LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Rome: Total War - Barbarian Invasion

Rome: Total War - Barbarian Invasion
Sztab VVeteranów
Tytuł: Rome: Total War - Barbarian Invasion
Producent: Creative Assembly
Dystrybutor: Licomp Empik Multimedia
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl: 2005-10-12
Premiera Świat:
Autor: Kremuwa
Ocena
czytelników 88% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Rome: Total War - Barbarian Invasion Screen 1 Rome: Total War - Barbarian Invasion Screen 2 Rome: Total War - Barbarian Invasion Screen 3
Rome: Total War – Barbarian Invasion to pierwszy dodatek do wspaniałej gry Rome z serii Total War. Barbarian Invasion, zgodnie z tytułem przenosi nas w czas od drugiej połowy IV do początku drugiej połowy V wieku n. e. – czyli w okres, kiedy Zjednoczony Rzym rozpadł się na Imperium Zachodnie i Imperium Wschodnie. W tych latach także, powstało zagrożenie ze strony rosnącego w potęgę Imperium Perskiego oraz licznych plemion barbarzyńskich.
W stosunku do „podstawki” poczyniono kilka istotnych zmian. Po pierwsze ilość grywalnych nacji powiększyła się o dziesięć (plemiona Saksończyków, Gotów, Hunów, Wandalów, Sarmatów, Franków, Allemanów, Imperia Rzymskie – Wschodnie i Zachodnie oraz Imperium Persów). Dodano całkiem nową kampanię w trybie single player. Zwiększono ilość cech specjalnych wojsk (przykładowo u plemion barbarzyńskich „ściana tarcz”). Lekkie siły mogą odtąd przepływać rzeki wpław, co często okazuje się bardzo ważnym elementem taktycznym. Podobnie jak w poprzednich częściach, programiści dodali autentyczny formacje wojskowe(słynna jazda Hunów).

W Barbarian Invasion, zgodnie z historią, w Rzymie ciągle szerzą się rebelie. Spadł, praktycznie do zera, wpływ senatu na losy kraju, ale powrócił (z gry Medieval: Total War) za to nowy czynnik – Religia. W grafice zostały poprawione niektóre detale – generalnie pozostała ona na poziomie podstawki, czyli piękna i nieosiągalna dla innych produkcji.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
03.05.2010 | AronPL » Recenzja trafna dobry opis silnika gry jak i nowyc
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję