LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Rome: Total War - Barbarian Invasion

Rome: Total War - Barbarian Invasion
Sztab VVeteranów
Tytuł: Rome: Total War - Barbarian Invasion
Producent: Creative Assembly
Dystrybutor: Licomp Empik Multimedia
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2005-10-12
Premiera Świat:
Autor: 161
Ocena
czytelników 88 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Rome Total War Barbarian Invasion

Rome Total War: Barbarian Invasion - zapowiedźTak, tak! Otóż to! Oczy nas nie mylą! Nadchodzi już długo oczekiwany dodatek do gry Rome: Total War! Tym razem, jak to już tradycją wszystkich serii Total War się stało, będziemy śledzić kolejne czasy, jakie nastały po pierwszej części. Rome: Total War dawał nam możliwość stworzenia Imperium Rzymskiego nieomal od samego początku! Zaczynaliśmy od podboju Italii, ekspansji na inne terytoria, w końcu przychodziło nam wywalczyć sobie po krwawej wojnie domowej prawo do bycia Panem całego ówczesnego świata rzymskiego!

W jakich czasach przyjdzie nam grać...?

Tym razem sytuacja jest niemniej ciekawa! Przypomnijmy sobie, co działo się z Rzymem od roku 363. W tym oto roku zmarł ostatni pogański cesarz rzymski, Julian Apostata, będący wybitnym wodzem. Nad Imperium Rzymskin zawisło wielkie niebezpieczeństwo... Wrogowie Imperium byli zarówno poza granicami państwa jak i wewnątrz. Rzym ma się coraz gorzej, prawdopodobnie umiera... Podział na część zachodnią i wschodnią staje sie coraz bardziej wyraźny... Teodozjusz Wielki, ostatni cesarz, ktory sprawował władzę nad całym Imperium umiera... Jest rok 395, Cesarstwo za sprawą jego dwóch rządnych władzy synów, Honoriusza oraz Arkadiusza dzieli się na dwie części: Cesarstwo Zachodnioeuropejskie oraz Wschodnioeuropejskie. W tym samym czasie o granice Rzymu uderzają całe hordy barbarzyńców. Barbarzyńcy zamieszkują rownież tereny wewnątrz Rzymu. Ten czas jest podstawą dodatku do Rome: Total War! Na gracza czeka w związku z tym wiele wyzwań! Tyle w ramach rysu historycznego. Przyjrzyjmy się teraz jakie nowe rozwiązania, frakcje oraz jednostki zaproponował nam producent dodatku. A jest się czemu przyglądać, bo tych zmian jak widać, jest sporo, a niektóre z nich mogą całkowicie zmienić grywalność!


Rome Total War Barbarian Invasion 161809,1

___


Nowe Nacje

10 nowych grywalnych frakcji (m.in. Frankowie, Hunowie, Sasanidzi oraz Sarmaci), a do tego parę dodatkowych, które będzie się miało okazję spotkać tylko w grze (Berberowie, Bryto-Rzymianie, Ostrogoci, Rebelianci Rzymscy i Słowianie). Każda frakcja będzie posiadała własny unikatowy zestaw jednostek oraz swoją strategię. Pokrótki opis nacji grywalnych znajduje się poniżej:

Cesarstwo Wschodnioeuropejskie - to ta bogata część Rzymskiego Świata! Będąca teraz bardziej "grecka" aniżeli "rzymska". W dodatku dysponująca ciężką kawalerią, która budzi grozę wśród wrogów!

Cesarstwo Zachodnioeuropejskie - ciągle w tym kawałku imperium spoczywa wielki potencjał. Pod silną ręką Cesarza Rzym ponownie może stać się centrum Świata! Legiony mimo, iż zmieniły się znacznie, nadal są wzorem dyscypliny oraz potrafią wygrywać!

Hunowie – dla Rzymian był to zupełnie nowy, nieznany przeciwnik, pochodzący z innego świata! Wojownicy którzy rodzili się, żyli, walczyli oraz umierali w siodle! Wojsko zdolne walczyć całymi dniami!

Goci – starożytny lud znad Morza Bałtyckiego. Ich zwyczaj składania krwawych ofiar z jenców budził grozę wśród przeciwników.

Wandalowie – ich nazwa znaczy mniej więcej swawolni niszczyciele. Odeszdłwszy od ziem swoich przodków, przemierzyli Galię, Hiszpanię, Afrykę Północną by na terenach byłej Kartaginy założyć potężne państwo!


Rome Total War Barbarian Invasion 161809,2

____


Sasi – w przeciwieństwie do pozostałych plemion germańskich, Sasi upodobali sobie bogate tereny Brytanii. Stali się prekursorami dzisiejszych Anglików.

Frankowie – "Wolni ludzie" jak byli zwani, są germańskim plemieniem zaciekłych wojowników, znanych ze swojej szybkiej piechoty miotającej toporami! Zdołali podbić w całości Galów, nadając tym terenom dzisiejsze imię Francja!

Alemani – jakkolwiek znali Rzymian już wcześniej, tym razem w 366 roku przekroczyli zamarznięty Ren, stając się poważnym zagrożeniem dla wielu rzymskich prowincji, będących na terenie dzisiejszego Beneluxu i Francji!

Sarmaci – groźni wojownicy ze stepów, którzy panowali nad obszarami od Morza Czarnego po daleka północ. Rzekomo ich kobiety były tak samo brutalne jak ich mężczyzni. Ich kawalerzyści nie mieli sobie równych w ówczesnym świecie! Można ich było między innymi znaleźć jako najemników w armii rzymskiej.

Imperium Sasanidów - Imperium Perskie słabło na przełomie wieków, jednak dynastia Sasanidow zdołała jeszcze wykrzesać z tego antycznego społeczeństwa siłę i trwogę dla wrogów!

Rome Total War: Barbarian Invasion - zapowiedź

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
03.05.2010 | AronPL » Recenzja trafna dobry opis silnika gry jak i nowyc
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję