gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 23
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bieda w telewizji
wind27

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13147

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Cze 09, 2006 8:59 pm   Temat: Bieda w telewizji
Niestey czego można się spodziwać od tv, w której teraz nawet filmów pożadnych nie puszczją, programów tematycznych a tym bardziej o grach. A to wszystko przez coraz nowsze i coraz dłuższe seriale typu M jak miłość czy Samo życie nie wspominając nawet o tych zagranicznych(oczywiście z ccałym szacuniiem do wielibicieli tych 2 pierwszych gdyz sam znam wiele osob co je lubia). Wdg mnie to już przesaada żebby starą telenowele zastępować nową o tym samym i nawet podobnymi aktorami. przez taką komercjalizacje i nastaiwenie jedynie na wysokie zyski kozstem niczego raczej dlugo nei ujrzymy takich programów jakie byśmy chcieli. :(
Precz z Esmeraldą :twisted:
  Temat: Browar - jaki lubicie najbardziej
wind27

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 23473

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Cze 09, 2006 8:50 pm   Temat: Browar - jaki lubicie najbardziej
A ja iod razu zaznaczam, że mam 18 lat(od niedawna ale zawsze) :mrgreen: noo i moim ulubionym piwkiem jest oczywiście okocim mocne, bo jak przystało na Polaka jestem orłem, a okocim jest tylko dla orłów :razz: . Jednakże nie ukrywam, że marzy mi się wizyta na oktoberfest.
PZDR
  Temat: Sztab Film
wind27

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7695

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Cze 09, 2006 8:40 pm   Temat: Sztab Film
Taki pomysł jest bardzo dobry, gdyż sam miewałem często problemyjaki tu film wybrać. Z resztą dzięki takim pomysłom skończy się bezsensowne oglądaie reklam, tudzież seriali bo nic innego nie ma :( . Takie recenzje podsuwałyby dobre filmy osobom nie znającym takowych. Na prawdę pomocne i przydatne dla samych użytowników. No i w końcu jest już kilka wątków o tej tematyce więc czemu nie.
PZDR
  Temat: W samo południe - Jednoosobowa wyrzutnia rakiet
wind27

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4699

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Cze 08, 2006 9:04 am   Temat: W samo południe - Jednoosobowa wyrzutnia rakiet
Mnie się wydaje, że właśnie jedna na dryżynę wystarczy. W końcu dzisiejsze wojsko jest wysoce specjalizowane i każdy żołnierz posiada ściśle określone zadanie(choć oczywiście musi umieć wiele innych rzeczy, ale to już na drugim planie). poza tym wiadomo; strzelec, gość z wyrzutnią, grupa szturmowa i to już na pewno jest dużo potężniejsza broń niż każdy niby szturmowiec z wyżutnią i jescze najlepiej z minimoździerzem :) . No ale na poważnie to żołnierz musi być jak najbardziej swobodny i pewny tego co robi, oczywiście przygotowany na różne warianty. Przynajmnije takie jest moje zdanie.
PZDR
  Temat: Szukam gier
wind27

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8815

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Cze 02, 2006 8:55 pm   Temat: Szukam gier
Od razu powiem CIVILIZATON I,II,III - wielka gra i chyba nie musze duzo o niej mowic bo chyba kazdy szanujacy strateg zzna serie. Poza tym Empire Earth - gra dla ktorej zmienilem karte graficzna(Riva TNT2), a prrzynajmnie tylko zeby poszla bo funduszy wtedy nie mialem. Ale jesli chodzi walsnei o EMpire Eaarth to teraz jest II czesc ale I naprawde mnie wciagnela i bardzo dlugo do niej wracalem. Kolejnym tytulem jest na pewno Twierdza+Krzyzowiec - gra ekonomiczna+walka(budujemy zamek, zdobywamy, bronimy sie a to wszystko okraszone b fajnymi rozwiazaniami ekonomicznymi). Ciekawym jescze i oryginalnym tytlulem jest z pewnoscia Dungeon Keeper I i II, rzecz dzieje sie w podziemiach gdzie prowadzimy(i tu ciekawe) hordy goblinow i innych paskudstw przeciw dobrym az do obrzydliwosci ludziom(jednym slowem jestes jakby diablem ktory spopiela ludzi), gra naprawde fajna i polecam, i jeszcze co do Dungeon Keeper to ze jest w niej bardzo duzo ekonomii, prawei non stop cos sie rozbudowuje(korytarze, sale tortur, warsztaty itp). O i moznesz zagrac w Warcrafta II, III bo ja na podobnym sprzecie a nawet w to gralem i bylo dobrze.
Z tych gier co podalem kazda odpowiada do twojej konfiguracji sprzetowej(w Warcrafta III na high nie pograsz), a przy tym grafika stoi na dobrzym poziomie i nadal cieszy oko(poza warcraftem II ale i tak fajny). Co prawda do twojego przykladu EU+AoE2 raczej tylko civilizacia pasuje ale reszta rowniez na pewno ci sie spodoba, a przynajmniej mi sie spodobala i spedzilem przy tych grasz ladnych pare godzin.
PZDR
  Temat: Historia na wesoło.
wind27

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11130

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Maj 31, 2006 9:45 pm   Temat: Historia na wesoło.
II WŚ no i jak wiadomo problemyz zaopatrzniem, tudzież żołnierzem. Anglicy szukając oszczędności uderzyli w sily powietrzno desantowe lilkwidując spadochron zapasowy. Co ciekawe pozostawiono torby na wymioty. A więc taki Btytyjczyk spadając zawsze będzie czysty, niekoniecznie jednak lądując na ziemi w jednym kawałku.
  Temat: W samo południe - Broń laserowa
wind27

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4342

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Maj 29, 2006 11:12 pm   Temat: W samo południe - Broń laserowa
To fakt. Zresztą już Niemcy podczas IIWŚ rowadzili badania nad falalmi o niskich częstotliwościach, które mogły nie tylko zabić człowieka, ale rozsadzić budynek!!
Tak więc na pewno w niedalekiej przyszłości możemy się takich rewolucji zbrojeniowych spodzioewać.
PZDR
  Temat: W samo południe - Szturmujemy zamek
wind27

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4852

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Maj 29, 2006 11:07 pm   Temat: W samo południe - Szturmujemy zamek
Masz rację Osa, bo w końcu trzeba się do oblężenia odpowiednio przygotować, a jeżeli ma się dobre i wyspecjalizowane w danym zadaniu jednostki to nawet niewielka liczba stanowi zagrożenie.
  Temat: W samo południe - Szturmujemy zamek
wind27

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4852

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Maj 28, 2006 7:35 pm   Temat: W samo południe - Szturmujemy zamek
Wiadomo, że im więcej tym lepiej, ale nieraz podstęp wystarczał(Troja) do zdobycia zamku bez dużej przewagi(może pod Troją mieli przewagę, ale mogli nawet bez niej wygrać a to dzięki jak każdy wie koniu drewnianemu). No ale z regóły do podstępu zmusza nas trudna sytuacja, więc lepiej mieć te paredzieiąt tys. woja więcej, niż byśmy mieli się głowić, jak tu obejść obronę przeciwnika.
  Temat: W samo południe - My i nasi sprzymierzeńcy w II Wojnie
wind27

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4856

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Maj 28, 2006 4:00 pm   Temat: W samo południe - My i nasi sprzymierzeńcy w II Wojnie
Wdg mnei Francja, ponieważ to ona tak naaprawdę była na początku naszym sojusznikiem, gdy tym czasem Brytyjczycy już zarraz po IWŚ nie byli nam zbytnio przychylni. Dopiero dzięki Francji WB sprzymieżyłą się z nami a raczej sprrzymierzając się z Francją automatycznie to samo zrobiła z nami. To fakt, że w czasie IIWŚ polacy walczyli rzamie w ramie z Brytyjczykami, ale fajtem jest, że na obchody zakończenia wojny nie zaproszono żadnego z nich co wdg mnei jest hańbą na honorze WB. Co ro ZSRR to sprawa jest jasna, gdyby nie Niemcy do tej ory bilibysmy się z Bolszewikami.

No ale dobra chyba z troche odbiegłem od tematu mówiąc ogólnie o stosunkach polko brytyjskich. Jednak faktem jest, żę w czasei IIWŚ między innymi polscy lotnicy cieszycli się dużym uznacniem wśród Brytyjczyków, neistety pstatecznie nie liczono się z nami a jedyni traktowano jako po prostu żołnierza, dobrego żołnierza ale tylko żołnierza bez domu i kraju.
  Temat: Największy wynalazek.
wind27

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 13054

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Maj 28, 2006 3:51 pm   Temat: Największy wynalazek.
Można by powiedzieć(i tutaj będę dość oryginalny), że łódź jest największym wynalazkiem ponieważ:
Dzięki niej odkryto Ameryki no i tak powstało USA no i pierwsza bomba atomowa no i Hiroszima
Wiele technologii zostało sprowadzonych z Chin za pomocą statków.
Dzięki łodzi Niemcy nie wygrali IIWŚ bo w koncu nie mogli pokonac Brytyjczyków głównie przez to, że nie pokonali ich na morzu.
Gdyby nie Łódź Napoleon zdobyłby Egipt, i wiele inncyh miejsc no i inaczej by teraz było.
Jest jescze wiele powodów, ale najważniejszym chyba jest to, że gdyby nie było łodzi tacy Nimcy zdobyliby całą Europę , ale nei wieadomo jak by się to wcześniej potoczyło oczywiście.
A z takiego już bardzo ogólneo spojrzenia to ogień - coś bez czego nei byłoby ani okrętów ani samolotów ani niczego innego co jest dziś.
PZDR
  Temat: Pistolet maszynowy pepesza
wind27

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 28313

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Maj 28, 2006 3:38 pm   Temat: Pistolet maszynowy pepesza
inqistor napisał/a:
No i akurat na UTAH braki u niemców w amunicji do broni ręcznej są wykluczone. Cherbourg był twierdzą i były tam ogromne zapasy, nawet uzupełniane nocą przez niszczyciele.

Faktycznie, masz rację ale chodziło mi głównie ogólnie alby przedstawić Mande, że im więcej amunicji i im szybciej była ona gotowa do wystrzelenia tym lepiej, a dokładniej to faktem jest, że im było wiele również sytuacji w których tej amuncji brakowało, gdyż wiele odziałów niemiecich wycofując się zostało okrążoncyh a jak wiadomo SS broniła się do ostatniego naboju. Jednakże skoro moje ogólnikowe przytoczenie może zastanawiać to daje inny przykład na poparcie mocih argumentów. Operacja Barbarossa, a raczej już jej upadek kiedy to zmarznięte ręce takiego Niemca raczej niechciałyby wiecznie przeładowywać zimnej broni, a poza tym tam już zaczynało brakować amunicji(chodzi mi między innymi o armie von Paulusa zostawionego samemu sobie pod Stalingradem). A co do jescze tekstu przedmówcy o serialu to się zgodzę gdyż faktycznie nie można brać całkowicie pod uwagę filmu robonego kilkadziesiąt lat później, ale faktem jest, że na pewno może on sporo nauczyć i polecam go każdemu miłośnikowi tematu, ale i nie tylko.
I jescze jedno skupmy się panowie na głównym wątku tematu, a nie na rozdrobnywanie pomnijeszych spraw.
PZDR
  Temat: Czy można było powsztrzymać wybuch 2 Wojny Światowej?
wind27

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 12358

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Maj 28, 2006 3:28 pm   Temat: Czy można było powsztrzymać wybuch 2 Wojny Światowej?
wszyscy dobrze wiedzieli co się tam działo, ba! posiadano nawet plany natarcia na Polske. No ale pokój za wszelką cenę, któremu to się ostro przeciwstawiał Beck w swoim przmówieniu w sejmie jednak chyba pasowało Brytyjczykom i Franzuzom, a przynajmniej uznawali to za jedyną drogę do pokoju w Europie. Do ostatniej chwili wierzono, że jeszcze jest szansa, którą tak naprawdę stracili na dobre już w 1938 roku.
  Temat: Czy można było powsztrzymać wybuch 2 Wojny Światowej?
wind27

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 12358

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Maj 28, 2006 1:31 pm   Temat: Czy można było powsztrzymać wybuch 2 Wojny Światowej?
Zgadzam się z przedmówcą; to prawda, że Piłsudski miał takowy plan, niestety polityka Francji unimożliwiła jego realizacje.
Plan miał polegać na tym, że wojska francuzkie podejda pod granice z Niemcami, a Piłsudski zrobi "wjazd" do Niemiec jescze wtedy bez takiej potęgi i rozbroi(wojna prewencyjna). Ciekaw jestem jak by się to wszystko potoczyło, gdyby np do skutku doszly niektóre chociarz pomysły Piłsudskiego.
Poza tym do sojuszu z Czechosłowacją mogło dojść, ale musiałoby to być przy silnej asekuracji Francji i W.B.
Jeszcze jedno, a mianowicie gdyby Polska wcześniej zmobilizowała swoje siły to na pewno by nam dużo nie pomogło. Po pierwsze Niemcy mogliby się wstrzymać z napaścią, a tym samym Polska powoli staczała by się w bankructwo z powodu utrzymania armii. Po drugie Niemcy moglby wykorzystać takową mobilizację jako pretekst przed ligą narodów na co znając życie zgodzilyby się w końcu państwa alianckie zostaiwając formalnie Polskę samej sobie, a tak przynajmniej tylko nieformalnie zostawiły(ale to i tak chyba bez różnicy).
Jest więc wiele możliwości no ale cóż gdybać można.
PZDR
  Temat: Pistolet maszynowy pepesza
wind27

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 28313

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Maj 27, 2006 8:54 pm   Temat: Pistolet maszynowy pepesza
popieram przedmówce no i uważam, że Mande również ma słuszność, ale sam niech sobie przypomni, że w Kompani Braci oni byli "najeźdźcami" z tyłami i ogromnym systemem zaopatrzeniowym, którzy to po prostu mieli zdobywać miasto po mieście, pole po polu(oczywiście nie było to takie łatwe), a np już wtedy Niemcy mieli dużę z tym wszystkim problemy n i w końcu często się zdarzały sytucje gdzie poddawano się z braku amunicji. POza tym jak zauważył Mikiss liczy się każda sekunda i gdy taki Niemiec bronił domu, do którego nacierało 10 aliantów to chyba wolałby myśleć jak by ich tu załatwić a nie kiedy mu się skończy magazynek. Przynajmneij ja tak to odbieram.
Chciałbym jescze zauważyć, że wszystkie stony mają faktcyznie rację, gdyż tak naprawdę nigdy nie było waidomo czy temu akurat żołnierzowi będzie potrzebna zapasowa torba naboi, ale jednak lepiej żeby każdy tą torbę mniał, od tak na wszelki wypadek.
PZDR
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16