LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sztab VVeteranów
Tytuł:
Producent:
Dystrybutor:
Gatunek:
Premiera Pl:
Premiera Świat:
Autor: Wojman
Ocena
czytelników GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI % procent

Jesienna Konferencja CD Projekt 2011 - relacja

W poprzedniej relacji wspominałem, że czekam na kolejną konferencję CD Projekt. Tym razem do Warszawy wybrałem się sam, bez naszego Redaktora Naczelnego, ale i tak było fajnie.
jesienna-konferencja-cd-projekt-2011-relacja-6483-1. 1W pierwszej kolejności zgromadzeni dziennikarze mieli okazję zagrać w kilka gier, które w sprzedaży znajdą się w najbliższym czasie. Pierwszym pokazem, w którym brałem udział był tryb Areny w Wiedźminie 2. W skrócie: coraz mocniejsi przeciwnicy i coraz lepiej wyposażony wiedźmin. Do tego gorący doping publiczności w grze i... to jest naprawdę fajne. Następnie poszedłem pograć w WWE 12 i UFC 3. Gry były prezentowane na konsoli Xbox 360, a jak już kiedyś przy okazji wspominałem, z padem nie jestem zbyt dobrze zaznajomiony, toteż dość ciężko mi szło. Jednak w WWE 12 podobało mi się to, że walki można toczyć także poza ringiem, zdziwiło mnie jednak to, że sędzia jest dziwnie podobny z wyglądu do bohatera serialu CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas Gilla Grissoma, a tak przynajmniej mi się kojarzył.

Popatrzyłem trochę na Sonic Generations, nowy House of the Dead czy Binary Dominan, ale gry tego typu w ogóle do mnie nie przemawiają. Wolę jakąś porządną strategię albo RPG. Owszem popykać albo popatrzeć jak ktoś gra w wyżej wymienione produkcje jest fajnie, ale to po prostu nie moje klimaty. A skoro o strategiach mowa wziąłem udział w prezentacji gry Masters of the Broken Word. Jest to ciekawa gra w stylu Heroes of Might and Magic czy King`s Bounty. Sami twórcy mówią, że na ukończenie potrzebują przynajmniej jeszcze rok. To co było pokazane sprawiło, że będę wypatrywał newsów o grze. Szczególnie interesująco brzmią wydarzenia losowe. Dla przykładu dochodzą nas słuchy, że jakaś prowincja planuje bunt przeciwko nam - można więc podnieść albo obniżyć podatki, albom co ciekawszem sprzedać buntownikom starą i niepotrzebną broń. My zarobimy trochę złota, a buntownicy się w ten sposób dozbroją. I mogą, ale wcale nie muszą wszcząć rebelię.

Po prezentacji gier przyszedł czas na lunch. Tym razem, to chyba dlatego, że naczelnego nie było, bez problemu załapałem się na to co chciałem, ale o sprawach kulinarnych nie ma co tutaj wspominać. Ważne, że po przerwie była najważniejsza część Jesiennej Konferencji. Czyli przedstawienie planów CD Projekt, CD Projekt RED i gog.com.

W pierwszej części prezentacji na scenę wyszedł Michał Gembicki z CD Projekt i pokrótce przedstawił sukcesy i plany firmy na najbliższe miesiące. Dowiedzieliśmy się, że kilka gier sprzedało się bardzo dobrze, a LEGO Piraci z Karaibów wręcz rewelacyjnie. Świetnie sprzedawał się rzecz jasna Wiedźmin 2 czy Shogun 2: Total War. Bardzo dobrze na rynku radzą sobie także filmy wydawane przez warszawską firmę.

Ważną informacją było ogłoszenie współpracy z firmą Blizzard. CD Projekt wyda nie tylko starsze gry studia takie jak StarCraft z dodatkiem Brood War, Diablo II z dodatkiem czy
World of WarCraft
z add-onami rzecz jasna, ale także te nowsze jak StarCraft II: Wings of Liberty, a także przyszłe hity Blizzarda z Diablo III i StarCraft II: Heart of the Swarm na czele. Nie był to jednakże jedyny nowy partner CDP. Nawiązano współpracę między innymi z Larian Studios (CDP wyda nadchodzący Dragon Commander) oraz 505 Studios (głównie gry na konsole takie jak Supremacy MMA, Zumba Fitness, Dawn of Fantasy). Pan Michał zwrócił też uwagę na nową serię wydawniczą firmy o nazwie Grywalność Ponad Wszystko. W tej serii będą wydawane gry Indie, czyli takie, które może i nie mają super nowoczesnej oprawy graficznej, ale za to mogą się pochwalić tym czego grom z segmentu AAA często brakuje czyli... grywalnością. Dodatkowo okazuje się, że gry w pudełku z płytką DVD można sprzedawać taniej niż w wersji elektronicznej, tak jak to w jest w przypadku nowej serii.

Firma pochwaliła się także nagrodą od Disneya dla najlepszego dystrybutora w Europie środkowo-wschodniej. Ciekawostką było ogłoszenie przystąpienia CDP do programu Payback. Za zakup produktów firmy zarówno gier jak i filmów będą gromadzone na koncie punkty, które będzie można zamieniać na nagrody. Nie poinformowano jednak co dalej będzie się działo z aktualnym programem lojalnościowym firmy, czyli CD Punktami (za CD Punkty można dostać kod do ściągnięcia pełnej wersji gry z serwisu gog.com).

Następnie na scenę wyszli przedstawiciele CD Projekt RED. Okazało się, że po odejściu Tomasza Gopa z firmy prezentacja nowości w Wiedźminie 2 także może zostać przeprowadzona w ciekawym stylu. Dowiedzieliśmy się, że gra Wiedźmin 2 doczeka się szeregu poprawek i usprawnień, a będzie się to nazywać wersja 2.0. W grze zostaną poprawione rzeczy, które nie do końca się udały. Mowa tutaj przede wszystkim o samouczku. Niby jakiś był, ale tak naprawdę gracze byli niemalże od samego początku rzucani na głęboką wodę. W niektórych momentach zamiast świetnej zabawy była zwykła frustracja, bo „po raz tysięczny z rzędu smok mnie zabija nim wykonam choćby jeden ruch”. W nowej wersji samouczek będzie się rozgrywał w zupełnie nowej lokacji, a gracz będzie się zaznajamiał z mechaniką gry stopniowo krok po kroku.

Kolejną dużą nowością w Wiedźminie 2 2.0 jest wspomniany wcześniej zupełnie nowy tryb Areny, który będzie dostępny bezpośrednio z menu głównego w grze. Tryb ten polega na tym, że nasz bohater będzie się mierzył na arenie z coraz to silniejszymi przeciwnikami. Za wygraną walkę będą przyznawane punkty, a także przede wszystkim nowe przedmioty, dzięki czemu w następnej rundzie mamy szansę na pokonanie jeszcze mocniejszych i silniejszych przeciwników. Naszym wynikiem możemy się pochwalić na forum gry albo na Facebooku, zapewne po to, żeby się przekonać, że jajesienna-konferencja-cd-projekt-2011-relacja-6483-2. 2kiś obwieś zdobył 2x więcej punktów, choć my się tyle namęczyliśmy. W przerwach pomiędzy kolejnymi rundami można porozmawiać z postaciami niezależnymi, kupić lub sprzedać ekwipunek albo po prostu rozegrać partyjkę w kościanego pokera albo w siłowaniu się na rękę. Ciekawostką jest też to, że mając odpowiedni zapas gotówki możemy nająć pomocnika, który będzie walczył w danej rundzie z potworami ramię w ramię z wiedźminem. Jednakże jak to w tym świecie bywa po prostu trzeba uważać, bo jak sojusznik wyczaruje, dajmy na to, meteory, to z tego co się domyśliłem mogą one zaszkodzić nie tylko przeciwnikom, ale też i bohaterowi.

Kolejną nowością jest nowy, najtrudniejszy tryb rozgrywki, czyli Mroczny. Grając w tym trybie będzie po prostu ciężko, ale za to będzie można zdobyć unikalny zestaw pancerza i mieczy. Ów zestaw ma być bardzo potężny, posiadać też będzie jednak małe, zdawałoby się nieznaczące wady. Użycie broni będzie wiązało się z tym, że nasz bohater będzie tracił zdrowie, a na ekranie będzie szara chmura, przez co będzie tak jakoś... mroczniej. Zapowiada się ciekawie, a pierwsza osoba na świecie, która przejdzie grę w tym trybie dostanie specjalną nagrodę od CD Projekt RED.

Krótko mówiąc: Wiedźmina 2 2.0 można uznać za duże DLC, które jednak zostanie udostępnione zupełnie za darmo. Sporo nowości w grze za free? Jestem na tak, a to wszystko już od 29 września. Wraz z premierą gry na Xboxa 360, co powinno nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku będzie dostępne nowe intro do gry przygotowane przez Tomasza Bagińskiego, autora takich filmów jak „Katedra” czy intra do pierwszej części gry. CD Projekt wspomina, że oprócz tego gra doczeka się 12 dalszych usprawnień, które na chwile obecną są owiane mgłą tajemnicy. Wiadomo jedynie, że wszystkie te usprawnienia znajdą się także w edycji na PC i będą dostępne zupełnie za darmo do ściągnięcia z Internetu.

Na koniec warto wspomnieć o serwisie gog.com. W czasie konferencji przypomniano, że serwis obchodzi trzecią rocznicę powstania. Na dniach „stuknie” sześć milionów pobranych gier. Szczęśliwy gracz, który ściągnie wtedy grę dostanie za darmo... wszystkie gry dostępne w serwise. Fajna, unikalna nagroda, trzeba przyznać. Dodatkowo od tego momentu przez 48 godzin każdy będzie mógł za darmo dodać do swojego konta i ściągnąć grę Broken Sword: Shadow of the Templars. Takie promocje to ja rozumiem.

Z konferencji wróciłem zmęczony, ale i zadowolony. Dobrze wiedzieć, że po kilku słabszych latach CD Projekt wychodzi w końcu na prostą, nawiązuje współpracę z nowymi partnerami i stara się o powrót tych znanych i uznanych. Dla graczy oznacza to nie tylko sensowne ceny gier i filmów z oferty dystrybutora, ale także profesjonalną polską wersję językową. Czekamy na informacje o kolejnych ciekawych posunięciach CDP. Kto wie, może już na następnej Wiosennej Konferencji?

Autor: Wojman
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
30.08.2022 | m237 » "Matilda II - twardy orzech" Zdjęcie przedstawiają
28.11.2017 | -1" or 1=((SELECT 1 FROM (SELECT SLEEP(25))A))+" » 1' AND IFNULL(ASCII(SUBSTRING((SELECT @@VERSION),1
28.11.2017 | -1" or 1=((SELECT 1 FROM (SELECT SLEEP(25))A))+" » 1' AND IFNULL(ASCII(SUBSTRING((SELECT @@VERSION),1
28.11.2017 | -1" or 1=((SELECT 1 FROM (SELECT SLEEP(25))A))+" » 1' AND IFNULL(ASCII(SUBSTRING((SELECT @@VERSION),1
28.11.2017 | -1" or 1=((SELECT 1 FROM (SELECT SLEEP(25))A))+" » 1' AND IFNULL(ASCII(SUBSTRING((SELECT @@VERSION),1
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję