LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Alexander: The Heroes Hour

Alexander: The Heroes Hour
Sztab VVeteranów
Tytuł: Alexander: The Heroes Hour
Producent: Deep Silver / Koch Media
Dystrybutor: TopWare Poland
Gatunek: RTS/RPG
Premiera Pl: 2005-09-30
Premiera Świat:
Autor: Kremuwa
Ocena
czytelników 80% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Alexander: The Heroes Hour Screen 1 Alexander: The Heroes Hour Screen 2 Alexander: The Heroes Hour Screen 3
W grze Alexander: The Heroes Hour przenosimy się do czasów, kiedy jeden z największych myślicieli, Arystoteles, stąpał po ziemi. To właśnie on nauczał Aleksandra III Macedońskiego, nazwanego później Wielkim. Kampanię wojenną rozpoczął po śmierci swego ojca Filipa II Macedońskiego w 336 roku p.n.e. Naszą kampanię zaczniemy od momentu, kiedy został zabity właśnie Filip II Macedoński.
Kampania jest odzwierciedleniem wyprawy Aleksandra Wielkiego, począwszy od objęcia władzy, aż po jej koniec(czyli śmierć). W czasie kampanii zwiedzimy antyczne kraje, poczynając od Grecji, przez Egipt, a kończąc na Persji. Twórcy zadbali, aby gra bazowała na faktach zgodnych z historią.

Niestety w Alex: THH nie znajdziemy trybu multiplayer – zabawy skończy się więc wraz z singlem.
Na pochwałę zasługuje innowacyjne połączenie gry RPG z RTS. Posiadamy trzech herosów, którzy są w pełni rozwijani ze wszelkimi standardami rodowej gry RPG, a patrzymy na nich kamerą rodem ze strategii 3D. Teoretycznie jest to widok z lotu ptaka, jednak ukazany pod lekkim kątem (około 45 stopni) z możliwością zbliżenia oraz oddalenia kamery.

W grze występują również inne elementy strategii 3D – np. możliwość sterowania oddziałami wojskowymi. Poza naszą trójką bohaterów sterujemy również innymi jednostkami, które możemy zwerbować podczas odprawy przed misją albo kierować tymi, które same się do nas przyłączą. Ciekawostką jest fakt, że możemy tworzyć najróżniejsze formacje - innymi słowy – wykorzystano klasyczne elementy taktyczne podczas prowadzenia rozgrywki.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
01.01.2010 | Rafael Van Helsing » Bardzo mi się spodobała ponieważ rozbudowane jest
25.10.2008 | Klemens » Kodów w typowym rozumieniu do tej gry niestety nie
21.10.2008 | danil77 » Proszę o kody do tej gry jesli macie
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję