LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Fritz 10

Fritz 10
Sztab VVeteranów
Tytuł: Fritz 10
Producent: Chessbase
Dystrybutor: Techland
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl: 2007-02-22
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników 60% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Fritz 10 Screen 1 Fritz 10 Screen 2 Fritz 10 Screen 3
Fritz 10 to bez wątpienia aktualnie najbardziej zaawansowany wirtualny przeciwnik na rynku, „profesjonał” w każdym calu. F10 to wyborny wybór dla osób, które nie zawsze są w stanie znaleźć rywala odpowiadającego im umiejętnościami (tudzież nie mogą w ogóle znaleźć jakiegokolwiek przeciwnika).
Sporą innowacją programu jest jego konstrukcja, którą można określić mianem „modowalnej”. Otóż inteligencja binarnego przeciwnika bazuje nie tylko na partiach zapisanych w jego pamięci, ale także algorytmach kodu definiujących sposób przeprowadzania analizy sytuacji na szachownicy i wyboru najlepszego posunięcia. Tu zaś opinie co do najlepszego kształtu tegoż mechanizmu mogą być różne różniste. W związku z tym autorzy oparli swój program na tzw. silnikach, umożliwiając graczom z programistycznym zacięciem stworzenie własnego, ich zdaniem bardziej wydajnego i „zdolnego”. Nie jest to li tylko teoretyczna potencja, bowiem mimo niedługiego okresu czasu, jaki upłynął od premiery najnowszej odsłony Fritza, w Internecie można znaleźć już takowe wytwory sceny moderskiej.

Silniki oferowane zaś standardowo wcale zresztą słabymi nie są – dość wspomnieć, iż graczom udostępnione są silniki, które pojedynkowały się (osiągając remisy po 4:4) z Władimirem Kramnikiem, osobą, której chyba nawet laikom nie należy przedstawiać. Oczywiście jest w tym i trochę marketingu, bowiem taki silnik Deep Fritz 10 dla pokazania pełni swych możliwości wymaga wieloprocesorowej platformy, czym raczej przytłaczająca większość nabywców dzieła Chessbase pochwalić się nie będzie mogła.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję