Solar System Simulator

Solar System Simulator
Sztab VVeteranów
Tytuł: Solar System Simulator
Producent: WPCons
Dystrybutor:
Gatunek: symulator
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Zabawy kosmicznym sąsiedztwem, czyli Solar System Simulator

Gdy słyszymy o kosmosie, to zwykle pierwsze skojarzenia pchają nas w kierunku odległych gwiazd i galaktyk, czarnych dziu oddalonych o kiloparseki stąd, czy chociażby gwiazdozbiory rozpościerające się na naszym niebie. Nasz własny układ planetarny zaczęliśmy już traktować w kategoriach niezbyt odległego sąsiedztwa, powoli znajdującego się wewnątrz antroposfery. Nie powinna więc nas dziwić obecność na rynku takich produkcji jak Solar System Simulator.
zabawy-kosmicznym-sasiedztwem,-czyli-solar-system-simulator-27968-1.jpg 1Omawiany program częściowo zdradza swój charakter samym swym tytułem, domyślnie racząc nas widokiem Układu Słonecznego gdzieś z perspektywy heliopauzy, oczywiście utrzymanej nade wszystko w płaszczyźnie orbit planet (a przynajmniej ich większości, trzeba bowiem się postarać, by dostrzec chociażby zakrzywienie tej właściwej dla Plutona).

Po początkowej ekscytacji towarzyszącej niemal zawsze rzutowi oka na takie czy inne „kosmiczne scenerie” szybko sobie uświadamiamy skal
ę prostoty aplikacji. Twórcy bowiem potraktowali temat naprawdę dość podręcznikowo, lecz w dosłownym rozumieniu tego słowa. W konsekwencji mamy do czynienia z bardzo skromną liczbą ciał niebieskich, właściwie ograniczającą się do ósemki planet i kolejnych kilku karłowatych.

No, prawie, bo oczywiście w takiej sytuacji program odrzucałby swą prostotą po kilku minutach, w konsekwencji czego możemy się również wcielić w „mieszkańca” takiego czy innego księżyca i z jego powierzchni obserwować planetę macierzystą.

Solazabawy-kosmicznym-sasiedztwem,-czyli-solar-system-simulator-27968-2.jpg 2r System Simulator oferuje również kilka scenariuszy zupełnie fantastycznych, np. kolizję Ziemi z innym ciałem kosmicznym czy też czarną dziurą na obrzeżach znanego nam układu planetarnego. Uderza jednak tyleż skromna ich liczba (pisząc o kilku niekoniecznie miałem na myśli górną liczbę rozumianą pod danym pojęciem), jak i pewna sztampowość tematów.

Niestety każda kolejna chwila obcowania z omawianym tytułem rozczarowuje, a to z uwagi tak na estetyczną miałkość, jak i merytoryczne ubóstwo. Kosmos, również w naszym najbliższym sąsiedztwie, jest miejscem dużo ciekawszym i bardziej przykuwającym oko.

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję