LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Stronghold

Stronghold
Sztab VVeteranów
Tytuł: Stronghold
Producent: FireFly Studios
Dystrybutor: Play It
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl: 2001-11-30
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 87% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Stronghold Screen 1 Stronghold Screen 2 Stronghold Screen 3
Ważnym elementem gry będzie twoja popularność, która będzie decydować jak chętnie ludzie będą się osiedlać w twojej twierdzy. Przy niskim poziomie współczynnika mieszkańcy opuszczą cię, co w konsekwencji będzie doprowadzać cię do ruiny, brak rekrutów do wojska, surowców, pożywienia.
Na twoją popularność wpływ ma wiele czynników. Niektóre z nich to: ilość i różnorodność żywności jaką przydzielisz mieszkańcom, dostęp do struktur religijnych, stawki podatku oraz poczucie bezpieczeństwa poddanych. W przyroście popularności Lorda pomogą także gospody, w których serwowane jest piwo, a także budowla struktur służących rozrywce i odpoczynkowi, co jednak niekorzystnie wpłynie na efektywność pracy poddanych.

Fabuła gry jest wspaniale przedstawiona. Jest ona tak skonstruowana, że odczuwamy potrzebę przejścia scenariusza, aby wyzwolić lud od tyranów i nie dać im pola do popisu. Szczególnie na to wpływają emocje przeciwników, które są wspaniale odzwierciedlone. Po każdej wygranej bitwie odbywa się trzy etapowe przedstawienie sytuacji: narrator mówi co stało się dzięki wygranej bitwie, rozmowa twoich dowódców lub przeciwników, narrator opisuje sytuację jaka zaistniała. Wszystko to nadaje niepowtarzalny wyraz fabule.

Bardzo ważne pod czas gry jest to abyś jak najlepiej zarządzał całą infrastrukturą ekonomiczną, ponieważ to od niej wszystko zależy. Czyli musisz: dbać o swoją popularność, ustalać podatki, różnicować pożywienie swych poddanych, otwierać gospody w których dostaną piwo, budować struktury religijne. Celem ekonomii jest sprawne funkcjonowanie całej społeczności, rozbudowa zamku oraz sił zbrojnych. Do dyspozycji będziesz miał aż kilkadziesiąt różnorodnych budynków, wśród których znajdziesz: warsztaty, farmy, kamieniołomy, budynki religijne, magazyny, kopalnie i wiele innych. Wspólne zależności pomiędzy budynkami nie będą zbyt skomplikowane, dlatego gracze którzy grali w Faraona czy Settlersów poradzą sobie bez problemu.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
04.07.2008 | pachucek » Twierdza jest naprawdę fajną grą tylko szkoda, że
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 100%
Świetna gra. Przyjemna dla oka graf
Ramirez - 100%
więcej recenzji dodaj recenzję