LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Rome: Total War - Barbarian Invasion

Rome: Total War - Barbarian Invasion
Sztab VVeteranów
Tytuł: Rome: Total War - Barbarian Invasion
Producent: Creative Assembly
Dystrybutor: Licomp Empik Multimedia
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2005-10-12
Premiera Świat:
Autor: 5938
Ocena
czytelników 88 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Barbarian Invasion

Rome Total War: Barbarian Invasion

Na wstępie informuję, że recenzja ta jest tak skonstruowana, iż najpierw opisuję moją grę i co podczas niej zauważyłem, a na samym końcu znajdziecie inne zmiany techniczne, jakie udało mi się odkryć. Gdy wreszcie zakończyła się instalacja pierwsze kliknięcie myszki skierowałem do folderu z grą. Już tutaj zaskoczyła mnie struktura dodatku - wszystkie nowe pliki zainstalowały się do osobnego folderu bi. Pojawiły się również dwa pliki do uruchamiania gry: zwykły Rome-TW oraz Rome-TW-BI. Nie miałem dość czasu aby sprawdzać czy w oryginalnej grze coś zmieniono, dlatego tutaj opiszę jedynie moje wrażenia po uruchomieniu tego drugiego pliku.

Pierwsze co ujrzałem to wielkie logo SEGA i rozpoczynający się trailer. Tym razem lepszej jakości, niż w zwykłym Rome. Hordy barbarzyńców ścierające się po zmierzchu z dzielnie walczącymi żołnierzami Imperium coraz bardziej budowały atmosferę. W screenie ładowania ukazał się bardzo fajny rysunek z konturami barbarzyńców - jeszcze bardziej zachęcał do natychmiastowego rozpoczęcia gry. Samo menu jednak nie uległo żadnej zmianie (nawet animacja w tle). Tak więc bęz zbędnych opóźnień postanowiłem rozpocząć kampanię.

Barbarian Invasion 211409,1


Na początek postanowiłem wybrać Wschodnie Imperium Rzymskie. Gra się zaczyna ze sporymi terenami, chociaż prowincji jest mniej niż pierwotnie. Przykładowo cały półwysep peloponeski i spore tereny obok zostały scalone w jedną prowincję. Jak to było już wcześniej powiedziane, gra zaczyna się sojuszem z Zachodnim Imperium. Co mnie natomiast zdziwiło, to fakt, iż zupełnie nie widać jego terenów, a jedyne znane miasta to Rzym i Kartagina. Co jeszcze ciekawsze - już w następnej turze otrzymałem informacje o rebelii tamże, a na liście frakcji pojawiła się pozycja Western Roman Empire Rebels. Zauważyłem też powrót znanego z MTW problemu religii. W prowincjach z przeważającym pogaństwem miałem znacznie niższą lojalność. Jednak z niewyjaśnionych dla mnie przyczyn podbiłem jedynie jedną Gocką prowincję (gdzieś w pierwotnej Dacji) i postanowiłem zmienić frakcję. Co do jednostek to nawet ciekawie wyglądają, ale bliżej je poznam dopiero po napisaniu tej recenzji.

Rome Total War: Barbarian Invasion

| 1 | 2 | 3 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
03.05.2010 | AronPL » Recenzja trafna dobry opis silnika gry jak i nowyc
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję