LOGOWANIE
Zarejestruj sie

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated
Sztab VVeteranów
Tytuł: SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated
Producent: Purple Lamp Studios
Dystrybutor: Koch Media Poland
Gatunek: Zręcznościowa
Premiera Pl:2020-06-23
Premiera Świat:
Autor: Wojman
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 75% procent
Głosuj na tę grę!

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated

Coraz bardziej lubię gry wydawane przez THQ Nordic. Wydawca ten skupuje prawa do różnych marek, po czym przywraca je do życia poprzez dobrze zrobionego remastera, a często nawet przygotowuje i kontynuacje. Podobnie jest z SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated, w której żałuję chyba tylko tego, że nie płacą mi od ilości wyrazów w recenzji.
spongebob-squarepants-battle-for-bikini-bottom-rehydrated-22118-1.jpg 1Osobiście serialu o przygodach Kanciastoportego nie oglądałem. Jednak kiedy mój bratanek, fan wspomnianego serialu, przyszedł do mnie z tekstem „a wiesz, wujek, taka gra teraz wyszła”, musiałem rzeczoną produkcję wziąć do recenzji. O ile zazwyczaj recenzowane produkcje ogrywam sam, tak w przypadku SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated grałem wraz z nim. I bardzo dobrze się stało.

Osobiście nie przepadam za dubbingiem w grach komputerowych. Jednak w tym przypadku specjalnie mi on nie przeszkadzał. Na plus mogę zaliczyć fakt, że do swoich ról powróciła większość aktorów, którzy swoich głosów użyczyli w kreskówce, dzięki czemu grając można się poczuć jak w przydomowym basenie. Język gry na szczęście można zmienić praktycznie w dowolnej chwili, toteż kiedy „młody” swoim zachowaniem ciężko, ale i konsekwentnie zapracował na bana od kompa, mogłem się przełączyć na wersję angielską.

Jeżeli chodzi o fabułę, to w moim odczuciu stanowi ona raczej pretekst do kolejnych wydarzeń, które śledzimy na ekranie monitora, toteż jej śledzenie nie jest zbytnio wymagane. Z drugiej zaś strony nie jest też jakoś szczególnie zła i jeśli się tylko przymknie odrobinę oko, to w niczym nie przeszkadza. Co jed
nak trzeba podkreślić, w grze jest naprawdę dużo odniesień do serialu, co dla mnie było problemem i wielu aluzji najzwyczajniej w świecie nie rozumiałem, za to bratanek potrafił te momenty dostrzec i się śmiać. Dlatego odnoszę wrażenie, że gra ta może być zupełnie inaczej odbierana przez osoby, które serialu nie znają niż przez te, które są jego fanami.

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated to trójwymiarowa platformówka, w której nie tylko skaczemy po różnych półkach i innych wzniesieniach, ale też rozwiązujemy proste zagadki logiczne oraz walczymy z przeciwnikami. Oczywiście jest też zbieractwo różnego rodzaju, taki standard gatunkowy. Gra na szczęście nie jest za trudna i choć etapy nie przechodzą się same, to jednak w większości przypadków przy drugim albo trzecim podejściu da się problem rozwiązać, dzięki czemu gra nie jest frustrująca. Owszem, zdarzają się i bardziej frustrujące zagadki, ale ich ilość można policzyć na palcach jednej ręki pijanego drwala. Sama gra posiada półotwarty świat. Oznacza to, że do już odwiedzonych lokacji można powrócić i na przykład skupić się na zebraniu trudno dostępnych znajdziek.

Jeżeli chodzi o muzykę, to jakaś w tej produkcji występuje. Nie jestem jednak w stanie sobie teraz podczas pisania recenzji przypomnieć jakiegokolwispongebob-squarepants-battle-for-bikini-bottom-rehydrated-22118-2.jpg 2ek kawałka. No cóż, nie wszystko jest doskonałe. Skoro zaś o niedoskonałościach mowa, to choć gra przez większość czasu działała stabilnie, to jednak czasem zdarzyło się brzydkie wyjście do systemu Windows, co czasem mocno irytowało mojego bratanka, ale przynajmniej dzięki temu odkryłem, że słownictwo to posiada on całkiem bogate, choć niestety nie zawsze piękne. Jeśli zaś chodzi o to, jak ta gra wygląda to niektórzy narzekają, że mogłoby być lepiej. Sam większych zastrzeżeń do grafiki nie mam. Nie dość, że wygląda ładnie, to na dodatek działa bez problemu na starszych komputerach, co niewątpliwie jest zaletą.

Podsumowując, SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated to udany remaster gry z 2003 roku, który swoją drogą po raz pierwszy doczekał się edycji na PC. Rozgrywka jest całkiem przyjemna zarówno dla starszych, jak i młodszych, a co więcej produkcja ta może łączyć pokolenia. Nie jest to pozycja pozbawiona wad, ale gra się w to co najmniej bardzo dobrze, warto więc poświęć swój czas i środki na tę grę.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/spongebob_squarepants_battle_for_bikini_bottom_rehydrated

Autor: Wojman
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję