gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 81
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: problem z instalacją
Ramirez

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4333

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sro Cze 27, 2007 3:27 pm   Temat: problem z instalacją
Hmm problem imo powszechny. U mnie czasem też się tak zdarza, ale nie mam pomysłu jak z tym zrobić. Czasem jest u mnie tak, że instalacja się nie uruchamia, ale po jakimś czasie tak.
  Temat: The Settlers
Ramirez

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 15703

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Cze 05, 2007 6:40 pm   Temat: The Settlers
Cytat:
Choć nie ukrywam, że ja największym sentymentem darzę "jedyneczkę"

Ja również ;) . Coś w niej jest, nie umiem tego opisać :) .
  Temat: Zabawa w skojarzenia
Ramirez

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 14653

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Maj 23, 2007 9:58 pm   Temat: Zabawa w skojarzenia
elegancik - posłowie (jak komuś wygodniej - osły)
  Temat: Harry Potter
Ramirez

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 22360

PostForum: Książki   Wysłany: Sro Maj 23, 2007 9:56 pm   Temat: Harry Potter
Cytat:
Ksiazka>Film>Gra

Może i tak jest, co nie zmienia faktu, że sama seria docierała w dużej mierze do młodszych (często w to wciągano rodziców :mrgreen: ) czytelników. Ktoś kto lubi dobrą fantastykę, nie znajdzie tam raczej nic ciekawego.
  Temat: "hirosy" 3
Ramirez

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 18700

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Maj 23, 2007 9:54 pm   Temat: "hirosy" 3
Cytat:
Ja grałem chwilę w Heroes IV i spodobała mi sie grafika.Szybko wróciłem jednak do Heroes III.Może źle oceniam Heroes IV ale nie grałem w nie zbyt długo.

Jak wiele osób ;) . Dzieje się tak, bo wiele osób irytuje pełna opcja (bugów :mrgreen: ).
  Temat: Krucjaty!!!!
Ramirez

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7750

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Maj 23, 2007 9:51 pm   Temat: Krucjaty!!!!
Cytat:
Ja bym nie był taki pewien pobożności rycerstwa średniowiecznego. Myślę, że większą rolę pełniła zachłanność i pycha. Jednak nikt sondy wśród krzyżowców nie robił, więc możemy się jedynie domyślać jakie były naprawdę pobudki

Dochodzimy do punktu, w którym nie możemy nic potwierdzić, ani niczemu zaprzeczyć ;) .

Cytat:
"Jeśli nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze"

Heh. Można i tak ;) .
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Ramirez

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67681

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Maj 22, 2007 6:14 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Niemcy nie wygrały z powodu zachłanności Hitlera (analogia do Napoleona). Gdyby nie miał tylu frontów i skupił się na ataku na Rosję (najlepiej latem) i udałoby mu się ją zdobyć to wtedy miałby otwartą drogę do zwycięstwa. Ponadto Niemcy mieli mnóstwo wynalazków, wyprzedzających epokę (nawet teraz o ile takowe istnieją to nie używa się ich jawnie) i gdyby udało mu się wprowadzić w życie te projekty, wojna mogłaby się potoczyć inaczej.
  Temat: Najciekawsza bitwa na kartach historii
Ramirez

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 14734

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Maj 22, 2007 6:11 pm   Temat: Najciekawsza bitwa na kartach historii
Hmm. Termopile, Grunwald, Kircholm, Odsiecz Wiedeńska.
  Temat: Krucjaty!!!!
Ramirez

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7750

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Maj 22, 2007 6:09 pm   Temat: Krucjaty!!!!
Większość krzyżowców, a na pewno duża część, szła na krucjaty dlatego, bo obiecano im odpust całkowity ;) .
  Temat: Zagadka??
Ramirez

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5020

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Maj 22, 2007 6:09 pm   Temat: Zagadka??
Heh. Jak ktoś kto się spóźnił jakieś 1500 lat może wiedzieć co się działo :P . Dla mnie "Kod Da Vinci" to bzdura.
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Ramirez

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14092

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Maj 22, 2007 6:07 pm   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Wg. mnie husaria. Dla uzasadnienia podam prosty przykład - odsiecz wiedeńska. 30 tysięcy Polaków zniszczyło 100 tysięcy Turków. W czym tak naprawdę główny udział miało 7 tysięcy husarzy, którzy doprowadzili Turków do paniki.
  Temat: Najlepsza Taktycznie Armia Sredniowiecza
Ramirez

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5701

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Maj 22, 2007 6:03 pm   Temat: Najlepsza Taktycznie Armia Sredniowiecza
Cytat:
Średniowiecze trwało ok. 1000 lat

Co proszę? :shock: :???:
Najlepszą taktykę miała Polska. Ciężka jazda albo przerażała wroga, albo rozbijała w pył. Fakt faktem, bez jazdy Polska armia byłaby słabsza. Ale pamiętajcie, ze Polacy zawsze stawali do walki i najczęściej je wygrywali mimo nieraz miażdżącej przewagi wroga, dlatego dodatkowym plusem jest bitność Polaków ;) . Ponadto Polacy w całej historii mieli świetnych przywódców.
  Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
Ramirez

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 13898

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Maj 22, 2007 5:58 pm   Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
Za upadek RP odpowiedzialna jest szlachta, bo to ona chciała ciągle przywilejów i była się za nie gotowa poddać wrogowi bez walki! Ponadto niechętnie płaciła podatki na wojsko, zawsze to ona rządziła królem, a nie król nimi. Po prostu, trzeba było zmienić system władzy. Wg. mnie przede wszystkim obowiązkowa służba wojskowa, zająć się sprawą szlachty oraz usprawnić system administracji.
  Temat: Harry Potter
Ramirez

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 22360

PostForum: Książki   Wysłany: Wto Maj 22, 2007 5:38 pm   Temat: Harry Potter
Cytat:
Dzieci to niekoniecznie wyrostki - spójrz na Sejm:)

Hehe :lol: . Racja, generalnie znam osoby na poziomie, co czytają/czytały HP, jednak nie jest to jakaś rzesza.
  Temat: HMM 3 czy 4 ??
Ramirez

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 22997

PostForum: Heroes of Might and Magic   Wysłany: Wto Maj 22, 2007 2:23 pm   Temat: HMM 3 czy 4 ??
Postanawiam lekko odświeżyć ten temat ;) . Z perspektywy czasu, można by powiedzieć, że twórcy stworzyli H5 w celu wprowadzenia jakiejś nowości. Moim zdaniem mądrzejszym krokiem byłoby zrobienie czegoś pomiędzy H3 i H4, oczywiście z H4 wprowadzić tylko inny sposób prowadzenia walki, sklepy, dzienny system rekrutacji i chyba tyle :P . Owszem, trzeba by nieco silnik i oprawę odświeżyć, ale bez jakichś szaleństw - to dla mnie byłby idealny H6 :) .
 
Strona 3 z 6
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16