LOGOWANIE
Zarejestruj sie

World War 3

World War 3
Sztab VVeteranów
Tytuł: World War 3
Producent: Reality Pump
Dystrybutor: TopWare Poland
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2001-10-30
Premiera Świat:
Autor: gnApe
Ocena
czytelników 85 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

World War III

World War III

Niewiele ponad miesiąc temu nikomu nawet się nie śniło, że scenariusz gry komputerowej może być tak bliski rzeczywistości. Początek tej recenzji miał wyglądać zupełnie inaczej. Piszę to, dalej pamiętając terrorystyczne ataki na World Trade Center.

Nie mogąc początkowo uwierzyć w tragedię, ogarnęło mnie przedziwne wrażenie, że to jakaś kaczka dziennikarska czy wręcz zakrojone na tak szeroką skalę działania marketingowe, a za całą sprawą stoi wytwórnia filmowa lub może właśnie producent gry World War III.

Niestety wszystko okazało się nie plotką, a koszmarną prawdą. W tej sytuacji opisywanie gry zaraz po tragedii, gdy prawdziwa wojna wisiała w powietrzu, nie tylko wydawało się nie na miejscu, ale wręcz poczułem całkowitą niemoc pisania na ten temat. Czy w momencie gdy giną prawdziwi ludzie a zagrożenie ogólnoświatowym konfliktem zbrojnym jest tak realne możemy się po prostu bawić w wojnę? No cóż, to pytanie pozostawię bez odpowiedzi, a dylematy moralne do bardziej poważnych tekstów. Od tragicznego wydarzenia minęło już sporo czasu, nastroje trochę się poprawiły, a życie przecież toczy się dalej. Przejdźmy więc wreszcie do opisu samej gry.

Tajna komisja ONZ ujawnia, że zasoby ropy skończą się w ciągu najbliższych 2-3 lat i całemu światu grozi ogromny kryzys. ONZ postanawia przejąć zarządzanie nad pozostałymi jej zasobami, by jak najłagodniej przejść przez ten trudny dla ludzkości okres. Państwa OPEC sprzeciwiają się i wypowiadają ?więta Wojnę, w związku z czym już we wrześniu 2001 wojska NATO w wiadomych celach zmierzają do Zatoki Perskiej. Do całej sprawy miesza się jeszcz

e Rosja i już jesienią 2001 ogólnoświatowy konflikt mamy gotowy.

Każda z trzech stron konfliktu posiada inne, charakterystyczne dla siebie cechy, a także jednostki, wzorowane zresztą na tych autentycznych. Urozmaica to bardzo rozgrywkę, gdyż zmusza to do zupełnie innej strategii zależnie od tego, w którą ze stron się wcielimy. Wiadomo, że grając USA stawiamy na potęgę militarną, wysokiej jakości sprzęt, doskonałą organizację i dowództwo. Tu problemem będzie jednak logistyka, bowiem ogromna odległość dzieli działania wojenne do całego zaplecza technicznego. Natomiast potęga militarna Rosji jeszcze całkiem nie przebrzmiała, sprzęt jest tani, całkiem jeszcze niezawodny i nadal bardzo niebezpieczny, ale wciąż brak funduszy na modernizację i badania naukowe. Siła zaś armii irackiej leży nie w sprzęcie, który jest mocno przestarzały lub całkiem go brak, a w znajomości terenu (kamuflaż) i oddaniu, a wręcz fanatyzmowi licznej armii (jednostki samobójcze!)

Gra na pierwszy rzut oka wydaje się dość typową strategią czasu rzeczywistego w 3D (powoli staje się to standardem w tego typu grach). Rozbudowujemy naszą bazę, wynajdujemy nowe bronie i jednostki, a głównym zadaniem jest wyeliminowanie wroga nie zapominając o zdobywaniu surowców. (a w tym przypadku jest to...no sami zgadnijcie co? Ropa naftowa? No, no, Wielki Brat jest pod wrażeniem ! I obyło się bez telefonu do przyjaciela, ho, ho). Oczywiście nie brakuje także bardziej urozmaiconych misji jak przejęcie lub zniszczenie konkretnego budynku, misje zwiadowcze, odnalezienie swojej bazy przez odcięte przez wroga jednostki a także wiele innych.

World War III

skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
13.12.2009 | tatatom » Gra jedna z perwszych wymagająca uwagi gdyz oprócz
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję