Łódzkie Centrum Gier będzie wspierać rozwój branży produkcji gier od 2017 roku

Uruchomienie Akademii Tworzenia Gier, Gameinkubator Studios oraz Gameinkubator Capital – oto plany Urzędu Miasta Łodzi, które postanowiło stworzyć projekt Łódzkie Centrum Gier.

- Współczesny gamedev wymaga interdyscyplinarnego podejścia i zaangażowania nie tylko dostawców technologii, ale też programistów, grafików, i wreszcie, scenarzystów, którzy potrafią tworzyć nietuzinkową fabułę oraz zapadające w pamięć postacie. Łódź jest miejscem, gdzie działają eksperci z wszystkich wymienionych specjalizacji. Tutaj również działają uczelnie zarówno techniczne, jak i artystyczne – powiedział Sebastian Białek, koordynator Łódzkiego Centrum Gier.

Wygląda na to, że za kilka lat Miasto Łódź będzie niezwykle przyjazne twórcom gier komputerowych. Jak informuje Urząd Miasta w informacji prasowej, w 2017 roku Łódzkie Centrum Gier przywita pierwszych partnerów wraz z ich projektami. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich – zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gamedevem, jak i tych, którzy chcieliby rozwinąć skrzydła. Istniejące firmy będą mogły uzyskać cenne wsparcie ze strony Łódzkiego Centrum Gier. Mowa tu nie tylko o technologiach i zapleczu merytorycznym, ale również o pieniądzach.

Miasto Łódź będzie także szkolić w Akademii Tworzenia Gier (interdyscyplinarne studia zawodowe), która powstała dzięki Łódzkiemu Centrum Gier we współpracy z Politechniką Łódzką, Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Teatralną i Telewizyjną oraz Akademią Sztuk Pięknych.

- W Polsce mamy wiele zdolnych osób, które potrafią tworzyć ciekawe gry. Do tego są krynicą kreatywnych pomysłów. Nie posiadają jednak ani zaplecza technologicznego ani środków na rozwinięcie własnej działalności w branży gamedev. Ten stan chcemy zmienić, udostępniając zarówno inkubator, a twórcom najbardziej obiecujących projektów odpowiedni kapitał – mówi Sebastian Białek, koordynator Łódzkiego Centrum Gier.

Chętni będą mieli do dyspozycji nowoczesne technologie. Gameinkubator Studios otrzyma bowiem od firm IBM i DELL niezbędne wyposażenie. Dzięki niemu studenci zajmą się tworzeniem zaawansowanych programów, projektowaniem grafiki trójwymiarowej, a nawet będą mogli nauczyć się korzystać z techniki motion capture.

Pozostaje jeszcze ostatnia składowa Łódzkiego Centrum Gier, czyli Gameinkubator Capital. Fundusz ten pozwoli na sfinansowanie najciekawszych projektów w ramach Łódzkiego Centrum Gier, choć nie tylko – jak czytamy w notce prasowej, drzwi mogą być otwarte dla każdego.

Warto również dodać, że 5 listopada odbędzie się druga edycja konferencji Łódź Game Summit, na którą powinni udać się wszyscy zainteresowani Łódzkim Centrum Gier. Mowa tu zarówno o twórcach gier komputerowych, jak i potencjalnych inwestorach. Miasto Łódź nie ukrywa bowiem, że na grach można sporo zarobić, ale nie da się tego dokonać bez odpowiedniego wkładu finansowego, dystrybucji i kampanii reklamowej.

Źródło:
Adam Berlik - gram.pl


Klemens
2014-10-11 09:16:07