gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 490
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Skrypt forum
mande

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5221

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Mar 25, 2008 9:42 pm   Temat: Skrypt forum
Ramirez napisał/a:
Najlepsze, bo darmowe?


Chyba najlepsze Z darmowych ;) .

Bo wiadomo, że choćby vBulletin bije phpBB na głowę.
  Temat: Skrypt forum
mande

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5221

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Mar 23, 2008 7:42 pm   Temat: Skrypt forum
Ramirez napisał/a:
kilka dziur by się znalazło


a i owszem, choć te występują wszedzie ;) .
  Temat: Skrypt forum
mande

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5221

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Mar 21, 2008 9:40 am   Temat: Skrypt forum
Darmowych jest wiele. PHPbb jest najpopularniejsze i względnie proste w obsłudze. Ma oczywiscie zażartych wrogów i oddanych zwolenników.

Jeśli ma to być docelowo forum o dużym natężeniu ruchu, to rozważ czyste phpBB, ewentualnie jakąś odmianę (typu punBB) . Dla for kameralnych nadaje się też phpBB by Przemo, choć jego przeładowanie opcjami i dodatkami moze niektórych doprowadzic do szewskiej pasji ;) .
  Temat: W samo południe - Strumienie elektronów
mande

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4267

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Mar 03, 2008 3:35 pm   Temat: W samo południe - Strumienie elektronów
A ja mam pytanie: co mają wspólnego "Strumienie elektronów jarzące się w ciemności" i laser?
  Temat: Forum "Militaria"
mande

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10252

PostForum: O forum   Wysłany: Sob Lut 09, 2008 6:03 pm   Temat: Forum "Militaria"
FifiCz napisał/a:
Na razie tylko dwie strony tematów


To proszę się starać zwiększyć ich ilość :) .

Mikiss napisał/a:
Podaj przykład


Skonfrontuj swoją liste z tematami jakie są w dziale, bo nie pamietam już :) .

Matis napisał/a:
Przypominam o swojej kandydaturze na moda owego forum


Pamiętam, rozważę gdy zaistnieje taka potrzeba :) .
  Temat: W samo południe - Snajper
mande

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13849

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Lut 08, 2008 6:00 pm   Temat: W samo południe - Snajper
FifiCz napisał/a:
eśli o współczesnych,to w grę wchodzi jeszcze tłumik


Mhmm... tutaj bym polemizował; jeśli mamy za zadanie zdjąć kogoś tak, by nikt się nie zorientował, to możemy podejść bliżej i próbować szczęścia z tłumikiem.

Jednak jeśli naszym celem jest generał który ciagle przebywa w okolicach punktu dowodzenia, to szasne, że złapiemy go samego w drodze do latyny są nikłe ;) Lepiej ustawić się w sporej odległości z jakąś dobrą armatą i ustrzelić go raz, a dobrze.

Takie jest moje zdanie :) .
  Temat: Forum "Militaria"
mande

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10252

PostForum: O forum   Wysłany: Pią Lut 08, 2008 5:56 pm   Temat: Forum "Militaria"
Ładnie wyszło :)

Pozwoliłem sobie trochę skorygować listę tematów - pominąłeś pare tematów czysto militarnych i zakwalifikowałeś tematy czystko historyczne (jak np. Wojna Secesyjna).

Myślę, że reszta kierownictwa nie ma nic przeciwko takiej zmienie, tym bardzej, że uatrakcyjnia ona forum i sprawia, że jest bardziej przejrzyste ;) . I nareszcie dyskusje na temat wojen kosmicznych są w dziale adekwatnym, a nie w dyskusjach "dotyczące minionych wydarzeń. Od starożytności po dzień wczorajszy". ;)
  Temat: Nowy wygląd strony
mande

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 22207

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Czw Lut 07, 2008 3:08 pm   Temat: Nowy wygląd strony
FifiCz napisał/a:
pierwszy post i od razu tak ostro


Moze dlatego, ze to mój znajomy, którego poprosiłem o opinię, jako że sam tworzy strony i się na tym trochę zna ;) .
  Temat: ciekawa gra w stylu Civilization
mande

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 15154

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Lut 06, 2008 8:01 pm   Temat: ciekawa gra w stylu Civilization
A moze Rise of Nations: Rise of Legends? Albo Empire Earth III (choć podobno to niezbyt udana produkcja).
  Temat: Forum "Militaria"
mande

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10252

PostForum: O forum   Wysłany: Sro Lut 06, 2008 3:30 pm   Temat: Forum "Militaria"
Myślę, że to dobry pomysł. Jeżeli lista tematów bedzie odpowiednio długa (a na to się zanosi, ze to bedzie kilkaset pozycji) to jestem gotów dorobić ten dział :) .
  Temat: Forum "Militaria"
mande

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10252

PostForum: O forum   Wysłany: Pon Sty 28, 2008 3:16 pm   Temat: Forum "Militaria"
Od sptrony technicznej nie ma problemu.

Jeśli zaś chodzi o merytoryczną, to:

1) potrzebna zgoda Klemensa i/lub MAO;
2) potrzebna lista tematów do przeniesienia;
  Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
mande

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 13994

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Sty 23, 2008 7:53 pm   Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
Zainteresowanych zapraszam do mojego tekstu:

http://www.sztab.com/czas...-I-RP,2617.html
  Temat: W samo południe - Doinformowanie, czy tajemnica?
mande

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6217

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Gru 29, 2007 1:39 pm   Temat: W samo południe - Doinformowanie, czy tajemnica?
Wojna to takie specyficzne wydarzenie, w którym kluczową rolę (jak narazie) odgrywa człowiek. Jest on zasobem strategicznym i nalezy go motywować.

Informacja powinna by przekazywana żołnierzom, owszem, ale nie bezkrytycznie :) .

Żołnierz nie moze wiedzieć o wszystkim, bo wtedy moze stracić sens i motywację. Powinien wiedzieć na tyle, by wiedzieć co robi, jakie są ogólne cele operacji, co uważa sie za sukces i jakie punkty są kluczowe.

Minimalizuje się wtedy prawdopodobieństwo bohaterstwa w sytuacjach nieważnych (np obrona jakiegoś zupełnie nieistotnego punktu) i ucieczki z punktów strategicznych.

Im wyższy szczebel dowodzenia, tym wiedza powinna być szersza - na przykład prosty szeregowy nie musi znać wszystkich planów alternatywnych danej operacji, wystarczy że zna plan A, a jak on zawiedzie, że pozna plan B.
  Temat: W samo południe - Prezenty
mande

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4282

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Gru 29, 2007 1:32 pm   Temat: W samo południe - Prezenty
Ja w małym konflikcie postawiłbym na efektywnosć i pewność linii zaopatrzeniowych przy jendoczesneym racjonalizowaniu kosztów. Czyli tam gdzie mozna to wieziemy koleją, potem stacja przeładunkowa, ciężarówki, w gorętszych miejscach konwoje i ciężkie transportery.

Jeśli akcja ma charakter wypadowy, nie ma linii frontu tylko ruchome kotły i mobilne bazy, to najlepiej sprawdzi się sieć kilku punktów zaopatrzenia leżących w bezpiecznej odległości i transport śmigłowcowy.
  Temat: Europa Universalis 3
mande

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4699

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Gru 28, 2007 6:19 pm   Temat: Europa Universalis 3
Ekhm... Mikiss, chyba nie wiesz co znaczy słowo "Multiplayer".

Co do gier multiplayer w EUIII to polecam korzystać z forum paradoxu - tam ludzie się umawiają na grę i można sie załapać do jakiegos składu :) .

Nie mam jednak żadnych doświadczen z tym zwiazanych, gdyż zwyczajnie trudno znaleźć mi na tyle dużo czasu :) .
 
Strona 5 z 33
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 16