LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Epic Tavern

Epic Tavern
Sztab VVeteranów
Tytuł: Epic Tavern
Producent: Hyperkinetic Studios
Dystrybutor: Epic Tavern Holdings
Gatunek: Strategiczna/RPG
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Wojman
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Epic Tavern

Ile to przygód zaczynało się od wizyty w tawernie nie jestem w stanie zliczyć. Twórcy Epic Tavern doszli do wniosku, że tym razem dobrze by było pokierować własną. Pomysł może mało oryginalny, ale ciekawy i nawet dobrze wykonany.
epic-tavern-21722-1.jpg 1Póki co Epic Tavern znajduje się we wczesnym dostępie. Ma to swoje zalety, jak i wady. Niestety zdarza się, że gra potrafi dość niespodziewanie się wysypać w najmniej oczekiwanym momencie. Czasem potrafi wczytywać się zaskakująco długo, innym razem dość szybko. Niektóre opcje i funkcje są póki co niedostępne. No cóż, to po prostu uroki wczesnej wersji i mam nadzieję, że po oficjalnej pełnej premierze będzie znacznie lepiej. Co wcale nie znaczy, że teraz jest źle.

Na początku dość ciężko jest się połapać o co w grze chodzi. A to dlatego, że po pierwszej rozmowie jaka ma miejsce w tawernie otwiera się kilka różnych okienek i nie bardzo wiadomo w co i w jakiej kolejności kliknąć. Z czasem jednak metodą prób i błędów człowiek zaczyna się w tym wszystkim jakoś odnajdywać.

Epic Tavern to połączenie gry cRPG z RTS-em, a nawet symulacją. Po otrzymaniu nowego zadania możemy wybrać bohaterów, którzy zostaną delegowani do jego wykonania. Im więcej i bardziej doświadczonych bohaterów wyślemy, tym szansa na jego wykonanie jest większa. Oczywiście są pew
ne limity i nie da się wysłać skromnej drużyny składającej się z tysiąca luda. Raczej jest tak skromnie, czterech ludzików tudzież przedstawicieli innych ras to maksimum. Bohaterowie oczywiście nie docierają na miejsce w magiczny sposób. Poruszają się pieszo, a po drodze mogą się wydarzyć różne rzeczy takie jak na przykład spotkanie z niemilcami i nawiązanie z nimi walki albo wykrycie zasadzki tudzież innej przeszkadzajki. Co ciekawe zamiast brać czynny udział można, a nawet trzeba, wylosować przebieg takiego starcia i się później irytować, że coś poszło nie po naszej myśli. Za zwycięstwa dostajemy złoto i punkty doświadczenia.

W pewnym momencie gra trochę mnie znudziła. Co chwila na ekranie pojawiały się komunikaty o kolejnej walce, pułapce czy innym nieszczęściu i co rusz należało losować wynik takiego starcia. Po ukończeniu zadania możemy wybrać ile złota z łupów zostaje w kieszeni naszej dzielnej drużyny, a ile zostanie przeznaczone na rozwój tawerny. Bohaterów, podobnie jak tawernę można rozwijać, levelować i ulepszać. Problem w tym, że dość szybko gra staje się nużąca. Wykonuje się ciągle podoepic-tavern-21722-2.jpg 2bne czynności. Wiem, wiem, wczesny dostęp i w pełnej wersji może być lepiej. Jednak moim zdaniem choć gra jest nawet fajna, to raczej na jeden raz.

Trudno na razie oceniać warstwę muzyczną i dźwiękową. Takowa w grze istnieje, jest nawet w porządku. Jednak jak to w większości mniejszych gier po pewnym czasie gracz ma wrażenie, że już gdzieś dany kawałek słyszał i ma ochotę posłuchać czegoś innego.

Epic Tavern ma potencjał na to, żeby być dobrą grą. Póki co nie jest idealnie, czasem trochę przynudza, ale mimo wszystko w ogólnym rozrachunku nie jest wcale tak źle. Z pewnością do gry wrócę po premierze. A czy warto zainteresować się wczesnym dostępem? Z jednej strony dostęp do iście epickiej tawerny to koszt rzędu 90 polskich złotych bez jednego grosika, ale ja jednak bym się chwilę wstrzymał i poczekał na opinie i recenzje, a pieniążki przeznaczył choćby na zimne piwko.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu prasowego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/epic_tavern

Autor: Wojman
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję