Cities: Skylines

Cities: Skylines
Sztab VVeteranów
Tytuł: Cities: Skylines
Producent: Colossal Order Ltd.
Dystrybutor:
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl:2015-03-10
Premiera Świat:
Ocena
czytelników 75 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 85% procent
Głosuj na tę grę!

Nowe DLC do Cities: Skylines a mody; gracze odetchnęli z ulgą

Cities: Skylines otrzymało kolejny dodatek wraz z aktualizacją.
Dodatki do ulubionych gier to zwykle powód do świętowania dla fanów. Chyba że mówimy o osobach korzystających z modów, którym poprzednie rozszerzenie do Cities: Skylines napsuło sporo krwi. Wielu fanów miało obawy, że sytuacja powtórzy się w grudniu. Na szczęście wygląda na to, że DLC Cities: Skylines – Financial Districts i towarzysząca mu darmowa aktualizacja do wersji 1.16.0-f3 nie sprawiły większych problemów moderom.

Minirozszerzenie trafiło do graczy wczoraj. Główną nowością są tytułowe dzielnice finansowe. Jak łatwo zgadnąć, generują one znacznie większy przychód z podatków niż podstawowe strefy biurowe, aczkolwiek zmniejszają zadowolenie mieszkańców.

Poza tym do Cities: Skylines trafiły budynki bankowe (wraz ze specjalnymi furgonetkami, które niejako odstraszają okolicznych przestępców), giełdy papierów wartościowych oraz mechaniki inwestycji w różne sektory przemysłu.

Z kolei aktualizacja 1.16.0-f3 to przede wszystkim rozmaite poprawki, ale też pięć nowych zwierzaków oraz więcej opcji korekcji kolorów. Do sprzedaży trafiły też kolejne pakiety zawartości przygotowane przez społeczność, w tym jedno w afrykańskich klimatach.

W przeciwieństwie do niektórych wydawców, Paradox nie tylko nie zwalcza modów, ale wręcz aktywnie promuje kreacje fanów. Nie inaczej jest w przypadku dzieła studia Colossal Order. Tyle tylko, że kolejne dodatki i aktualizacje do Cities: Skylines psuły kompatybilność modyfikacji.

Nie jest to niczym dziwnym – w końcu uaktualnienia często zmieniają kod gry, na którym przecież opierają się mody. Jednakże minidodatek Plazas & Promenades okazał się szczególnie fatalny dla fanów modyfikowania Cities: Skylines. Dość rzucić okiem na oceny tego DLC na Steamie dwa miesiące po premierze: prawie połowa to negatywne opinie, głównie od osób narzekających na popsute pliki zapisu i mody.

Nietrudno zgadnąć, że i tym razem fani mieli obawy co do aktualizacji. Na szczęście tym razem twórcy i moderzy spisali się na medal. Lista zepsutych popularnych modów na razie składa się tylko z trzech pozycji, z czego jedna usterka to w zasadzie drobnostka. Zapewne problemów jest więcej, ale to już znaczna poprawa w porównaniu z wrześniową falą usterek.

Zapewne pomógł fakt,
że tym razem upłynęło niewiele czasu między wydaniem aktualizacji. Przy premierze Plazas & Promenades wiele graczy korzystało z modów, które zostały już porzucone przez twórców. Tak więc twórcy nie mieli komu udostępnić dodatku przed premiera, by zadbać o kompatybilność tych ostatnich. Tym razem od premiery poprzedniej aktualizacji minęły tylko dwa miesiące zamiast ponad pół roku.

Niemniej deweloperzy zwracają uwagę na kilka kwestii, o których powinny pamiętać osoby grające na modach.

Od listopada Cities: Skylines może wyświetlać komunikaty na temat „niekompatybilnych” modyfikacji. Jednakże funkcja ta sprawdza jedynie wersję gry, na której oparto ostatnie wydanie moda. W praktyce powiadomienie może się pojawić, a modyfikacja i tak będzie działać bez problemów.

Warto też skorzystać z oficjalnego narzędzia Compability Report v2.0.6, które tworzy szczegółowy raport na temat działania modów, w tym listę potencjalnych usterek. Nie wprowadzi on sam żadnych zmian, ale ułatwi Wam wykrycie kłopotliwych modyfikacji.

Twórcy zalecają też wykonanie kopii zapasowych miast, byście mogli je odzyskać w razie usterek z modami. Pliki znajdziecie w folderze z danymi gry („Colossal OrderCities_SkylinesSave”).

Jeśli jednak wczytaliście już swoją grę, natychmiast stwórzcie nowy plik zapisu z poziomu menu gry. Przy odrobinie szczęścia uchroni Was to przed nadpisaniem automatycznego save’a wraz z błędami.

Oczywiście trzeba się też upewnić, że mamy zainstalowane najnowsze wersje modów. W przypadku jeszcze (albo już) niewspieranych możemy albo anulować ich subskrypcję, albo tymczasowo grać w trybie bez modyfikacji.

To drugie rozwiązanie wymaga dodania polecenia „—noWorkshop” do opcji uruchamiania gry, dostępny w oknie „Właściwości” (widocznym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na Cities: Skylines na liście gier), w zakładce „Ogólne”.

Nadmieńmy, że wyłączenie modów w menadżerze zawartości nic nie daje – nadal mogą pojawić się problemy w trakcie gry.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję