Ascension to the Throne: Wojna o Koronę

Ascension to the Throne: Wojna o Koronę
Sztab VVeteranów
Tytuł: Ascension to the Throne: Wojna o Koronę
Producent: DVC
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: turowa/RPG
Premiera Pl: 2007-08-03
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 81% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 75 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Ascension to the Throne: Wojna o Koronę Screen 1 Ascension to the Throne: Wojna o Koronę Screen 2 Ascension to the Throne: Wojna o Koronę Screen 3
Ascension to the Throne to pierwsza gra rosyjskiego studia DVC. Jest to całkiem udany miks gry RPG i strategii turowej. Dość rozległy świat gry poznajemy wraz z Aleksandrem. Niedawnym królem Ariath, który jednak został zdradzony i wysłany w odległe miejsce, o którym nic nie wie. Gracz zdobywa przychylność dotychczasowych władców Ogantharu i dokonuje zemsty na zdrajcy.
Podczas rozgrywki zwiedzimy zarówno malownicze krainy jak i dotknięte wojną oraz zarazą wyspy. Na swej drodze spotkamy cały kanon fantastycznych postaci i potworów. Począwszy od zwykłych ogrów, nieumarłych, wilkołaków i demonów na smokach kończąc.

Warstwa RPG Wojny o Koronę skupia się na zdobywaniu doświadczenia, poznawaniu nowych czarów i rozwijaniu cech. Wszystko skonstruowane jest w sposób prosty i jasny. Nie należy spodziewać się jednak po tej grze ogromu statystyk umiejętności. Z kolei warstwa strategiczna daje o sobie znać podczas walk. Wszystko odbywa się w trybie turowym (pole walki podzielone jest na heksagonalne pola), a stosowanie różnych taktyk i kombinacji oddziałów daje sporo satysfakcji. Gra stawia więc przed graczem pewne wyzwanie intelektualne co powinno zwrócić na nią waszą uwagę.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
09.11.2007 | Ajmdemen » Cóż, nieczęsto zdarza mi się przejść całą grę, wię
17.10.2007 | MAO » Mi również przypadła do gustu, choć ocena w granic
17.10.2007 | Ajmdemen » Fajna gra, ja oceniłbym ją zdecydowanie wyżej.
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję