LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Human Resource Machine

Human Resource Machine
Sztab VVeteranów
Tytuł: Human Resource Machine
Producent: Tomorrow Corporation
Dystrybutor:
Gatunek: Logiczna
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 65% procent
Głosuj na tę grę!

Human Resource Machine

Kreatywność ludzka nie zna granic! Można jednak odnieść wrażenie, że twórcy rodem z Tomorrow Corporation napotkali ścianę, dochodząc do wniosku, iż kompletnie nie mają pomysłu na kolejną grę. Z zakłopotania tego uratował ich jeden prosty trik – postanowili stworzyć grę o samych sobie.
human-resource-machine-17793-1.png 1Niestety, nie jest to żaden tycoon poświęcony prowadzeniu studia tworzącego gry komputerowe, próżno im przypisywać aż tak szerokie perspektywy. Autorzy uznali, iż skoro gros ich czasu produkcyjnego pochłania programowanie jako takie, to może dobrze by było powierzyć graczowi adekwatne zadanie.

Gracz rozpoczyna jako szeregowy pracownik, wręcz stażysta, który ma dokonywać przy taśmie produkcyjnej prostych czynności – przenieść pudła z jednego krańca pokoju na drugi, później zaś ułożyć je wedle kolejności rosnącej czy malejącej, i tym podobne, i tak dalej, et cetera… To nie same zadania są bowiem zajmujące, lecz sposób ich wykonania – rola gracza polega bowiem na wydaniu poleceń, które będą zrozumiałe nawet dla najbardziej upośledzonej jednostki (czyt. sztucznej inteligencji), zarazem zaś nie będą prowadziły do sprzeczności bądź ku innym manowc
om.

Szybko się okazuje, że to wcale nie jest takie proste, przynajmniej jeśli gracz nie posiada najmniejszego doświadczenia w programowaniu bądź nie cechuje się iście matematyczną logiką pozwalającą sprowadzić wszystko do algorytmów. Już pierwszych dziesięć poziomów potrafi okazać się wymagające, jest zaś ich kilka razy tyle.

Co istotne, nawet ukończenie ich wszystkich nie musi oznaczać końca rozgrywki. Mianowicie produkcja zachęca, by ponownie przepatrzeć wcześniejsze etapy pod kątem znalezienia bardziej eleganckich ścieżek – optymalnych pod względem liczby linijek kodu bądź koniecznych dla wykonania kroków. Stosunkowo rzadko zaś da się połączyć oba te wymogi, rozbieżności między rozwiązaniami mogą zaś być diametralne.

Gra posiada fabułę, lecz jest ona szczątkowa i tak naprawdę stosowne przerywniki raczej irytują gracza, pomimo ich utrzymania w typowym dla prohuman-resource-machine-17793-2.png 2dukcji tego studia humorze. Kosmici? No proszę was…

Oprawa audiowizualna produkcji jest dość komiksowa i jarmarczna, choć nie razi to przy samych zagadkach, gdyż wtedy elementy rozpraszające zostają ograniczone do minimum. Osobiście żałuję tylko, iż interfejs nie przewiduje opcji ręcznego wpisywania komend, lecz zmusza gracza do operowania myszką poprzez konieczność przesuwania „wycinków” z kodem. Co więcej, na dłuższą metę beżowa kolorystyka zaczyna się robić męcząca.

Human Resource Machine to z pewnością produkcja adresowana nie do wszystkich, ba, sądzę, że jej urok doceni dość wąskie grono graczy, przy czym niekoniecznie będą doń się zaliczali miłośnicy takiego Little Inferno. Pozycja ta pozostawia gracza jednak z przekonaniem, iż warto śledzić dalsze losy deweloperów z Tomorrow Corporation.

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję