Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V
Sztab VVeteranów
Tytuł: Grand Theft Auto V
Producent: Rockstar Games
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: gra akcji
Premiera Pl:2015-04-14
Premiera Świat:
Autor: Wojman
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Narzekania na darmowe GTA V

Uważam, że obecnie jest bardzo dobry czas dla fanów elektronicznej rozrywki. Od pewnego czasu regularnie dostajemy różne pełne wersje gier, w dodatku chyba na wszystkie możliwe platformy, zupełnie za darmo. Pomimo tego niektórzy gracze wciąż narzekają.
narzekania-na-gta-v-21577-1.jpeg 1Kilka dni temu Epic Games Store zaczął - oczywiście jak w przypadku niemal każdego rozdawnictwa przez ograniczony czas - rozdawać za darmo pełną wersję gry Grand Theft Auto V. Gry firmy Rockstar nieczęsto (powściągliwie pisząc) pojawiają się w tanich bundlach, na dodatek do dziś sprzedają się rewelacyjnie. Dlatego nie dziwi fakt, że gracze dosłownie się rzucili na promocję, a w efekcie serwery firmy padły. Mój egzemplarz gry udało się przypisać do konta dopiero późno w nocy, gdy serwery wstały, ale powodów do narzekań nie mam.

Epic Games Store nie jest jedyną platformą, która co jakiś czas udostępnia darmowe pełne wersje gier. Co jakiś czas pojawia się jakaś darmówka na Steam, uPlay, GOG i innych. I czasem pod napływem spragnionych fajnej, darmowej gierki fanów serwery tych firm także padają i nie ma w tym nic dziwnego. Im większy hit jest dostępny, tym zainteresowanie rośnie. A Grand Theft Auto V to zdecydowanie megahit. Dlatego bardzo szybko uaktywnili się hejterzy tej platformy, którzy niekiedy zaczynali naw
et szydzić.

Bo nagle okazało się, że świetna przecież gra to w istocie nic nie warty staroć, jak się uprzeć to można i kupić za 50 złotych, a po za tym każdy przecież tę grę już ma. No i serwery kiepskie, bo przecież nie wytrzymały natężenia. A poza tym konkurencyjna platforma to jest super i nie ma tych wszystkich ograniczeń. Zazwyczaj przez pojęcie „konkurencyjna platforma” rozumiany jest Steam, często nawet w wypowiedziach takich antyfanów nazwa ta się pojawia. Rzecz w tym, że zarówno Steam, GOG Galaxy, uPlay, battle.net i inne także na początku i przez długi czas nie posiadały funkcji, które mają obecnie.

Dlatego zupełnie nie rozumiem narzekań, że dana gra pojawiła się na danej platformie, a nie innej. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć argument, że trzeba kolejny program zainstalować na swoim komputerze. Nie widzę jednak w tym żadnego problemu. Na swoim komputerze mam klienta Steam, GOG Galaxy, Origin, uPlay, battle.net, Rockstar Games Luncher, więc i miejsce dla Epic Games także się znalazło. I nie ma w tym absolutnie nic zdrożnego, a narzekania-na-gta-v-21577-2.jpeg 2sprzęt jak chodził tak chodzi.

Niektórzy narzekają też, że to niesprawiedliwe, że oni za grę zapłacili pełną cenę, a teraz ktoś inny dostaje ją za darmo. Ciekaw jestem czy jak dostają prezent na urodziny, albo z jakiejkolwiek innej okazji, to czy narzekają, że oni go dostali za darmo, a ktoś inny zapłacił. Nie wydaje mi się. Owszem, zdarza się, że jakaś gra, którą już kupiłem, jest później rozdawana za darmo, ale jako gracz cieszę się, że ktoś inny także będzie mógł w nią zagrać. My gracze powinniśmy być dla siebie jak rodzina i wspierać wzajemnie, a nie się obrażać, że ktoś coś dostał, a my nie. Naprawdę jest teraz rozdawanych tyle różnych darmowych pełnych gier, że wcześniej czy później każdy powinien dostać coś, co mu przypadnie do gustu. Tylko wtedy nie narzekajcie, że jest na takiej, a nie innej platformie.

W oczekiwaniu na kolejne darmówki idę trochę pograć w Grand Theft Auto V. Bo choć u mnie działa na minimalnych ustawieniach, to jednak cieszę się, że gra takiej klasy jest rozdawana i mogę choć na trochę oderwać się od zmartwień dnia codziennego. Co i też wszystkim polecam.

Autor: Wojman
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję