Total War: Warhammer II

Total War: Warhammer II
Sztab VVeteranów
Tytuł: Total War: Warhammer II
Producent: Creative Assembly
Dystrybutor: Cenega S.A.
Gatunek: Strategiczna
Premiera Pl:2017-09-28
Premiera Świat:
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 85% procent
Wyroznienie
Głosuj na tę grę!

Nowe informacje o łączonej kampanii w Total War: Warhammer II

Na oficjalnym blogu serii Total War znaleźć można krótki wywiad z Ianem Roxburghem, reżyserem Total War: Warhammer II.
Zawarte w nim informacje rzucają trochę nowego światła na zbliżające się DLC pod tytułem Mortal Empires, w ramach którego posiadacze pierwszej i drugiej części „totalnego młota wojennego” będą mogli bawić się na jednej, gigantycznej mapie kampanijnej, łączącej tereny znane z obydwu gier.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, nowa kampania będzie zawierała przeszło dwukrotnie więcej regionów niż ta znana z pierwszej części gry. Na mapie znajdziemy podbijany przez nas w poprzednim Warhammerze Stary Świat, zdominowane przez Skavenów Południowe Ziemie, a także wyspę Ulthuan (królestwo Elfów Wysokiego Rodu), mroźny kontynent Naggaroth oraz dziką i pełną pradawnych sekretów Lustrię. Warto przy tym zauważyć, że mapy nie zostały po prostu przeniesione w skali 1:1 – poddano je dokładnej optymalizacji, mającej na celu znalezienie złotego środka pomiędzy wielkością a praktycznością.

Równoważymy czas, który musi upłynąć po skończeniu tury z tym, jak Stary Świat pasuje do nowych terytoriów i jak z nimi współgra. Stawiamy pytanie o skalę w relacji do praktyczności, zastanawiamy się, w co rzeczywiście fajnie się gra. Mogliśmy dodać więcej regionów, ale wtedy gracz musiałby zapłacić za to pewną cenę – czas, który upływa po kliknięciu przycisku „zakończ turę” pęcznieje wówczas niczym balon, a kampania staje się mniej interesująca i po prostu męcząca. Pamiętajmy też, że budujemy to wszystko również z myślą o WH3 (trzeciej części cyklu – przyp. red.) – mówi Ian Roxburgh.

O wspomniane terytorium rywalizować będzie aż 35 różnych frakcji. Znajdziemy pośród nich przedstawicieli wszystkich ras udostępnionych jak dotychczas w obydwu częściach serii (wraz z tymi znanymi z dodatków wydanych do części pierwszej, choć zgodnie z wcześniejszymi doniesieni
ami fani Norski będą musieli poczekać trochę dłużej). Większość armii będzie przy tym występowała w kilku wariantach, przypisanych do konkretnego legendarnego lorda. Co ciekawe, niektórzy z nich zaczną swój podbój w nieco innym miejscu, niż miało to miejsce dotychczas. Dla przykładu, Skaven Queek Łowca Głów trafi do Karrag Orrud, u stóp Gór Krańca Świata, dzięki czemu w swoich pierwszych potyczkach zmierzy się z Zielonoskórymi oraz Krasnoludami. Z kolei Teclis – arcymag Elfów Wysokiego Rodu – przemieści się do Wieży Gwiazd na wschodnim wybrzeżu Lustrii, gdzie o ból głowy przyprawiać go będą początkowo głównie wampiry oraz Skaveni.

Warto przy tym odnotować, że do połączonej kampanii trafią wszystkie usprawnienia wprowadzone w drugiej części gry, takie jak m.in. możliwość przejęcia każdego regionu przez każdą z frakcji, specjalne, oparte o paragrafową mini-grę wydarzenia na morzu i przybrzeżnych rafach, zbuntowane armie, czy bitwy w tzw. „choke pointach”, czyli punktach o dużym znaczeniu strategicznym, w których można bronić się przed przeważającymi siłami wroga. W Mortal Empires nie znajdziemy natomiast frakcyjnych rytuałów, które stanowią mechanikę charakterystyczną dla głównej kampanii Total War: Warhammer II.

„Imperia śmiertelnych” zostaną udostępnione w nadchodzących tygodniach – jak mówi sam Ian Roxburgh, w „bardzo bliskiej przyszłości”. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, choć wstępnie mówi się o 26 października. Zanim twórcy zdecydują się na ostateczne potwierdzenie terminu, chcą być pewni, że rozszerzenie spełnia ich oczekiwania. DLC będzie darmowe dla posiadaczy pierwszej i drugiej części serii.

Źródło:
"Aquma" - GRY-OnLine

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję