LOGOWANIE
Zarejestruj sie

The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics

The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics
Sztab VVeteranów
Tytuł: The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics
Producent: Bonux XP
Dystrybutor: En Masse Entertainment
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl:2020-02-04
Premiera Świat:
Autor: Bauer
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 65% procent
Głosuj na tę grę!

The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics

Netfliksowa adaptacja gry na podstawie serialu to już powoli standard. Po dwóch próbach Stranger Things, które niestety okazały się słabe, i Narcos: Rise of the Cartels, które historia zapamięta jako gniota, dostajemy kolejny produkt pod tytułem The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics. Ciemny kryształ opiera się o swój pierwowzór serialowy i czerpie z niego garściami.
the-dark-crystal-age-of-resistance-tactics-recenzja-21657-1.jpg 1Wszystkie etapy odnoszą do scen, które możemy zobaczyć na platformie, natomiast zostały splecione w 1 warkocz tak aby gracz mógł sobie przywołać w głowie wspomnienia z seansu. Gorzej z tymi, którzy serialu nie oglądali, ponieważ w gra nie bazuje na spójnym przedstawieniu historii, tylko raczej wiernym odwzorowaniu, przez co generowany jest niepotrzebny chaos.

Sama gra ma ambicje mianować się strategią turową, w której bierzemy udział w wydarzeniach z serialu, w naszej puli jest aż 14 gelfingów (bohaterów) do wyboru, którzy odblokowywani są stopniowo. Trzeba przyznać, że gra spokojnie wprowadza nas w ramiona dobierania taktyki, wraz z kolejnymi poziomami jest trudniej, a nasza głowa zmuszana jest do co rusz zmieniania strategii na polu walki. Ciekawe jest, że Netfliks postanowił dotrzeć do zupełnie innego grona graczy którzy raczej są wymagający i oczekują czegoś konkretnego niejednokrotnie mając za sobą wiele godzin w kultowe Disciples czy HoMM. Oczywiście produkt ma już reklamę w postaci seri
alu, natomiast na pewno jest szerokie grono odbiorców, którzy go nie oglądali.

Po wykonaniu misji nasi bohaterowie otrzymują doświadczenie co przekłada się na przyznawanie nowych umiejętności z puli, których jest całkiem sporo. Postacie mogą również otrzymać dodatkową klasę postaci. Trzeba przyznać ,że system rozwoju jest całkiem w porządku i nie będziemy czuć się zawiedzeni, iż mamy do czynienia z jakąś bieda wersją. W grze występuje ekwipunek w postaci broni i pancerzy. Niestety nie pokuszono się o animację zbroi, płytowa czy toga - wyglądamy tak samo.

Niestety im dalej w las, tym zaczynają się pojawiać wady, które znacznie wpływają na decyzję o tym czy będziemy kontynuować rozgrywkę. Wspomniany poziom trudności rośne, jak już wspominałem, wraz z postępami w grze, niestety są potyczki których wygrać bez grindu się nie da i jest to pomysł na sztuczne godziny w grze. Interfejs również pozostawia wiele do życzenia i nie jest specjalnie intuicyjny. Lokacje są nudne, mozolne przemierzanie ich w turach, szczególnie w przypadku tych większych, jest jathe-dark-crystal-age-of-resistance-tactics-recenzja-21657-2.jpg 2k za karę.

Grafika w porównaniu do serialu to żart i to niestety nieśmieszny. Oprawa stoi na słabym poziomie i nie ma wielu okazji by nacieszyć czymś oko. Doszły mnie również słuchy, że gracze mają problem z płynnością, jakoby optymalizacja była taka sobie, natomiast ja takich nie doświadczyłem.

Jest to zdecydowanie dobry krok w porównaniu co do tej pory widzieliśmy jeżeli chodzi o netfliksowy podbój branży gier komputerowych. Niestety póki co zachęcam najpierw do obejrzenia serialu, a dopiero później ewentualnego sięgania po ten tytuł, ponieważ istnieje szansa, że wzmocni to nasz odbiór w drugą stronę, tj. czeka nas raczej lekkie rozczarowanie. Myślę, że sprawiedliwa ocena to coś około 6,5 i nie ma co się łudzić, że The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics odniesie spektakularny sukces.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/the_dark_crystal_age_of_resistance_tactics

Autor: Bauer
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję