LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Re-Legion

Re-Legion
Sztab VVeteranów
Tytuł: Re-Legion
Producent: Ice Code Games
Dystrybutor:
Gatunek: Strategiczna
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Wojman
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 20% procent
Głosuj na tę grę!

Re-Legion

Bardzo lubię klimaty cyberpunkowe. Dlatego niemal każdą nową grę w tym klimacie biorę w ciemno, szczególnie zaś gdy zapowiedzi brzmią naprawdę interesująco. Tak też było w przypadku Re-Legion polskiego studia Ice Cold Games. Niestety, ale póki co nie istnieją jeszcze wszczepy, które pozwoliłby zapomnieć o tym jak to kiepska gra jest.
re-legion-19031-1.jpg 1Głównym bohaterem gry jest Elion. Jest on prorokiem, który postanawia walczyć z korporacjami, ale także z organizacjami kontrolującymi ludzkie umysły. Jednakże jego metody działania nie specjalnie różnią się od tych, z którymi walczy. I choć w teorii założenia Re-Legion brzmią ciekawie, bo można i trzeba nawracać ludzi na jedyną i słuszną (czytaj: naszą) wiarę to jednak wykonanie jest takie sobie. Żeby kogoś przekonać do naszego światopoglądu niewiele trzeba zrobić, wystarczy podejść do cywila i aktywować umiejętność, a już po chwili jest on w pełni oddani naszej sprawie. Na szczęście nie trzeba do każdego podchodzić indywidualnie, można też nawracać grupowo, przez co oszczędza się sporo czasu.

Pytanie brzmi: ale właściwie po co? Przez całą grę nie znalazłem na to satysfakcjonującej odpowiedzi. Fabuła w grze jest co najwyżej taka sobie. Co przy tym ważne wyznawcy naszej religii są po prostu głupi. A to dlatego, że Re-Legion jest - w teorii - RTS-em, toteż walczymy z policją i innymi organizacjami zbrojnymi. Tyle tylko, że często, dużo za często nasi wyznawcy nic sobie nie robią z wydanych rozkazów. Zdarza się, że zamiast atakować idą sobie spokojnie jak te
baranki na rzeź i poza napieraniem masą nie robią nic. Część może zacznie strzelać, ale pozostali nie przejmują się w żaden sposób tym, że towarzysze giną. Sprawia to, że z każdą kolejną misją, a jest ich w sumie 9, gra irytuje coraz bardziej.

Na domiar złego zapisy gry nie zawsze działają tak jak powinny. Zdarza się, że po wczytaniu gry najzwyczajniej w świecie się ona zawiesza. Jaka jest rada na tę przypadłość ze strony twórców gry? Bardzo prosta: nie korzystać z zapisów gry…

(…)

Gdyby ktoś się zastanawiał o co chodzi w poprzednim akapicie, to wyjaśniam, że mi po prostu mowę odjęło. Błędów jest niestety znacznie więcej, a niektóre z nich uniemożliwiają przejście pierwszych etapów w grze! Co prawda pojawił się patch, który ponoć miał te niedogodności usunąć, ale cierpiąc za zawinione i niezawinione grzechy przeszedłem grę po raz drugi mając dokładnie te same, jeśli nie większe problemy jak przed wydaniem łatki.

Zawiedziony też jestem jeżeli chodzi o rozwój naszego kultu. Miałem nadzieję, że będzie można sobie wybrać choćby nazwę, jak na przykład „Pazur Mrocznego Kota”, ale nic z tych rzeczy. Można niby obrać jedną z trzech dróre-legion-19031-2.jpg 2g jaką podążać będą nasi wyznawcy, ale nie wydaje mi się, żeby to miało jakieś większe znaczenie.

W grze polskiego studia zabrakło polskiej wersji językowej.(*) Może to i lepiej biorąc pod uwagę fakt, że jest w niej naprawdę sporo wulgarnego języka. Jedynie muzyka zasługuje na uznanie, jest dokładnie taka, jaka w grze w klimatach cyberpunkowych powinna być.

Na Re-Legion szkoda zarówno czasu, jak i pieniędzy. Jest to bardzo nieudana gra. Jedna z najgorszych w jakie grałem. Złe rozwiązania, błędy, niedoróbki i niedopatrzenia sprawiają, że ta ciekawie zapowiadająca się gra jest po prostu beznadziejna. Produkcji nie ratuje ani muzyka, ani dość ciekawe przerywniki. Sięgając po Re-Legion znalazłem tylko jeden naprawdę spory plus: zamiast uruchamiać grę wolałem poczytać dobrą książkę, co i wszystkim polecam zrobić.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/relegion

(*)Gra nie posiadała polskiej wersji językowej w momencie testowania i pisania recenzji gry. Została ona jednak niedawno dodana w patchu.

Autor: Wojman
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję