LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Anno 1701

Anno 1701
Sztab VVeteranów
Tytuł: Anno 1701
Producent: Related Designs
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl: 2006-12-05
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 68% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Anno 1701 Screen 1 Anno 1701 Screen 2 Anno 1701 Screen 3
Fabuła ANNO 1701 rozgrywa się - jak w każdej części sagi - w czasach nowożytnych. Zaczynamy oczywiście od dość prymitywnego początku i budujemy najbardziej podstawowe struktury, takie jak chatę drwala czy rybaka, a następnie domy, w których zamieszkają nasi podatnicy. Mieszkańcy osady nie są jednak całkiem biernym elementem gry, bowiem mają swoje potrzeby i w naszej gestii jest ich zaspokajanie.
Podobnie jak w poprzednich częściach, nasi osadnicy będą wymagali zarówno takich struktur jak szkoła, kościół czy teatr, jak i dostarczania im coraz to nowych dóbr materialnych - od żywności i sukna po kosztowności. Wraz z rozwojem naszej osady będziemy zmuszeni zwiększać produkcję oraz zasiedlać nowe wyspy - te, bowiem różnią się roślinami, które da się na nich sadzić. Oprócz uprawiania naszego ogródka będziemy mogli, czy nawet musieli, ustosunkować się dyplomatycznie do naszych sąsiadów i prowadzić z nimi pokojową kooperację lub zubożającą budżet wojnę. A gdy w końcu uporamy się ze wszystkimi problemami, popatrzymy sobie jak nasza piękna metropolia przekracza kolejne normy produkcji i szczęścia obywateli.

Najważniejszą, poza zmianą wizualną, jest zmiana mechaniki gry. Twórcy odeszli od pomysłu Anno 1503, gdzie mieszkańcy nie płacili podatków tylko za produkty wystawiane przez nas na straganach i wrócili do systemu Anno 1602. Także i teraz zadowolenie naszych obywateli będzie wynikało bezpośrednio z ilości zaspokojonych potrzeb - a im większe, tym więcej obywateli przybywa i tym więcej są skłonni płacić. W panteonie rzeczy uszczęśliwiających osadę znalazło się kilka nowych i istotnych elementów. Tym razem jedną z podstawowych potrzeb będzie istnienie forum - centrum miejskiego. Tam będą skupiali się mieszkańcy i wyrażali swoją aprobatę lub niechęć w stosunku do naszej dyktatury. Centrum miejskie to także miejsce odwiedzin kupców i wędrownych trup. Gdy na naszą wyspę zajrzą kowale, będą za darmo produkować cenne narzędzia, dzięki alchemikowi szybciej opracujemy technologie w szkole, z kolei orkiestra wprawi mieszkańców w zachwyt i tupanie nogą do rytmu.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję