LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sims 3

Sims 3
Sztab VVeteranów
Tytuł: Sims 3
Producent: Maxis
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: sim
Premiera Pl:2009-06-05
Premiera Świat:
Autor: Villemo
Ocena
czytelników 74 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90% procent
Głosuj na tę grę!

Sims 3

the-sims-3-4073-1.jpg 1 - Kulinarna: od Pomocnik kuchenny (750 simoleonów tygodniowo; 30 godzin tygodniowo) do Kucharz pięciogwiazdkowy (4704 s/t; 12g/t) nagrodą za najwyższy poziom jest lodówka.
- Dziennikarska: Gazeciarz (1140s/t; 30g/t) do Prezenter wiadomości (7344s/t; 16g/t). Dodatkowe możliwości to pisanie recenzji z filmów i meczy, pisanie artykułów i historii, przeprowadzanie wywiadów a także grzebanie w śmieciach sąsiadów by zdobyć pikantne informacje.
- Przedsiębiorcza: Roznosiciel kawy (810s/t; 30g/t) do Magnat finansowy(3294s/t; 9g/t). Tu nie są potrzebne żadne umiejętności - trzeba jedynie podlizywać się szefowi, organizować spotkania oraz wykonywać w domu papierkową robotę. Najciekawsze jest to, że najwięcej zarobimy na przedostatnim etapie - Prezes zarządu dostaje 8088 simoleonów tygodniowo pracując 24 godziny.
- Polityczna: Czyściciel podium (720s/t; 30g/t) do Przywódca wolnego świata (6467s/t; 13g/t) . Tu, prócz rozwijania charyzmy, dbania o relację z szefem, musimy również zbierać fundusze na kampanię. Dobrym sposobem na to jest urządzenie imprezy.
- Przestępcza: Wabik (510s/t; 30g/t) do Mistrz Złodziei (8720s/t; 16g/t) lub Cesarz zła (6390s/t; 15g/t). Po szóstym poziomie musimy wybrać ścieżkę kariery. Ważna jest sprawność fizyczna i relacje z kamratami. Na początku dość często będziecie lądować w więzieniu (tak, tak, panowie w niebieskich tudzież czarnych kubraczkach zawsze są czujni), ale możecie spędzić ten czas poznając kumpli z celi.
- Medyczna: Dawca organów (660s/t; 30g/t) do Światowej sławy chirurg (10600s/t; 20g/t). Tu ćwiczymy logikę. Jest to dość ciężka kariera ze względu na godziny pracy - bardzo często trzeba zostać dłużej, co doprowadza Sima na skraj wyczerpania. Dni wolne też niekiedy okazują się jednak pracującymi - w szpitalu często następuje kryzys. Musimy również codziennie czytać specjalne raporty. Jednak za taką kasę chyba się opłaca.
- Wojskowa: Czyściciel latryn (1120s/t; 2g/t) do Astronauta (6012s/t; 18g/t). Co ciekawe - przy najwyższym szczeblu pracujemy raz w tygodniu - wprawdzie cały dzień, jednak 6-ciodniowy weekend jest tego wart. Dodatkowo zyskujemy umiejętność salutowania.
- Naukowa: Obiekt testowy (1210s/t; 27g/t) do Szalony naukowiec (6629s/t; 13g/t). Moja ulubiona kariera. Bardzo wymagająca - trzeba opanować aż trzy umiejętności - majsterkowanie, ogrodnictwo i wędkowanie, d
odatkowo pieniądze są kiepskie. Jednak to co mi się podoba to zyskanie umiejętności ulepszania przedmiotów - dziwnie wyglądającym przyrządem sprawiamy by dany obiekt (niemal każdy mebel czy urządzenie) zyskał nowe właściwości (zwiększona atrakcyjność, poprawianie nastroju osób z niego korzystających itp.).
- Sportowa: Fan sportu (390s/t; 30g/t) do Legenda sportu (6228s/t; 12g/t). Sport, sport i jeszcze raz sport.
- Stróża prawa: Informator (1200s/t; 30g/t) do Międzynarodowy superszpieg (6816s/t; 16g/t) lub Specjalista rekonstrukcji DNA (7940s/t; 20g/t). Podobnie jak w przestępczej, ta kariera również daje nam dwie ścieżki rozwoju. Początkowo musimy zadbać o partnera oraz rozwijać logikę, następnie przychodzi czas na raporty z przesłuchań i przeszukań. Jeżeli spodobało Wam się grzebanie w śmieciach sąsiadów w karierze dziennikarskiej, tu również możecie zaznać tej wątpliwej przyjemności.
- Muzyczna: Fan (630s/t; 30g/t) do Gwiazda rock a(twój wybór:)) lub Kompozytor hitów filmowych (7220s/t; 20g/t). I tu są 2 ścieżki - rockman musi dawać koncerty - od nich uzależnione są zarobki, nie ma sztywnych godzin pracy - dajesz występ kiedy chcesz.

4. Umiejętności - na początku w tej zakładce będzie pusto, dopiero gdy poznamy jakąś umiejętność, pojawi nam się pasek stanu. Maksymalny poziom każdej umiejętności to 10, jednak oprócz tego możemy wykonywać dodatkowe wyzwania. Widoczne są one w dzienniku umiejętności - znajdziemy tam wszystkie informacje dotyczące przebiegu nauki oraz korzyści płynących z wykonania każdego wyzwania. Każdą umiejętność możemy nabyć uczestnicząc w odpowiednich kursach - niestety są odpłatne, więc jeśli już się na nie zdecydujemy, warto przejrzeć gazetę w poszukiwaniu przecen. Kolejną możliwością jest zakup specjalnych książek, dzięki którym poprawimy swoje umiejętności - koszt wzrasta wraz z poziomem jakiego dotyczy dany podręcznik. Najtańszym i najszybszym sposobem jest jednak wykonywanie określonych czynności.

- Charyzma - możemy ją nabyć poprzez przemawianie przed lustrem, rozmowę (opowiadanie historii) z innymi Simami . Kurs znajdziemy w Ratuszu.
- Gotowanie - tu bez niespodzianek - przygotowując posiłki wzrasta poziom naszej umiejętności. Im jest wyższy tym posiłki są lepszej jakości a za tym idzie lepszy nastrój. Kurs znajdziemy w Restauracji lub Barze.
- Sport - aby rozwinąć tę umiejętność nthe-sims-3-4073-2.jpg 2iezbędny jest odpowiedni sprzęt - bieżnia lub atlas. Ćwiczyć można również z wykorzystaniem telewizora. Ponieważ zakup każdego z tych przedmiotów łączy się z kosztami, możemy tu troszkę oszukać - kupujemy odpowiedni przedmiot, rozpoczynamy ćwiczenie a gdy uzyskamy pierwszy stopień umiejętności wchodzimy w tryb kupowania i sprzedajemy go. W ten sposób odzyskujemy większą część kasy (jeśli nie całość) i dalej rozwijamy się w bardziej ekonomiczny sposób. Najłatwiej jest uprawiać jogging - wystarczy zamiast taksówką wrócić do domu truchcikiem. Kursy znajdziemy na Stadionie.
- Wędkowanie - musimy po prostu wybrać się nad wodę i rozpocząć połów. Kursy odbywają się w Sklepie spożywczym.
- Ogrodnictwo - na początku będziecie mieli w wyposażeniu jakieś warzywa - wystarczy kliknąć na jednym z nich i wybrać opcję zasadź - później regularnie pielęgnujemy ogród, dzięki czemu umiejętność rośnie. Trzeba jednak pamiętać, że na początku nie mamy możliwości posadzenia każdej rośliny - im wyższy poziom umiejętności tym większe możliwości. Kurs znajdziemy w ośrodku naukowym.
- Gra na gitarze - jak sama nazwa wskazuje. Kursy odbywają się w Teatrze.
- Majsterkowanie - gdy jakiś sprzęt się zepsuje, nie wołajcie od razu technika naprawczego. Nie dość, że narazicie się na koszty, to jeszcze stracicie możliwość poznania nowej umiejętności. Wraz ze wzrostem poziomu będziecie również mogli ulepszać sprzęty co niekiedy jest bardzo przydatne (wprowadzając ulepszenie „samoczynne czyszczenie” odpada nam obowiązek sprzątania). Kurs znajdziemy w Bazie wojskowej.
- Logika - najlepszy sposób to gra w szachy lub obserwacja gwiazd przez zakupiony teleskop. Grać możemy na komputerze, dzięki czemu nie musimy dokupywać nowego sprzętu. Kursy odbywają się w ośrodku naukowym.
- Malowanie - trzeba po prostu chwycić za pędzel - malować możemy duże, średnie i małe obrazy. Później dostajemy możliwość malowania portretów, martwej natury czy zapamiętanych scen. Kursy odbywają się w Szkole.
- Pisarstwo - potrzebny nam tylko komputer. Wybieramy opcję „ćwicz pisanie’ lub też od razu zabieramy się za pisanie powieści. Proponuję opcję drugą gdyż oprócz nauki umiejętności zarabiamy na każdym rozdziale a gdy ukończymy książkę, przez dłuższy czas otrzymujemy cotygodniowe honorarium. Początkowo będą to niewielki kwoty, jednak na początek dobre i to. Kursy odbywają się w wieżowcu.

skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
27.11.2015 | Nutella » Świetna 05.08.2010 | blazejco12345 » h gyu
03.03.2010 | Cyleon » Ta gra jest super. Polecam sam mam na koncie kilka
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję