Knights and Merchants: The Peasants Rebellion

Knights and Merchants: The Peasants Rebellion
Sztab VVeteranów
Tytuł: Knights and Merchants: The Peasants Rebellion
Producent: Joymania Entartainment
Dystrybutor: TopWare Poland
Gatunek: Strategiczna
Premiera Pl: 2001-11-26
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 85% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Knights and Merchants: The Peasants Rebellion Screen 1 Knights and Merchants: The Peasants Rebellion Screen 2 Knights and Merchants: The Peasants Rebellion Screen 3
Knights and Merchants: The Peasants Rebellion jest kontynuacją The Shattered Kingdom. W grze zajmujemy się rozbudową własnej wioski oraz oczywiście szkoleniem dostatecznie silnej armii. W Rebelii Chłopów otrzymujemy do rozegrania kolejne 14 misji w kampanii. Autorzy udostępnili też tryb skirmish w którym pojedynkujemy się z czterema komputerowymi przeciwnikami.
Druga część Knights and Merchants wprowadza kilka nowych elementów do rozgrywki. Po pierwsze pojawia się nowy rodzaj pożywienia, ryby. Teraz robotnicy mogą zagryzając chlebem i popijając winem, spożywać je w gospodzie. Do dyspozycji dostajemy także ratusz, w którym za skrzynie złota możemy najmować wojowników. Niestety są oni bardzo drodzy, więc z tej możliwości korzystamy tylko przy nadmiarze cennych skrzyń. W końcu możemy teraz wykorzystać w boju machiny wojenne. Katapulty doskonale nadają się do niszczenia wrogich zabudowań, a balisty jednym strzałem zabijają nawet najbardziej opancerzonego wojownika. Niestety taka skuteczność sporo kosztuje, tym niemniej warto.
Poza tym rozgrywka przebiega dość podobnie jak w Knights and Merchants: The Shattered Kingdom. Niestety gra była potwornie zabugowana w chwili premiery. Masa błędów mogła zniechęcić nabywców. Na szczęście dzielni fani serii stworzyli patch, który nie tylko naprawia wszystkie niedociągnięcia, ale także poprawia to co mogło zostać poprawione w samej grze. Dość tego by powiedzieć, że producent po kilku latach przyjął patch Service Relase 2 pod swoje skrzydła i uczynił go oficjalnym.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
18.02.2011 | pudzian10 » co oznacza O a co X bo ja nie wiem
08.08.2009 | tatatom » Dobra gra na początek wciągająca a zarazem mało mo
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 3 ŚREDNIA OCENA - 90%
Knights and Merchants to moja pierw
Tigikamil - 85%
Knights and Merchants to moja pierw
Tigikamil - 85%
Dodatek Knights and Merchants w któ
Szymiii - 100%
więcej recenzji dodaj recenzję