LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Field of Glory II: Age of Belisarius

Field of Glory II: Age of Belisarius
Sztab VVeteranów
Tytuł: Field of Glory II: Age of Belisarius
Producent:
Dystrybutor:
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl: 2018-06-07
Premiera Świat:
Autor: Matis
Ocena
czytelników bd% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Field of Glory II: Age of Belisarius Screen 1 Field of Glory II: Age of Belisarius Screen 2
Flavius Belisarius był jednym ze znamienitszych wodzów okresu bardzo wczesnego średniowiecza. Belizariusz był dowódcą bizantyjskim, jaki za czasów Justyniana I (i na jego polecenie) próbował – z wielkim rozmachem, odbudować ogniem i mieczem dawne Imperium Rzymskie. W tym celu odbył zbrojne „wycieczki” między innymi do Afryki i Italii. Choć efekty jego podbojów nie były długotrwałe, to jednak pozwoliły Rzymowi (z siedzibą w Konstantynopolu) czasowo przywrócić stan, w jakim Morze Śródziemne, jako Mare Nostrum, znów było jeziorem wewnętrznym Imperium.
Age of Belisarius jest najnowszym dodatkiem do fenomenalnej turowej gry wojennej Field of Glory II. O ile „podstawka” i dwa pierwsze dodatki skupiają się na bardzo szeroko pojętej „klasycznej” starożytności, to najnowsze rozszerzenie wprowadza do gry nową jakość. Twórcy umożliwili graczom prowadzenie działań wojennych w okresie od upadki Imperium Zachodniorzymskiego do około 600 roku n.e. W zasadzie gra daje nam do dyspozycji okres, jaki uznać należy nawet nie za schyłek starożytności, co za wczesne średniowiecze.

Od strony technicznej otrzymujemy 4 nowe kampanie (w tym jedną, w której podążamy szlakiem bitewnym tytułowego Belizariusza), 10 nowych frakcji, 17 nowych jednostek, 30 nowych list armii i 6 nowych bitew historycznych (według nomenklatury gry - bitew epickich).
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję