LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Empire: Total War

Empire: Total War
Sztab VVeteranów
Tytuł: Empire: Total War
Producent: Creative Assembly
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: turowa/RTS
Premiera Pl: 2009-03-04
Premiera Świat:
Autor: Mande
Ocena
czytelników 85% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Empire: Total War Screen 1 Empire: Total War Screen 2 Empire: Total War Screen 3
Twórcy serii Total War, która powinna być znana każdemu miłośnikowi strategii, a o której słyszeć powinien każdy gracz, prezentują kolejną grę z cyklu. Empire: Total War to piąta gra z serii, która wprowadza niemal rewolucyjne zmiany w tej kategorii gier.
Akcja gry toczy się w latach 1700-1800. Jest to okres tworzenia się wielkich imperiów kolonialnych, szybkiego rozwoju nauki, czas kultu rozumu. Główna idea gry się nie zmienia – gracz ma za zadanie poprowadzić wybrany kraj ku zwycięstwu, podejmując decyzje na mapie świata w trybie turowym i prowadząc walkę na mapach trójwymiarowych. Do dyspozycji gracz jest 10 frakcji,

Gra opiera się na zupełnie nowym silniku, skonstruowanym specjalnie dla tej produkcji. Grafika, nie dość że zupełnie nowej jakości, jest poszerzona o krajobrazy morskie. Tak, nowa gra studia Creative Assembly umożliwia grę na morzu.

Gracz może dowodzić pojedynczymi statkami, bądź nawet całymi flotami na pełnym morzu. Składają się na to: realistyczny system żeglowania, ogień z dział i muszkietów, ruch na pokładzie – każdy marynarz ma przydzielone zadania i je wykonuje, statki w pełni podlegające zniszczeniu oraz szeroka gama zjawisk atmosferycznych, które niejednokrotnie mogą wpłynąć na losy tak bitew, jak i całych kampanii.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
28.05.2008 | Mikiss » Seria Total War zawsze mi się kojarzył z masami wo
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 100%
Empire: Total War – tytuł, kt
rysiu003 - 100%
więcej recenzji dodaj recenzję