach, w związku z czym dysponują oni odmiennymi atakami specjalnymi, również nieco inaczej zachowują się, gdy uda im się złapać przeciwnika. Tak naprawdę jednak 90 procent zabawy w przypadku zabawy nimi oboma jest identyczna, jest więc przestrzeń d
o poprawy w przyszłości.

Nie da się ukryć, iż gra znacznie zyskuje na atrakcyjności w trybie kooperacji, choć raczej z uwagi na frajdę towarzyszącą wspólnej zabawie niźli odmienny rodzaj wyzwań. Przeciwnie, zabawa jest w istocie łatwiejsza, bo i musimy się podzielić przeciwnikami, a i oni już nie będą koncentrowali swej uwagi wyłącznie na nas.

Wyraźnie widać, że autorzy wzięli sobie do serca głosy krytyczne, które pojawiły się po premierze „jedynki”. Obecnie mamy do czynienia z większą liczbą typów przeciwników, wymagających nieco innego podejścia. Nie są to również głównie Rzymianie, autorzy bardziej ochoczo sięgnęli po mniej popularne albumy, w związku z czym zetkniemy się z innymi modelami, np. Normanami.

Zdecydowanym atutem gry jest oprawa, choć głównie graficzna. Autorzy „zreasterix-&-obelix-slap-them-all!-2-27623-2.png 2cyklingowali” pierwowzór, ale odniosłem wrażenie, iż wzbogacając go tak o pewne detale, jak i ubogacając detale. Na grę naprawdę chce się patrzeć – co czasami wręcz rozprasza! – trochę więc szkoda, że warstwie plastycznej nie dorównuje muzyczna, choć nie należy się na nią obrażać.

Po przeciętnym Asterix & Obelix: Slap Them All! autorzy wyraźnie postanowili odrobić lekcje, np. nieco rozbudowując plansze czy urozmaicając starcia. Jakkolwiek niektóre ich wybory mogą budzić kontrowersje (np. brak ukrytych elementów w rodzaju możliwości strącenia marynarza z bocianiego gniazda statku), to jednak większość modyfikacji niewątpliwie stanowiła krok we właściwym kierunku.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/pl/game/asterix_obelix_slap_them_all_2

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję