LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Subnautica: Below Zero

Subnautica: Below Zero
Sztab VVeteranów
Tytuł: Subnautica: Below Zero
Producent: Unknown Worlds Entertainment
Dystrybutor:
Gatunek: symulator
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Subnautica: Below Zero

Subnautica wzbudziła wielkie zainteresowanie fanów survivali, choć nie była grą łatwą. Miała ukrytą fabułę i nie do końca było wiadomo co jest naszym zadaniem. Czy ucieczka z obcej planety, czy wybudowanie na dnie oceanu dużej bazy, przystosowanej w pełni do życia. Każdy dochodził do swoich wniosków odkrywając podwodny świat na własną rękę. A było co dokrywać, bowiem świat ten był kolorowy, pełny tajemnic i cudacznych stworzeń. Stworzeń groźnych i tych… zjadliwych. Mało kto jednak docierał do końca fabularnego. Większość za to zakochała się w grze dzięki oprawie audiowizualnej. Nic więc dziwnego, że twórcy postanowili powtórzyć swój sukces z podtytułem Below Zero. Tym razem postawili jednak bardziej na wsparcie w prowadzeniu historii. Natomiast mechaniki, które były dobre w poprzedniej części, zostały tutaj zachowane. Czy, więc Subnautica Below Zero będzie po prostu lepszą wersją tej samej gry?
subnautica-below-zero-podwodny-survival-w-zimnej-scenerii-19022-1.jpg 1CICHO WSZĘDZIE, GŁUCHO WSZĘDZIE, CO TO BĘDZIE?

Oczywiście ciężko stwierdzić to po wersji Early Access. Na pewno z otwartymi ramionami powitałam na wstępie cutscenkę, wyjaśniającą moją sytuację i dającą mi już na początku zagadkę do rozwikłania. Reszta jest w zasadzie bliźniaczo podobna do poprzedniej części. Ponownie mamy raptem malutki stateczek ratunkowy na start, naszym zadaniem jest zbudować bazę, by móc craftować coraz to większe przedmioty, za pomocą których z kolei będziemy badać dno oceanu i szukać rozwiązania zagadki. W Below Zero nie jesteśmy jednak sami. Jest ktoś kto poprzez fale radiowe kontaktuje s
ię z nami i trochę wspiera nasze poczynania.

Otoczenie z kolei jest tym razem mroźne, aczkolwiek zdecydowanie urokliwe. Na lądzie również stworzono barwną faunę i florę, której kolory odbijają się od jasnego śniegu, potęgując wrażenie niesamowitości. W oceanie również napotkamy na nowe gatunki kwiatów i ryb, choć niektóre niestety różnią się jedynie kolorem od tych napotkanych w poprzedniej części.

Eksplorujemy więc, budujemy, by móc eksplorować bardziej i szukamy odpowiedzi na niespodziewane wydarzenia, których byliśmy świadkiem. Niestety choć widać, że gra zmierza w dobrym kierunku, lokalizacja, w której w przyszłości zapewne przyjdzie mi spędzić kilkadziesiąt godzin, aktualnie jest dość pusta. Na dnie oceanu praktycznie nic nie ma. Jest zimno, subnautica-below-zero-podwodny-survival-w-zimnej-scenerii-19022-2.jpg 2ciemno, wokół pnącza wyglądające jak odnóża ośmiornicy, ciągną się niemal do samego dołu, ale w sumie to wszystko. W niektórych miejscach kilka rybek i wodorostów. Lokacja wydaje się być też znacznie mniejsza od tej, którą dostajemy do dyspozycji w poprzedniej grze, a przedmioty do wycraftowania w sumie identyczne jak w poprzedniej części, jednak umówmy się to dopiero początki tworzenia i wszystko może się jeszcze zmienić.

OBIECUJĄCY ROZWÓJ WARTO WESPRZEĆ

Póki co można jedynie stwierdzić, że mimo mniejszych bugów, da się w to grać, znów można wrócić do uroczego świata pełnego kolorów i tajemnic, z dźwiękami idealnie pasującymi do dzikich sworzeń.

Warto więc kupić i wesprzeć twórców – szczególnie, że fani będą mieli znów okazję zbudowania bazy, tym razem w trudniejszych warunkach.

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję