LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Rise of Industry

Rise of Industry
Sztab VVeteranów
Tytuł: Rise of Industry
Producent: Dapper Penguin Studios
Dystrybutor: GOG.com/Steam
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Wojman
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Rise of Industry

Pamiętam czasy, w których strategie ekonomiczne były bardzo popularne. Teraz, ku mojej rozpaczy, takich gier powstaje znacznie mniej. Za to coraz częściej pojawiają się gry w tak zwanym wczesnym dostępie. Są to bardzo wczesne wersje, którym często do pełnej funkcjonalności jeszcze wiele brakuje, ale twórcy biorą pod uwagę opinie - szczególnie te niepochlebne - pod uwagę i ciągle ulepszają produkcję. A ze związku strategii ekonomicznej ze wczesnym dostępem pochodzi Rise of Industry.
rise-of-industry-17057-1.jpg 1W dzisiejszych czasach producenci gier idą na łatwiznę i bardzo często stawiają na pixel-art. Na szczęście twórcy ze studia Dapper Penguin Studios przeczą tym nowym standardom. Grafika w grze Rise od Industry jest bardzo kolorowa, komiksowa czy wręcz nawet cukierkowa, ale bynajmniej nie są to żadne zarzuty. Oprawa graficzna przypadła mi do gustu i mam wrażenie, że szybko się ona nie zestarzeje. I bardzo dobrze. Różnego rodzaju animacje są naprawdę świetne.

W tej chwili w grze można rozwijać przedsiębiorstwo jakie tylko się zamarzy, pod warunkiem, że będzie to akurat farmerstwo. Sama ekonomia i rozwój mają nawet jakiś głębszy sens, ale no... Rise of Industry jest w naprawdę wczesnej wersji. Menu i opcje są po prostu nieintuicyjne, a żeby wykonać prostą czynność należy przebić się przez kilka okienek. Trochę to niestety irytuje. Na szczęście łatki i usprawnienia pojawiają się dość często i kolejne bolączki są w miarę na bieżąco usuwane. Nie zmienia to faktu, że gdybym miał dzisiaj oceniać produkcję to ocena byłaby dość niska. Na szczęście spisuję tylko swoje pierwsze wrażenia, a są one takie, że ta gra ma n
aprawdę spory potencjał i w dniu premiery - takiej już pełnej i oficjalnej - będę miał do czynienia z bardzo dobrą grą. Cieszy fakt, że twórcy nie są głusi na uwagi społeczności, bardzo chętnie biorą też udział w dyskusjach.

Społeczność skupiona wokół Rise of Industry też sporo robi. W serwisie YouTube bez problemu można znaleźć różnego rodzaju poradniki i tutoriale z radami jak przeprowadzać rozgrywkę. I nie ukrywam, jest to bardzo pomocne nawet dla redaktora pewnego serwisu o grach. Cieszy fakt, że pomimo, iż to wczesna wersja, to jest ona bardzo stabilna. Nie zdarzyło się ani razu, żeby gra się zawiesiła albo wyszła do systemu.

Dla tych, którzy nie wiedzą czym są strategie ekonomiczne, albo chcą się dowiedzieć jak się mniej więcej w Rise of Industry gra, należy się krótkie wyjaśnienie. Na początku winno się stworzyć własne przedsiębiorstwo, a następnie dbać o różne zależności i powiązania. W końcu głównym celem właścicieli każdej firmy jest zdobyć całkiem pokaźna sumkę na niekoniecznie tajnym koncie bankowym, najlepiej gdzieś w Szwajcarii. Żeby to osiągnąć trzeba stworzyć sieć powiązań i dostaw. I tak farmy produkują zboże, którise-of-industry-17057-2.jpg 2re, dajmy na to, trzeba gdzieś zmielić, żeby otrzymać mąkę, którą wykorzystuje się do pieczenia. Niestety póki co mam wrażenie, że tę sieć zależności można rozwijać tylko w sposób, w jaki przewidzieli twórcy. Rise of Industry można porównać do starego, ale wciąż fajnego Industry Giant. Pamięć mam słabą, więc przypomnijcie mi proszę, czy już gdzieś w tekście wspominałem, że gra jest w naprawdę wczesnej fazie produkcji?

Tak sobie trochę narzekam na omawianą produkcję, jednak nie zrozumcie mnie źle - przy tej grze czas upływa naprawdę miło, po prostu gdzieś w trybikach trochę chrzęści. Z kupnem radziłbym się na razie wstrzymać, chyba, że lubisz ten gatunek gier i chciał(a)byś wspomóc finansowo twórców. Ja zaś wiem, że do Rise of Industry bardzo chętnie wrócę przy okazji pełnoprawnej premiery i wtedy, mam nadzieję, wszelkie bolączki będą odległą pieśnią przeszłości, tak że z czystym sumieniem będę mógł wystawić wysoką ocenę.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu prasowego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/rise_of_industry

Autor: Wojman
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję