Sztab VVeteranów
Tytuł:
Producent:
Dystrybutor:
Gatunek:
Premiera Pl:
Premiera Świat:
Autor: 116
Ocena
czytelników GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI % procent
Commandos 3

Commandos 3

Pierwsza część gry z serii Commandos była produktem dla prawdziwie tęgich głów i niewielu może się pochwalić ukończeniem jej wszystkich 20 misji. Gra jak na owe czasy wprowadzała wiele innowacji, dobrze więc przyjęła się w środowisku graczy. Cała zabawa polegała na dowodzeniu grupką komandosów, których indywidualne umiejętności pozwalały na wykonywanie teoretycznie niemożliwych misji bojowych. Każde zadanie stawiane przed graczem wymagało zarówno pomyślunku i zgrania całego zespołu, jak również sporego sprytu we władaniu myszką. Kolejna część (Commandos 2) poprawiła wizerunek poprzednika zmieniając oprawę graficzną z 2D na ,,niepełne" 3D. Niepełne, bo choć grafika wyglądała rewelacyjnie (i nadal zachwyca), to kamerę można było obracać jedynie o 90 stopni. Druga część posiadła także możliwość wyboru poziomu trudności, co pozwoliło bawić się grą większemu gronu odbiorców. Kolejny tytuł, kolejny sukces; trzecia część cyklu była tylko kwestią czasu. Tak też się stało - Pyro Studio pracuje już nad kolejną częścią Commandosów.

Pierwszą rzucającą się w oczy zmianą jest przeniesienie gry do najprawdziwszego środowiska 3D.

Oczekiwana przez wszystkich zmiana da dużo większą swobodę w penetrowaniu plansz oraz możliwość tworzenia bardziej szczegółowych i rozbudowanych misji. Zmiany kosmetyczne dotyczą także opadów atmosferycznych i wybuchów, które prezentują zaskakująco dobry poziom. To samo trzeba powiedzieć o animacjach ruchów zarówno ludzi jak i przedmiotów takich jak np. spadochrony. Ale na tym nie koniec. Hiszpańscy programiści postanowili, że środowisko gry będzie bardziej interaktywne i wprowadzili możliwość niszczenia budynków. Dobrym przykładem jest moment, w którym kominy i ściany fabryk po zbombardowaniu zaczynają się efektownie zawalać. Twórcy Commandos 3 doszli do wniosku, że gracze są spragnieni akcji. Co powiecie na misję w której nasi komandosi muszą wykonać niebezpieczne zadanie na (jak i w) pędzącym pociągu?

Jak widać autorzy potrafią zaskoczyć. Tak więc jeżdżące po mieście tramwaje, czy możliwość korzystania ze wsparcia bombowców chyba nikogo już nie zaskoczy.
Commandos 3 161055,1

Zimowa sceneria dodaje uroku rozgrywce


Nasi komandosi znowu zapuszczą się na tyły frontów drugiej wojny światowej. Nie wiem jak wy, ale ja nie widzę Commandos'ów w innych sceneriach. Niepowtarzalny klimat konfliktu zbrojnego, który miał miejsce w latach 1939-45 to główna zaleta omawianej gry. Urozmaiceniem jest fakt, że obszarem naszych misji jest nie tylko europejski teatr działań. W drugiej części gry mieliśmy możliwość podróżowania na słoniu i gonienia przestraszonych pingwinów. Teraz nie będzie inaczej i zawitamy zarówno w śnieżne rejony świata jak również w bardziej tropikalne miejsca, których dokładnej lokalizacji jeszcze nie ujawniono.

Bardzo dużo pracy włożono w dopracowanie pomieszczeń zamkniętych.

Do każdego wnętrza powstawały szkice, które zapewniają ogromną dbałość o szczegóły. Duży nacisk położono na oświetlenie, za pomocą którego izby nabierają specyficznych klimatów.

Kiedy zagramy w Commandosa 3? Nie wiadomo :(

Daniel "KULL" Sodkiewicz
kull_daniel@wp.pl

Commandos 3Autor: 116
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
30.08.2022 | m237 » "Matilda II - twardy orzech" Zdjęcie przedstawiają
07.01.2014 | delux » Skorzenny nigdy nie był generałem majorem tylko po
16.06.2013 | Vodayo » Czysta matematyka i zapewne bliska prawdy. Słabośc
29.09.2012 | Podromca4321 » Dzięki nawet niewyobrażanie sobie jak mi to pomogł
17.04.2012 | Turel » Sejmitar: W wolnym tłumaczeniu znaczy tyle co sza
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję