XCOM 2

XCOM 2
Sztab VVeteranów
Tytuł: XCOM 2
Producent: Firaxis Games
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl:2016-02-05
Premiera Świat:
Ocena
czytelników 1 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90% procent
Wyroznienie
Głosuj na tę grę!

XCOM 2 - premiera DLC Ostatni podarunek od Shen oraz kolejna aktualizacja

Studio Firaxis Games wypuściło ostatnie duże rozszerzenie do gry XCOM 2 – turowej strategii taktycznej i bezpośredniej kontynuacji XCOM: Enemy Unknown.
Jak dotąd nie ma zbyt wielu recenzji dodatku, zatytułowanego Ostatni podarunek od Shen (Shen’s Last Gift), ale z dotychczasowych opinii wynika, że jest to zdecydowanie najlepsze z trzech DLC. Przede wszystkim gracze otrzymali nową klasę żołnierza – dwunożnego, prototypowego droida SPARK. Robot jest znacznie większy od dotychczasowych ludzkich bojowników, co przekłada się na brak bonusów za osłonę. Nadrabia to jednak solidnym pancerzem i sporą siłą ognia, jak również domyślną zdolnością pozwalającą na wykonanie trzech ruchów w trakcie jednej tury oraz hakującym kompanem BIT-em. Rozszerzenie dodaje też długą i wymagającą misję fabularną, w trakcie której grupa dowodzona przez Lily Shen eksploruje opuszczony ośrodek badawczy organizacji Advent („tych złych” w XCOM 2), po drodze walcząc z hordami droidów.

Oprócz samego rozszerzenia Firaxis wypuściło nową aktualizację, poprawiającą wydajność gry oraz nap
rawiającą błędy. Jednakże chyba najistotniejszą zmianą jest znaczne wzmocnienie skuteczności klasy Ranger w walce wręcz. Zdolności Hunter’s Insinct oraz Blademaster dodadzą odpowiednio bonusy +15 do obrażeń krytycznych i +10 do Celności w trakcie walki w zwarciu. Dochodzi do tego ignorowanie zbroi przez obrażenia z ataków psionicznych. Samo rozszerzenie Ostatni podarunek od Shen można pobrać m.in. ze sklepu Steam, gdzie kosztuje 9,99 euro (ok. 42 złotych), ale można je też nabyć w ramach tzw. Reinforcement Pack (obecna cena na Steamie: 13,39 euro, a więc mniej więcej 59 zł) wraz z wcześniejszymi DLC: Łowcą Obcych oraz Dziećmi Anarchii. Przy okazji przypominamy, że na początku czerwca twórcy poinformowali o pracach nad konsolowymi wydaniami drugiego XCOM, które zadebiutują w Polsce 9 września.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję