LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Hobbit

Hobbit
Sztab VVeteranów
Tytuł: Hobbit
Producent: Amaze Entertament
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: przygodowa/akcja
Premiera Pl:2004-03-24
Premiera Świat:
Autor: 91
Ocena
czytelników 85 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Hobbit

Hobbit


Nazwa gry : Hobbit
Gatunek: gry akcji
Oficjalna strona : www.thehobbit.sierra.com/flash.html
Skrócony opis gry: Hobbie to począki Władcy Pierścienia; w wydaniu komputerowym to początki całkiem udane.
Hobbita darzę szczególnym sentymentem albowiem była to pierwsza książka fantasty, którą przeczytałem. Mimo, iż upłynęło od tego zdarzenia już kilkanaście lat, wciąż to dobrze pamiętam- wróciłem z biblioteki, zacząłem czytać i odłożyłem książkę na półkę dopiero gdy dotarłem do słowa „koniec” (nie licząc kilku przerw by iść do toalety ;). Losy gry śledziłem, więc z ciekawością od samego początku. Sądziłem, iż będzie to doskonała gra przygodowa, na miarę najlepszych dzieł Sierry, wszak przy tak interesującej fabule, ciężko coś popsuć ;). Niestety, moje przypuszczenia okazały się chybione. Wraz z czasem pojawiały się informacje świadczące o tym, iż Hobbit będzie raczej grą zręcznościową. I niestety cud się nie zdarzył. Hobbit jest grą zręcznościową, w której będziemy skakać po platformach podpierając się przy tym kijkiem, zbierać pieniążki, lać przeciwników i tylko, co pewien czas rozwiązywać jakieś nieskomplikowane zadanie.

Podkreślę to wiec bardzo wyraźnie- Hobbit jest grą kierowaną głównie do dzieci. Jeśli więc macie więcej niż 14 lat to prawdopodobnie ta pozycja was nie zaciekawi. No, chyba, że chcecie ją kupić komuś jako prezent.

Hobbit 161242,1


Opowiedziane w grze zdarzenia rozgrywają nieco wcześniej niż historia z Władcy pierścieni. Wcielamy się w Hobbita imieniem Bilbo (wujek Froda), który to wiedzie spokojne życie w pięknym Shire. Pewnego dnia odwiedził go czarodziej Gandalf i wychodząc, wyrył niepostrzeżenie na drzwiach Bilba dziwny symbol. Skutek był iście piorunujący, albowiem kolejnego dnia do przytulnej norki Hobbita przybyło 13 Krasnoludów, którzy odczytali symbol wyryty na drzwiach, mówiący, iż właściciel domu jest sprytnym złodziejem! Po opróżnieniu spiżarni Bilba, przywódca Krasnoludów, Thorin Dębowa Tarcza, wyjawił cel wizyty. Krasnoludy wybierają się w podróż do Samotnej Góry, gdzie smok imieniem Smaug zagarnął ich skarby i dawną siedzibę. Czas więc łobuza przepędzić. Potrzebują w swojej drużynie zdolnego złodzieja, a sądząc po znakach na drzwiach Bilbo byłby idealnym kandydatem. Nasz dzielny bohater dał się namówić i tak oto Hobbit który nigdy nie miał żadnych przygód i całe życie spędził w swojej ciepłej norce wyrusza walczyć ze Smokiem! Fabuła ściśle trzyma się książki, w grze czeka nas więc z przygoda z Trollami, podróż przez las Mirkwood i Góry mgliste, ucieczka z jaskini Goluma, zdobycie pierścienia władzy, wielka bitwa i wreszcie finałowa potyczka ze smokiem. Co więcej, w międzyczasie można wykonać sporą ilość dodatkowych zadań, pomagając chociażby napotkanym podróżnikom.

Najważniejszą kwestią jest oczywiście mechanika gry, więc temu zagadnieniu poświęcę najwięcej miejsca. Świat w Hobbicie jest w pełni trójwymiarowy i oglądamy go z perspektywy trzeciej osoby, czyli z kamery zawieszonej za plecami. Możemy również zmieniać jej ustawienie, by się rozejrzeć lub np. lepiej określić odległość. W każdym etapie mamy jakieś główne zadanie do wykonania, które w większości przypadków sprowadza się do tego, iż mamy gdzieś dobiec. By móc to uczynić po drodze należy wykonać kilka innych zadań- zdobyć jakiś przedmiot, przełączyć dźwignię etc. W większości przypadków są one bardzo proste i oczywiste, więc nie trzeba się obawiać przegrzania szarych komórek. Jednak Hobbit jest przede wszystkim grą zręcznościową. Naszym zadaniem jest, więc biegać, skakać i pokonywać zagradzających nam drogę przeciwników. Na mapie są rozmieszczone kryształy różnego koloru zbierając które nasz Hobbit zyskuje na żywotności. Oczywiście te najcenniejsze są ukryte w trudnodostępnych miejscach i trzeba się troszkę nagimnastykować by się do nich dostać. Opłaca się zbierać również monety by później zakupić za nie nowych umiejętności, flakoniki przywracających energię czy też pociski.

Hobbit 161243,2


A skoro już mowa o broniach to należy zaznaczyć, iż mamy ich 3 rodzaje- kij, kamienie i miecz o nazwie Żądło. Każdą z nich wykorzystuje się w inny sposób, albowiem za pomocą kija można również dalej skakać, mieczem rozświetlać sobie drogę w mrocznych jaskiniach, natomiast kamieniami eliminować przeciwników z bezpiecznej odległości.

Hobbit

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 85%
Hobbit to początek władcy pierścien
Szymiii - 85%
więcej recenzji dodaj recenzję