LOGOWANIE
Zarejestruj sie

303 Squadron: Battle of Britain

303 Squadron: Battle of Britain
Sztab VVeteranów
Tytuł: 303 Squadron: Battle of Britain
Producent: Atomic Jelly
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: symulator
Premiera Pl: 2018-08-31
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 45 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
303 Squadron: Battle of Britain Screen 1 303 Squadron: Battle of Britain Screen 2
303 Squadron: Battle of Britain to symulator koncentrujący się na losach polskiego drugowojennego Dywizjonu 303.
Grę rozpoczynamy dość niepozornie – albowiem na ziemi. Mało tego jednak, nasz wzrok przyciąga swojski rower, zachęcając do zajęcia miejsca na siodełku i zorganizowaniu sobie małego objazdu po bazie. Szybko jednak sobie uświadamiamy, że jest ona mocno statycznym i ograniczonym środowiskiem – owszem, ktoś niby obserwuje teren przez lornetkę, gdzie indziej dostrzeżemy zaprawę żołnierzy, która jednak mechanicznie będzie się ciągnąć w nieskończoność. Szybko sobie więc uświadamiamy, iż tak naprawdę jesteśmy oczkiem w głowie wszechświata.

Każdorazowo przed startem możemy udać się do mechanika i zmienić parametry własnego samolotu – zmienić chociażby ustawienie karabinów – co pozwala w niezbyt wielkim, acz dostrzegalnym stopniu dostosować model rozgrywki wobec własnych preferencji. Nadto możemy porozmawiać z niektórymi postaciami – a właściwie wysłuchać uprzednich dialogów, na których przebieg nie mamy najmniejszego wpływu. Autorzy oddali w ten sposób nieco klimat wspomnianej wyżej lektury, niestety jednak drętwota całości niezbyt pozwala wczuć się w epokę czy zbudować z kimkolwiek relację.

Gdy w końcu zdecydujemy się na start, gra oprócz pytania o poziom trudności spyta nas również o preferowany model rozgrywki – zręcznościowy tudzież realistyczny. Co istotne, przedmiotową decyzję będziemy podejmować odrębnie w przypadku każdej misji, nie trzeba więc przeklinać swej wcześniejszej głupoty etc.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję