Sztab VVeteranów
Tytuł:
Producent:
Dystrybutor:
Gatunek:
Premiera Pl:
Premiera Świat:
Autor: MAO
Ocena
czytelników GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI % procent

Divine Divinity - Poradnik

2. Umiejętności

Oprócz umiejętności typowych dla każdego z rodzaju bohaterów, w grze mamy dostęp do 96 innych (rys. 2) ! Są one podzielone na trzy główne grupy- drogę wojownika, drogę maga i drogę łotra. W skład każdej z nich wchodzi po 32 umiejętności, podzielonych po 8 w zależności od specjalizacji. Najistotniejszą informacją, jest jednak to, iż bez względu którą postać wybierzemy i jaką droga będziemy podążać, wciąż mamy nieograniczony dostęp do wszystkich pozostałych! Dzięki temu możemy stworzyć zupełnie wyjątkową postać np. maga będącego doskonałym złodziejem, czy też wojownika rażącego wrogów kulami ognia! Poszczególne umiejętności zostały wyczerpująco opisane w instrukcji, dlatego ze swojej strony ograniczę się do jednej uwagi- każda z nich posiada 5 stopni zaawansowania. Czym większą biegłość w niej osiągniemy, tym lepsze rezultaty osiągniemy. Dlatego zamiast być przeciętnym we wszystkim, warto zdecydować się na kilka cech i w miarę możliwości podnieść je do mistrzowskiego poziomu.
W każdej grze z gatunku RPG rozwój naszego bohatera (rys.3) jest jedną z kluczowych kwestii i jednocześnie najprzyjemniejszych ;-). W Divine divinity poziom postaci zależy od ilości zdobytych punktów doświadczenia, które uzyskamy za wykonywanie zadań i zabijanie potworów. Gdy przekroczą one określoną wartość, nasz bohater awansuje na wyższy poziom, otrzymując tym samym 5 punktów do zwiększenia głównych cech i 1 (lub 2 jeśli poziom jest podzielny przez 5 np. 5, 10, 15 etc.) punkt umiejętności dzięki któremu nauczymy się nowej zdolności lub zwiększymy biegłość dotychczas znanej (rys. 4) . Grając wojownikiem w pierwszej kolejności podnosimy siłę i zręczność dzięki którym będziemy mogli używać lepszych przedmiotów i zadawać wrogom większe obrażenia. W miarę możliwości zwiększamy żyw
otność, podczas gdy inteligencje praktycznie zupełnie odpuszczamy. Grając magiem skupiamy się głównie na rozwoju inteligencji, dzięki której będziemy dysponować większą ilością punktów magii. Nie możemy zapominać o sile i zręczności zwiększając je głównie z myślą o używaniu lepszych pancerzy. Dobry mag nie musi posiadać wysokiej żywotności (walcząc z dystansu rzadko otrzymamy rany), jednak im wyższy będzie jej poziom, tym mniejsze ryzyko, iż jakaś zagubiona strzała pozbawi nas życia. Decydując się na grę łotrem wszystkie cechy rozwijamy praktycznie po równo. Wybór najbardziej przydatnych umiejętności w dużej mierze będzie zależał od postać na którą się zdecydujecie. Mimo wszystko kilka z nich jest uniwersalnych. Poniżej znajdziecie listę tych które uznałem za niezbędne.

Droga wojownika:


1. Ekspertyza dowolnej borni (expertise). W przypadku wojownika będzie to topór bądź młot, łotr wybierze raczej kuszę bądź łuk. Wybierzcie tylko jedną i doprowadźcie do perfekcji (5 poziomu).
2. Elfi wzrok (elven sight). Zwiększa zasięg wzroku o +2 z każdym poziomem biegłości (czyli maks. +10). Czym więcej widzimy, tym szybciej możemy podjąć działanie. Szczególnie przydatna dla postaci które rażą z dystansu.
3. Powiększenie zniszczenia (Augment Damage). Zwiększa o ok. 4 punkty obrażenia zadane wrogom (maks. 20).
4. Naprawa (Repair). Przy najniższym poziomie biegłości pozwala naprawiać zepsute przedmioty do 60% ich pierwotnej wytrzymałości. To nam w zupełności wystarczy.
5. Zwiększenie obrony (Augment Defense). Wraz z każdym poziomem biegłości zwiększa o 10% wartość naszego pancerza.
6. Zaczarowanie borni (Enchant Weapon). Wraz z każdym poziomem biegłości pozwala umieścić w broni 1 magiczny ładunek zwiększający jej możliwości. Absolutna konieczność, bez względu na postać!
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
30.08.2022 | m237 » "Matilda II - twardy orzech" Zdjęcie przedstawiają
07.01.2014 | delux » Skorzenny nigdy nie był generałem majorem tylko po
16.06.2013 | Vodayo » Czysta matematyka i zapewne bliska prawdy. Słabośc
29.09.2012 | Podromca4321 » Dzięki nawet niewyobrażanie sobie jak mi to pomogł
17.04.2012 | Turel » Sejmitar: W wolnym tłumaczeniu znaczy tyle co sza
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję