LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Dungeon Defenders

Dungeon Defenders
Sztab VVeteranów
Tytuł: Dungeon Defenders
Producent: Trendy Entertainment
Dystrybutor: Reverb Communications
Gatunek: Strategiczna/RPG
Premiera Pl:2010-08-25
Premiera Świat:
Autor: Anaszkyl
Ocena
czytelników 61 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 65% procent
Głosuj na tę grę!

Dungeon Defenders

Dawno temu bohaterowie Etherii pokonali pradawne zło i zapieczętowali je w magicznych kryształach. Po jego pokonaniu wyruszyli na krucjatę pozostawiając wspomniane kryształy pod opieką swoich uczniów. Podczas codziennych zajęć jeden ze wspomnianych klejnotów został przypadkowo rozbity i część zapieczętowanego zła wydostała się na zewnątrz przywołując hordy zielonoskórych, mrocznych elfów i innych kreatur pragnących odpieczętować resztę kryształów. To właśnie tu wkraczają gracze, którzy mają na celu niedopuszczenie przeciwników do zniszczenia tychże.
dungeon-defenders-7475-1.JPG 1Na samym początku przygody z Dungeon Defenders przyjdzie nam stworzyć naszą pierwszą postać, nie należy jednak się bardzo martwić tym wyborem, bowiem w trakcie gry możemy przełączać się między czterema różnymi bohaterami, aczkolwiek doświadczenie zdobywa tylko ten, który bierze czynny udział w rozgrywce. Wszyscy bohaterowie w tej grze bardzo różnią się od siebie, posiadają zupełnie inne zestawy zdolności i wież. Podstawowo do wyboru mamy cztery klasy postaci:

1) Ucznia sztuk magicznych - rozstawiającego magiczne wieże i zwiększającego prędkość swojego czarowania.
2) Giermka - rozkładającego bardzo silne barykady i atakującego wielu przeciwników naraz.
3) Łowczynię - rozstawiającą różnorodne pułapki i czyniącą się niewidzialną, co często może uratować skórę.
4) Mnicha - posiadającego aury, które mogą osłabić przeciwników, a także pomóc sojusznikom.

Po wyborze bohatera czeka na nas kilkadziesiąt godzin rozgrywki polegającej na odpędzaniu kolejnych fal przeciwników, którzy chcą zniszczyć magiczny kryształ (lub w późniejszych etapach magiczne kryształy) za co otrzymujemy doświadczenie pozwalające nam awansować na wyższe poziomy. Z każdym nowym poziomem otrzymujemy punkty umiejętności, które możemy wydać na ulepszenie samych bohaterów lub na zwiększenie wydajności wież jakie mogą przywołać.

W trakcie gry nasze postacie zdobywają także ekwipunek, który znacząco wpływa na ich zdolności bojowe. Nie tylko zwiększa siłę ich ataku i obro
nę ale także może dostarczać dodatkowe punkty do konkretnych umiejętności. Czerpiemy go z zabijania potworów, otwierania skrzyń i możemy go zakupić w tawernie, która znajduje się w pierwszej lokacji do jakiej trafiamy. Ilość ekwipunku, który będzie przewijał nam się przez grę, jest zdumiewająco duża. Z każdym poziomem doświadczenia jest kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt nowych przedmiotów. Na szczęście jeśli jakiś przedmiot nam się spodoba, to nie musimy się z nim rozstawać ze względu na możliwość ulepszania ekwipunku za manę, która jest walutą w grze.

Bardzo istotnym miejscem w grze jest wymieniona już wcześniej tawerna. Jeśli nie wypada nam ekwipunek, który by nas zadawalał, to w tawernie zawsze będziemy mogli znaleźć coś dla siebie: czy to nową włócznię, czy też hełm tudzież zbroję. W tawernie możemy zakupić jeszcze zwierzęta przeróżnych gatunków jak smoki, orły, latające tygrysy itp. Zwierzęta te tak samo jak ekwipunek wpływają na siłę naszych bohaterów i mogę w różnoraki sposób zwiększyć ich wydajność. Oprócz tego tawerna daje nam możliwość zakupu trzech specjalnych usług. Pierwszą z nich jest bonus doświadczenia, kolejną przeszkolenie bohatera, dzięki czemu będziemy mogli rozłożyć punkty umiejętności jeszcze raz od nowa, i ostatnią usługą jest zmiana nazwy bohatera.

Sama rozgrywka składa się z dwóch etapów. Podczas pierwszego z nich rozmieszczamy naszą obronę na mapie budując wieże, barykady itp. W następnym etapie otwierane są bramy, zza których wychodzą przeciwnicy. Część z nich polegnie dzidungeon-defenders-7475-2.JPG 2ęki obronie jaką rozstawiliśmy, a z resztą gracze będą musieli sobie poradzić walcząc samymi bohaterami.

Poza normalnym trybem rozgrywki gra oferuje nam jeszcze dwa. Pierwszy z nich to survival, w którym bronimy się przed nieskończoną ilością przeciwników aż do momentu gdy im ulegniemy. Drugim trybem jest gra bez udziału bohaterów, czyli całą robotę muszą załatwić za nas rozstawiane przez bohaterów wieże, pułapki, barykady i inne defensywne konstrukcje.

Gra oferuje nam dużą różnorodność pomieszczeń w jakich przyjdzie nam stawić czoła najeźdźcom jak choćby zamkowe lochy, laboratoria, ogrody i wiele innych lokacji. Z całą pewnością nie można narzekać w tej grze na jednorodność pomieszczeń. Natomiast o ile dźwięki są naprawdę przekonywujące i nie warto ich wyłączać, tak bajkowa oprawa graficzna niestety trochę kłuje po oczach, ale i do niej można się przyzwyczaić.

Dungeon Defenders najlepiej smakuje w trybie multiplayer, gdzie razem z innymi graczami różnych nacji możemy pokonywać kolejne lokacje. Niestety ciężko znaleźć rozgrywkę ze względu na to, że póki co dość mało osób gra przez Internet. Należy jednak zauważyć, iż jest to gra w miarę nowa i jest nadal wysokie prawdopodobieństwo, że liczba graczy z kolejnymi latami wzrośnie.

Podsumowując, Dungeon Defenders to bardzo ciekawa pozycja, która powinna znaleźć się na półce fanów zarówno gier typu tower defence jak i miłośników RPG-ów. Gra ta oferuje kilkadziesiąt godzin przyjemnej rozgrywki i z całą pewnością jest warta swojej niewielkiej ceny.

Autor: Anaszkyl
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję