LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Valheim

Valheim
Sztab VVeteranów
Tytuł: Valheim
Producent: Iron Gate AB
Dystrybutor:
Gatunek: symulator
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Ocena
czytelników 90 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Wyroznienie
Głosuj na tę grę!

Valheim zajmuje jedynie 1 GB na dysku; gracze zachwyceni

Niedawno wydana we Wczesnym Dostępie na Steam gra Valheim zdobywa coraz większą popularność.
Według strony Steam Charts we wtorek wieczorem na serwerach survivalu od Iron Gate Studio bawiło się ponad 160 tys. graczy jednocześnie. Tworząca się społeczność Valheim docenia wiele aspektów tej niezależnej produkcji, ale ostatnio zwrócono uwagę na jeden ważny detal. Produkcja o wikingach zajmuje tylko 1 GB miejsca na dysku.

Zwracają na to uwagę użytkownicy Reddita, którzy zgodnie nie mogą się nadziwić, jakim cudem gra wyglądająca tak ładnie i działająca tak dobrze (zwłaszcza że to dopiero początek Wczesnego Dostępu) może być tak „lekka”.

Jeśli już mowa o Wczesnym Dostępie, to należy wspomnieć o tym, że Valheim otrzymał dziś świeżą aktualizację 0.143.5, która m.in.: poprawia ragdolle, ulepsza save’y świata i postaci czy usprawnia AI przeciwników.

Internauci zwracają uwagę na t
o, że tak mały rozmiar gry może brać się chociażby z implementacji tekstur w niskiej rozdzielczości, które są mniej zasobożerne. Jak wiadomo, niska rozdzielczość tekstur nie zawsze musi oznaczać brzydką grafikę przy odpowiednim stylu graficznym i oświetleniu. Na forum zwrócono także uwagę, że w Valheim postaci są nieme, co eliminuje konieczność nagrywania dialogów, jak w dużych fabularnych grach AAA.

Należy Valheim oddać jednak to, że upakowanie wszystkich aktywności w grze w zaledwie 1 GB to duży plus. Pamiętajmy, że gra generuje sporych rozmiarów proceduralnie generowane światy z masą zajęć do wykonywania, takich jak eksploracja, crafting czy żeglarstwo.

Źródło:
"Qskan" - GRY-OnLine

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję