GRY LOGICZNE
Darmowe gry logiczne
NAJPOPULARNIEJSZE PLIKI
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ
136708 224 KB Kulki
83912 1,9 MB Kulki 3D
56070 1,34 MB Maga Kulki
41595 1,35 MB Klikacz
Sortuj według:
PEŁNA LISTA GIER
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ/OPIS
Lexi Cross Jest to trochę zmodyfikowana wersja "Koła Fortuny", w futurystycznej wersji. W tej grze można grać zarówno z komputerem, jak i z żywym przeciwnikiem. Najpierw należy zaznaczać pola, pod którymi można co jakiś czas znaleźć bonusy, znajdźki, które pomogą w dalszej grze. Jeżeli trafisz na puste pole - następne ruchy będą należały do przeciwnika. Jeśli już zaznaczysz na szaro wystarczającą liczbę kwadratów, wybierz opcję losowania. Wtedy maszyna wylosuje wartość "pieniężną", po czym będziesz mógł wybrać literkę. Jeżeli wśród zaznaczonych na szaro pól występują takie litery, otrzymasz wielokrotność wartości pieniężnej. Co jakiś czas wśród trafionych liter pojawiają się czerwone literki - są to kolejne literki hasła, którego odgadnięcie jest kluczem do wygranej. Gra została oprawiona w niezłą grafikę, a i sam pomysł gry nie jest banalny.
ściągnij
2928 0,42 MB
Logical Należy tak układać kulki, aby w jednym kole znalazły się wszystkie tego samego koloru. Gra wciąga i ma bardzo ładnie wykonaną oprawę graficzną.
ściągnij
3936 0,24 MB
Logo Twoim zadanie jest odpowiednie układanie klocków. Gra posiada niezłą grafikę VGA.
ściągnij
2266 0,54 MB
Maga Kulki Ulepszona wersja popularnej gry w układanie kul. Ułóż kulki obok siebie i wykorzystaj bonusy
ściągnij
56070 1,34 MB
Mah Jongg "Mah Jongg" to gra logiczna - puzzle. Należy łączyć ze sobą "w pary" identyczne karty (po połączeniu znikają). Łączyć można jedynie tylko te, które nie przylegają z innymi kartami ze wszystkich stron. Gra posiada niezłą grafikę i jest w pełni obsługiwana przez mysz.
ściągnij
6022 0,11 MB
Marble Madness Każda plansza składa się z poszeregowanych pól, które widzisz w rzucie izometrycznym. Twoim zadaniem jest doprowadzenie kulki do końca planszy.
ściągnij
1943 0,18 MB
Master Mind Gra polega na odpowiednim ułozeniu kulek i odgadnięciu szyfru. Po każdym ułożeniu kulek z lewej strony pojawia się informacja, ile kulek zostało ułozonych poprawnie (czarny kolor punktów) oraz czy kulki tego koloru w ogóle w danym schemacie występują (biały kolor punktów). Jednak zaznaczamy, że położenie tych punktów wcale nie oznacza położenia (poprawnego czy nie) kulek! Twoim zadaniem jest odgadnięcie szyfru. Gra jest oprawiona w dobrą grafikę, a poza tym wciąga.
ściągnij
2461 0,07 MB
Oh no! More Lemmings! Ogromny sukces gry "Lemmings" sprawił, że nie trzeba było długo czekać na kolejną część przygód niesfornych zwierzątek. Producenci nie wprowadzili w zasadzie żadnych zmian w obsłudze programu, co wcale nie oznacza, że poszli na łatwiznę. W tej grze otrzymujesz kolejną dawkę wspaniałej zabawy na stu bardzo pomysłowo zaprojektowanych planszach. Tym razem są one podzielone na pięć stopni trudności (Tame, Crazy, Wild, Wicked, Havoc). Podobnie jak w pierwszej części gry plansze o najniższym stopniu trudności pomyślane są jako pomoc w nauce obsługi programu. Czynności, jakie mogą wykonywać lemingi są wyróżnione w formie ikonek w dolnej części ekranu. Po zaznaczeniu którejś z czynności wybierasz leminga do jej wykonania, a małe stworzonko tak szybko, jak to tylko będzie możliwe zabierze się do roboty. Lemingi potrafią drążyć kilka rodzajów korytarzy, opadać swobodnie na parasolce, budować schody lub wspinać się na pionowe ściany. Dzięki zablokowaniu przejścia, jeden bohaterski leming może uratować od niechybnej zguby wielu swoich braci, a kiedy zajdzie potrzeba, poświęca życie, aby utorować drogę innym. Podobnie jak w poprzedniej części, po ukończeniu planszy otrzymujesz kody do następnej. "Oh No! More Lemmings" jest programem adresowanym do wszystkich użytkowników komputerów, którym bez względu na wiek, płeć, pochodzenie społeczne, czy przekonania religijne potrafi zapewnić bardzo dużo dobrej zabawy.
ściągnij
3092 0,36 MB
Ortotris Znakomity pomysł połączenia gry edukacyjnej ze zręcznościową. Gra uczy ortografii. Z góry ekranu spadają wyrazy bez literki, naszym zadaniem będzie jej uzupełnienie. Grafika VGA, gra jest dobrze wykonana zarówno pod względem merytorycznym, jak i graficznym.
ściągnij
2320 0,20 MB
Overload Usuń z pola wszystkie figury przeciwnika
ściągnij
7012 0,6 MB