LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Little Inferno

Little Inferno
Sztab VVeteranów
Tytuł: Little Inferno
Producent: Tomorrow Corporation
Dystrybutor:
Gatunek: symulator
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 65% procent
Głosuj na tę grę!

Little Inferno

Podejrzewam, że niekoniecznie każda zainteresowana osoba byłaby skłonna się do tego przyznać, lecz śmiem twierdzić, iż niemal wszyscy uświadczyli w swym życiu choć moment fascynacji procesem nagłego zniszczenia następującego wskutek procesu utlenienia zwanego potocznie spalaniem. Nie świadczy to od razu o piromanii, lecz pewnej magii związanej z widokiem ognia. Ukłonem w stronę tego oczarowania jest gra Little Inferno.
little-inferno-16278-1.jpg 1Idea tej produkcji jest banalnie prosta – kupujemy kolejne różnorakie przedmioty i wrzucamy je do wirtualnego kominka, po czym je rozpalamy i delektujemy się widokiem zniszczenia. O ile początkowo dane przedmioty są banalne, a widok ogarniającego je płomienia oczywisty, to stopniowo całość staje się coraz bardziej udziwniona i odrealniona. I tak pluszowy kotek pod wpływem ognia… defekuje pluszem, z lalki dżentelmena wypadają klejnoty, a dyskietka z wersją beta gry spala się w pikselach.

Co więcej, niektóre przedmioty są zupełnie fantastyczne, jak miniksiężyc, wokół którego wszystkie pozostałe przedmioty zaczynają orbitować czy mikroskopijnego Plutona zamrażającego wszystko, z czym się zetknie (mniejsza z tym jak się to ma do wiedzy astronomicznej).

Esencję rozgry
wki stanowi jednak odkrywanie kombinacji różnych przedmiotów. Same w sobie nie dają one żadnego nowego efektu, ale rodzą satysfakcję z domyślenia się krętych dróg, którymi podążały myśli twórców. Pod tym względem produkcja ta nasuwa skojarzenia z grami z serii Doodle.

Wyraźnie zaznaczyć trzeba, że gra ma charakter wybitnie relaksacyjny. Jak wspomniano wyżej, pożądane przedmioty kupuje się za wirtualną walutę, lecz bankructwo nie jest w ogóle możliwe. Spaleniu towarzyszy bowiem uzyskanie większej ilości środków finansowych, które zostały wydatkowane, a w razie odczucia braku można poczekać na wkroczenie do naszego kominka pająka z komina, co także wiąże się z pewnym przysporzeniem.

Trzeba bowiem wyraźnie zaznaczyć, że prlittle-inferno-16278-2.jpg 2odukcja ta nie jest zupełnie normalna, a niektóre jej mechanizmy są co najmniej kontrowersyjne, by nie użyć bardziej stanowczych słów. Jak ogniem nie powinny się bawić dzieci, tak i po Little Inferno nie powinny sięgać osoby infantylne bądź bezrefleksyjne. Zostaliście ostrzeżeni!

Gra utrzymana jest w sympatycznej oprawie audiowizualnej, przy czym muzyka jest czymś śladowym, obecnym tylko momentami. Paradoksalnie jednak pozycja ta może być dość wymagająca dla urządzeń mobilnych, a to z uwagi na duże obciążenie sprzętu towarzyszące generowaniu widoku ognia.

Little Inferno to produkcja czysto rozrywkowa, stanowiąca esencję tzw. casualowości. Nie da się przegrać, a i trudno w jakikolwiek sposób się sfrustrować. Czasami wymaga ona odrobiny pomyślunku czy wręcz sprytu. Ot, taki zapychacz czasu w oczekiwaniu na wizytę u dentysty.

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję