LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Tropico 2: Pirate Cove

Tropico 2: Pirate Cove
Sztab VVeteranów
Tytuł: Tropico 2: Pirate Cove
Producent: Frog City Software
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl:2003-10-28
Premiera Świat:
Autor: 116
Ocena
czytelników 72 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Tropico 2

Tropico 2

Już na okładce pudełka widać, że głównym bohaterem gry nie będzie już dyktator wyspy karaibskiej (like Fidel), a jego miejsce zajmie jednooki bandyta morski. I mimo, że w dzisiejszych czasach nazwa "pirat" nabrała trochę innego znaczenia, to w grze mamy możliwość wcielenia się w zarządcę pirackiej wyspy, która z pewnością (jak mógł by sobie ktoś pomyśleć) nie jest "Stadionem Dziesięciolecia" :). Po tym dość przygnębiającym wstępie (gdzie się podziali, ... tamci piraci.... ? :)) proponuje pooglądać screeny i przejść do dalszej części tekstu.

Nie ma co się oszukiwać, wielkich zmian w stosunku do poprzedniej części gry na pewno nie będzie. Na szczęście w Tropico grało się bardzo przyjemnie, należy więc liczyć na nowości i ciekawe pomysły, które znów tchną życie w grę wprost z karaibów.

Jako "szef nad szefami" piratów dbamy o naszych kamratów, którzy w zamian będą grabić statki na wybranych przez nas morzach i oceanach. Główną rozrywką będzie więc budowa statków, oraz wyprawianie ich w podróż. Aby nasz galeon wypłyną na głębokie wody musimy zaopatrzyć go w prowiant, broń i oczywiście w piratów. To właśnie piraci są głównymi mieszkańcami naszej wyspy, która służy im za dom i miejsce rozrywki. Będziemy więc budować na naszej wysepce kasyna, piwiarnie i jakże popularne także w naszych czasach ;) domy publiczne. Ktoś jednak musi odwalać całą brudną robotę na wyspie, czyli ciężko pracować, a z pewnością nie będą to sami piraci. Z wypraw morskich nasi kamraci będą przywozić więźniów i to właśnie oni będą siłą roboczą naszego miasteczka. Wraz z rozwojem naszej wyspy, więźniów będzie stale przybywać. Trzeba więc stale trzymać naszych robotników "za mordy" :), najlepiej za pomocą siły i strachu. Budując np. kilka szubienic z pewnością ostudzimy zapał naszych roboli do wszczynania buntu.


Tropico 2 155215,1

Twoja chwała sięgnie poza wyspę!:)


Na naszej wyspie nie zabraknie oczywiście pól uprawnych i różnego rodzaju kopalni oraz fabryk, które pozwolą na stworzenie niezależnej i samowystarczalnej kryjówki dla piratów. Piraci nie są jednak dobrymi rolnikami, dla nich wybudujemy szkoły w których będą ćwiczyć to co lubią robić najbardziej - czyli walkę. Umiejętność ta przyda im się nie tylko podczas wypraw morskich, ale także do obrony naszej wyspy, która także może zostać zaatakowana.

Gra zapowiada się rewelacyjnie dla miłośników poprzedniej części. A dla zwykłych strategów może natomiast okazać się produktem bijącym na głowę, nie tylko grywalnością, takie tytuły jak Anno 1503.

(+) PLUSY: piractwo zgodne z dzisiejszym prawem ;), piracki klimat wprost z karaibów, ciekawe (nowe) pomysły, 70 dopracowanych budynków
(-) MINUSY: małe zmiany w stosunku do poprzedniej części (m.in. od strony graficznej), nie można oglądać walk morskich.

OCENA: 7/10


KULL
kull@sztab.com

Tropico 2Autor: 116
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
04.07.2008 | pachucek » Ta gra potrafi urozmaicić życie człowiekowi, im je
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 3 ŚREDNIA OCENA - 89%
Tropico 2 to bardzo przyjemna gra p
MAO - 85%
Gra bardzo umila nudne, deszczowe w
Ramirez - 90%
Gierka bardzo fajna, stawia przed g
Tigikamil - 90%
więcej recenzji dodaj recenzję