Sztab VVeteranów
Tytuł:
Producent:
Dystrybutor:
Gatunek:
Premiera Pl:
Premiera Świat:
Autor: Aquarius
Ocena
czytelników GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI % procent

Grafa W Grach Strategicznych

Grafa w grach strategicznych


Mając sprzęt ciut niedzisiejszy (AMD-K5 100Mhz, 16MB RAM i 1,5 GB HDD) (tylko mi się tu nie śmiać ;) nie mogę odpalić większości nowych gier. Najbardziej dokucza mi grafika. Chciałbym rozważyć problem: czy jest ona naprawdę aż tak ważna? Czy każdemu z nas zależy na widzeniu na naszym kochanym monitorku obrazu jak z filmu? I w końcu CO NAJBARDZIEJ LICZY SIĘ W STRATEGIACH?
TO NIE, PODKREŚLAM NIEEEEEEEE JEST GRAFIKA!!!!!!
Niestety producenci tego nie dostrzegają. Produkują gry średniej klasy z fabułą żałosną, IQ kompa jest jak u niemowlaka a i tak zachwalają ją jako wielki hit. Czemu?

1. Jako pierwsze grę zapowiadają screeny. Ludzie wyrabiają sobie zdanie o grze patrząc i mówiąc "O w baniak jak grafa toż to coś nowego pewnie świetne." Jakby Cywilizacja nie miała poprzedniczek to by ją pewnie wyśmiali ze względu na grafę. I to jest wg mnie najlepszy dowód na to że grafika nie jest w grach najważniejsza. Co prawda gdyby nie grafika Shogun nie wyszedłby tak świetnie bo przecież widok kilkutysięcznej armii przyprawia nas o dreszcze ale niestety to jeden z niewielu wyjątków.

Pokażę wam teraz grafikę jako coś innego, coś co nam przeszkadza.

1. Super grafa obciąża nasz sprzęt co wiąże się z większymi wydatkami i tu chyba więcej mówić nie muszę.

2. Super grafa często przeszkadza w sterowaniu. To

strasznie męczące kiedy chcesz posłać gdzieś jedostkę i trudno wybrać ci to właśnie miejsce. Ja miałem taki mały problemik w Starcrafcie że jak grałem protossami to w ich pierwszej misji jest coś jakby mini wąwóz, takie przejście i ja wybudowałem tam wieże strażnicze. Wydawało mi się że Dragon spokojnie tam przejdzie a tu kiszka i musiałem rozwalać własny budynek co strasznie mnie wkurzyło. Poza tym często jednostka po wybudowaniu się nie może znaleźć szpary między budynkami co też może wkurzyć. Trzeba mieć zawsze transporter itd. Najlepiej według mnie wychodzi Earth 2150 który z naprawdę dobrą grafiką bazuje na kwadratowych polach i nie masz problemu ze sterowaniem.

3. Super grafa często przeszkadza w znajdowaniu jakiś obiektów. Dużo łatwiej poruszać się w widoku jak w K&M czy AoE niż Ground Control czy nawet Myth IMHO.

4. Super grafa wciska mnie w fotel i przyprawia o mdłosci. K&M jestem fanem wielkim i grało mi się zawsze spokojnie i nic się nie zacinało. A tu wprowadzają dodatek z podobno trochę poprawioną grafiką i z mojego procka który wytarczał robi się PII 233 i 64 RAMU z moich 16! To naprawdę obłęd. Po tym to ja będę musiał się poddać jakiejś terapii! O już mi jakoś to oko lata ;) (tak dla fanów SHREKA)

Aquarius
aquarius@space.pl

Grafa w grach strategicznychAutor: Aquarius
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
30.08.2022 | m237 » "Matilda II - twardy orzech" Zdjęcie przedstawiają
07.01.2014 | delux » Skorzenny nigdy nie był generałem majorem tylko po
16.06.2013 | Vodayo » Czysta matematyka i zapewne bliska prawdy. Słabośc
29.09.2012 | Podromca4321 » Dzięki nawet niewyobrażanie sobie jak mi to pomogł
17.04.2012 | Turel » Sejmitar: W wolnym tłumaczeniu znaczy tyle co sza
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję