gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 23
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pistolet maszynowy pepesza
wind27

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 28364

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Maj 26, 2006 11:29 am   Temat: Pistolet maszynowy pepesza
Może i tak i faktycznie masz rcję, ale jest jescze ttaki aspekt, że posiadając zasobniejszy magazynek automatcyznei żołnierz mógł ze sobą zabrać więcej amunicji a to już na pewno liczyło się w polu. W końcu zamiast 12 magazynków mniejszych mgł wziąść 5 co czyniło żołnierza mobilniejszym i mniej zależnym od zaopatrzenia.
  Temat: Pistolet maszynowy pepesza
wind27

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 28364

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Maj 25, 2006 9:32 pm   Temat: Pistolet maszynowy pepesza
Ja bym tutaj tak nie wyszcególniał zbytnio każdej z broni, gdyż każda miała jakby swój okres świetności. MP40 był na owe czasy nowoczesną bronia; lekką i dosyć celną co naprawdę dobrze się sprawdzało w boju. Thompson na początku wdg mnie nie był zby dobry gdyż posiadając zaledwie 20 naboi w magazynku nie robił od razu takiego spustoszenai jak MP40, któryposiadał ich bodaj że 32. Dopiero późniejsze wersje Thompsonów wyrównały zasób magazynku. Zato PPSz-a jak na owe warunki tj. zimę napewno była dużo lepsza od MP40, ale na otwartym polu jak już wspomnieli przedmówcy była beznadziejna. Faktem jest, że posiadała zasobny bębenek bo aż bodaj że 72 naboje no i była faktycznie niezawodna co wykożystywali także Niemcy. Jednym słowem rózna broń w różnych warunkach. Ale jednakże patrząc na wszystkie za i przeciw to jednak postawiłbym na MP40, które znacznei przyczyniło się do skuteczności armii niemieckiej.
PZDR
  Temat: Medieval II: Total War
wind27

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6481

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Maj 23, 2006 1:11 pm   Temat: Medieval II: Total War
Zapewnia się o dużym znaczeniu papieża co w medievalu było śmieszne. Poza tym licze że twórcy się postarają i nie zawiodą naszych oczekiwań. Poza tym skoro grafika była dobra w Romie, klimat z Medievala wdg mnei też był naprawdę dobry to wydawałoby się myśleć że zostało im tylko zmiana paru rzeczy, dopieszcenie już dobrych i i tak byłby hit.
Zresztą poczekamy zobaczymy. A co do trailera to faktcyznei już w Romie był fajny a u mnie na przykład inaczej to wyglądało. Zobaczymy.
  Temat: ulubione gry :)
wind27

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 32472

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Maj 22, 2006 4:52 pm   Temat: ulubione gry :)
1. Europa universalis 1/2 Hearts of Iron 1/2 - cała seria wybitna i obowiązkowa dal każdego szanującego się stratega myślę(chyba że ktos nie lubi gry wygładającej jak mapa)
2. Medieval Total War - gra świetna i pomimo wielu bugów inponuje rozmachem i grywalnością. Klimat średniowiecza i ta muzyka. pozostaje tylko czekać na Medieval II
3. Diablo 1/2 - gry chyba każdemu znane. Pamiętam jak jescze w 1 gralem i bylem oszołomiony, ach ten klimat.
4. Unreal 1/Turnamenty wszystkie - to jest gra nei z tej ziemi a 1 to po prostu coś genialnego, limat no i wogóle trudno do opisania. Polecam
5. Gothic 1/2 - z czego najbardziej lubie 1 za klimat i to że pierwszy raz wtedy w coś takiego grałem.
6. kroniki czarnego księzyca - nie każdy może zna ale gra przynajmnie mi bardzo przypadła do gustu, klimat realia i wogóle
7. Warcraft 2/3 - świetna seria i chyba każdy w nią grał
8. Doom 1/2 - 3 jakos tak taka sobie ale tez niezla ale 2 i 1 to bylo cos
9. Wolf 1 rtcw i et - równeiż wybitna seria i chyba się nigdy nei znudzi
10. Quake 1/2/3 - naprawdę równeiż wielka seira z czeo cchiałbym żeby powrócono do 1 tzn tego klimatu i całokształtu
11. Call of Duty 1/2 - również świetna seria z tym że 2 czegoś brakuje
12. Medal of Honor AA z dodatkami - pierwsza tego typu gra w jaką grałem z taką graafą, wymiata ale juz pacific assalut to nie to samo.
13. Age of empires 2 - prawie by,m zapomniał ile to ja godzin przy tym spędziłem, polecam

Prosze nei kierowwac się numeracją wiele gier powinno być wyżej. Po prostu wymieniłem dal mnei najważneijsze choc peweni jakis zapomanielem albo juz nie chcialem psiac.
PZDR
  Temat: Medieval II: Total War
wind27

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6481

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Maj 22, 2006 4:30 pm   Temat: Medieval II: Total War
Medieval II będzie hitem a przynajmneij taką mam nadzieję. Zresztą mnie na przykład osobiście Rome nei przypadł tak do gustu jak Medieval(w końcu tn kilmat mrocznych wieków) i jestem jak najbardziej za że twórcy powróclili do średniowiecza. Mam nadzieję tylko że mój komp to uciągnie ale jak dobrze pójdzie to już wteddy bedę mial sprzęta :D . Poza tym gra wygłada na screenach obiecująco no i trailer mówi sam za siebie.
Z tematyką łacze tą stronę(bardzo dobra i są najnowsze weiści) http://www.totalwar.org.pl/.
Od razu mówie że nie robię reklamy tylko odsyłam na stronę która wdg mnie jak najbardziej nadaje się do tematu.
PZDR
  Temat: dobre mało znane strategie
wind27

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 28196

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Maj 22, 2006 4:24 pm   Temat: dobre mało znane strategie
Kroniki faktycznie są fajne. Nie wiem ale mnie na przykład bardzo wciągnęły. Brdzo przyjemnie się gra i gra na prawdę ma klimat.
  Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
wind27

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 82694

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Nie Maj 21, 2006 6:41 pm   Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
Powiedzmy ze masz w jednej prowincji np w gdansku. Podplywasz flota (1 okret transportowy zabiera 2tys a pozostale okrety po 1 tys woja) do basenu przlegajacego bezposrednio do tej prowinji(w tym wypadku Gdansk) wybierasz armie i kazesz jej isc do floty(tak samo jak przemieszczasz sie po ladzie z prowincji do prowincji).
A tak wogole to warto zajzyc do samouczka w grze bo tam ten proces jest pokazany.
PZDR
  Temat: jaka jest fajna gierka?
wind27

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7695

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Maj 17, 2006 5:11 pm   Temat: jaka jest fajna gierka?
Jest jedna odpowiedź: Panzer General I ale takze II(lepsza). Obie gry mają naprawdę małe wymagania bo w końcu są stare już ale zato jare. Ja sam często jescze wracam do serii, gdyż na prawdę się nei nudzi. Gra jest podzielona na tury i bierzesz w niej udział w największych bitwach/operacjach IIWŚ. Naprawdę polecam i myślę, że jeżeli interesjue Cię ta tematyka to na pewno się nei zawiedziesz.
PZDR
 
Strona 2 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16