LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Holy Potatoes: Were in Space

Holy Potatoes: Were in Space
Sztab VVeteranów
Tytuł: Holy Potatoes: Were in Space
Producent: Daylight Studios
Dystrybutor: Techland
Gatunek: Tycoon
Premiera Pl:2017-02-28
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 65% procent
Głosuj na tę grę!

Holy Potatoes! We're in Space?!

Święte ziemniaczki! Ale kosmos! Nasi bohaterowie z pierwszej odsłony serii tym razem będą eksplorować przestrzeń kosmiczną niczym bohaterowie „Star Treka”, poznawać najdziwniejsze planety jak w „Gwiezdnych wojnach” – a wszystko to w imię walki z tajemniczych Zaćmieniem i niemilcem poznanym w ciągu pierwszej minuty obcowania z grą.
holy-potatoes!-were-in-space!-17187-1.jpg 1Zaznaczmy to już na samym początku – gra jest utrzymana w mocno parodystycznym stylu, bez silenia się na jakikolwiek realizm jakiegokolwiek rodzaju. Ot, taka podróż do czasu fascynowania się pierwszymi pozycjami z gatunki sci-fi, w których nauki było tyle co nic, lecz fikcji aż nadto.

Nasze główne bohaterki – cóż, emancypacja dotarła już do tej galaktyki – przemierzają bowiem przestrzeń w mało ambitnym zadaniu uciekania przed Głównym-Złym, a to w celu dostatecznego wzmocnienia się, by móc z nim nawiązać równorzędne starcie. Ot, takie typowe od zera do bohatera, przy czym miast walczyć mieczami będziemy posługiwać się blasterami okrętowymi.

Gra łączy w sobie elementy strategii ekonomicznej, a to w zakresie zarządzania zespołem oraz infrastrukturą, jak też rozgrywki taktycznej, gdy przyjdzie nam toczyć boje z innymi – niekoniecznie etycznie gorszymi – eksplor
atorami przestrzeni. Od czasu do czasu przyjdzie nam również podjąć różnorakie decyzje w stylu gier cRPG – wziąć tajemną przesyłkę czy niezwłocznie oddalić się odeń, być grzecznym czy też wręcz przeciwnie – o dość niewielkim lecz jednak wpływie na rozgrywkę.

Niestety, cała mechanika dość szybko zaczyna nużyć, właściwie w ciągu pierwszych dwóch, trzech godzin uświadczymy wszystkiego, w tym walki z bossami, później zaś jest tego tylko więcej – co średnio zachęca wobec faktu, że dobrnięcie do napisów końcowych wymaga poświęcenia kilkunastu dalszych. Podobny zarzut sformułowałem już pod adresem poprzedniej odsłony cyklu, co może sprawiać wrażenie, ze kolejne części są tworzone niejako na jedno kopyto, tylko za zmianą scenerii.

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku Holy Potatoes! A Weapon Shop?! koncept komiholy-potatoes!-were-in-space!-17187-2.jpg 2czny twórców sprowadzał się do rozlicznych nawiązań do kultury, zwłaszcza jej popularnej odnogi, co po pewnym czasie staje się męczące. Sęk w tym, że owe odniesienia są oczywiste, wręcz biją po oczach miast nęcić delikatnie odsłoniętą kostką.

Oprawa graficzna i muzyczna produkcji jest iście bajkowa – oglądając z boku można odnieść wrażenie, że jest to kolejna kreskówka w stylu tych nowomodnych. Zarazem całości nie można odmówić pewnej estetyki, niektóre ujęcia potrafią autentycznie przyciągnąć oko czy też – choć rzadziej – wpaść w ucho.

Holy Potatoes! We're in Space?! przypadło mi do gustu w większym stopniu niż „jedynka”, acz podejrzewam, że głównie z tej prostej przyczyny, że bardziej przemawia mi kosmiczna sceneria, co niezbyt pozwala mi wystawić wyższą notę. Jak na cenę danego produktu niesie on za sobą całkiem sporo jakości, acz jednocześnie podczas rozgrywki rodzi on uczucie niedosytu w związku z niewykorzystanym potencjałem.

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję