gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 113
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: America's Army
Menajev

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8357

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Paź 24, 2004 7:49 pm   Temat: America's Army
Oto wady:
:arrow: Bez stałego łącza sobie nie pograsz
:arrow: Bez dobrego sprzętu też sobie nie pograsz
:arrow: Początkujący mają duże problemy z ustrzeleniem kogokolwiek w związku z tym, że nie znają map
:arrow: Dla niektórych realizm gry może być za duży
  Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Menajev

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 10192

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Paź 20, 2004 7:53 am   Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Gonzo napisał/a:
Jak dla mnie pytanie absurdalne. Czy denerwuje Cię fakt, iż nikt nie gra w tą grę prócz Ciebie? Dla mnie jest to troszeczkę dziecinne pytanie.

Nie denerwuje tylko trochę dziwi, że na te 100 pare osób nie ma nikogo kto byłby choć trochę zainteresowany grą.
Klemens napisał/a:
Hmmm, moze dlatego, ze to jest Forum Sztabu VVeteranow, czyli milosnikow gier strategicznych, zas America's Army ta jednak nie jest

To nieczgo nie tłumaczy- ja jestem miłośnikiem America's Army, ale w inne gry też gram. Inaczej bym się nie rejestrował tutaj.
  Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Menajev

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 10192

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Paź 19, 2004 8:27 pm   Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Klemens napisał/a:
Ale ja tego NIE napisalem. A chcialbym zauwazyc, iz dyskutujesz ze mna, nie polska prasa. Wiec chocby z grzecznosci czytaj uwaznie me wypowiedzi i nie wkladaj mi w usta slow, ktorych nie uzylem, ok?

Nie twierzdze, ze ty to naisałeś. Po prostu pytałeś jakie znaczenie ma to, że to był cywil więc napisałem.
A dyskusje a emat psucia wzroku lepiej już skończmy, bo ona robi się NAPRAWDĘ dziwna...
I niech mi jescze ktoś wytłumaczy, czemu na tym forum zainteresowanie grą America's Army jest żadne?????????
  Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Menajev

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 10192

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Paź 19, 2004 7:49 pm   Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Klemens napisał/a:
W grze przytaczany jest rozkaz Hitlera, w ktorym stwierdza on, ze Polacy zaatakowali Niemcy - tu sie ze mna zgodzisz? Wg tej logiki( Hitlera) wojne wywolali Polacy? Zgodzisz sie wciaz, czyz nie? W grze nie ma zadnej innej informacji, iz bylo inaczej - tez sie chyba zgodzisz? A WIEC gracz( zwlaszcza zachodni), ktory nie ma prawie zadnego pojecia o historii przyjmie do wiadomosci tylko jedna informacje - wojne wywolali Polacy...
Powtórze to co powiedziałem wcześniej (a jak nie to miałem napisać i zapomniałem): to, że ludziska nie znają historii to już nie jest wina twórców gry. Nie obwiniajmy ich więc za to!
Klemens napisał/a:
Wybacz, ale ledwo powstrzymalem sie od smiechu, zwlaszcza iz takie boje toczylem na studiach z logika!). A to dlatego, gdyz wzajemnie sobie zaprzeczaja:)) To jak - jest ten Polak pijak, czy nie?? Jest czy nie? A ilu przedstawicieli innych nacji zostalo przedstawionych jako pijacy?

I jeszcze jedno - jakie znaczenie wedlug Ciebie ma fakt, iz byl to cywil?? Czy to ma byc okolicznosc lagodzaca?!

Generał Rommel, niemieccy żołnierze i radziecki oficer- oni pili z tego co wiem. A o to, że był cywilem chodziło mi z tym, że w prasie (np. w cytacie który napisałęm wcześniej) twierzdzili, że jako pijaków pokazano polskich żołnierzy

Klemens napisał/a:
Czy mozesz mi wytlumaczyc niezwykle frapujace zagadnienie, jak mozna grac w gry komputerowe BEZ monitora???))) A zwlaszcza bez "patrzenia sie w niego"?))))
Słyszałem o quake dla nie widomych tzn takim, w którym masz dzwięki tak zrobione, żeby grać nawet jeśli jest się niewidomym. Czyli bez patrzenia w monitor. Proste, nie?
  Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Menajev

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 10192

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Paź 19, 2004 3:59 pm   Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Klemens napisał/a:
Co powiedzieli? Ze w CP przyczyna wojny byl atak Polakow? Toz to prawda! Ze Polacy w grze sa przedstawiani jako pijacy? Przeciez tak w istocie bylo! Zrobili, co do nich nalezalo!!

W CP przyczyną wojny nie był atak Polaków. Zrozum wreszcie, że ta gra nie pokazuje, że Polacy zaatakowali Niemcy, tylko, że rozkaz Hitlera tak brzmiał. W grze nie przedstraiono Polakó jako pijaków. Pokazali JEDNEGO polskiego pijaka, który był cywilem.
Klemens napisał/a:
I jak najbardziej komputer psuje wzrok

Czytaj DOKŁADNIE co napisałem. A napisałem, że gry nie psują wzroku tylko monitor (a dokładnie patrzenie się w niego). A twoje 15 letnie doświadczenie jest raczej na minus- jescze kilkanaście miesięcy temu monitory z płaskim kineskopem były raczej rzadkie (bo chyba po to są żeby nie mniej męczyć wzrok).
  Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Menajev

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 10192

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Paź 18, 2004 5:59 pm   Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Gonzo napisał/a:
Nie rozumiem i zrozumieć nie chcę. :?

To nie moje słowa, ale ja je rozumiem. Jeśli jednak nie hcesz iwedzieć nie będę tłumaczyć :P
  Temat: Rangi
Menajev

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 14118

PostForum: O forum   Wysłany: Pon Paź 18, 2004 5:57 pm   Temat: Rangi
Czyli wszytko zminia admin kiedy uzna, że ktoś jest tego warty?
  Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Menajev

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 10192

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Paź 18, 2004 3:38 pm   Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Gonzo napisał/a:
To jest doskonały przykład zależnoś ci poś redniej: oni- CDA - zaciekawią czytelnika daną grą (nie ważne jak to zrobią wystarczy, że grę będą chwalili lub krytykowali), a wtedy czytelnik kupuje dany tytuł, by sprawdzić czy gra jest rzeczywiście taka, jak ją opisują/bo jest fanem gatunku/jest kolekcjonerem itp. Gra jest w posiadaniu kogoś , pieniądze zatem wpływają na konta producenta gry. Producent posiadający możliwoś ci do stworzenia kolejnego tytułu, realizuje pomysł i tworzy kolejną grę

Mówisz to jakby sprzedaż jednej gry miałao gromny wpływ na resztę. Twórcy gry dostają kasę od wydawców, ci zaś mają kasę za gry w które zainwestowali, ale że inwestuj± w kilka/naś cie/dziesiąt/set jedna gra nie wpłynie znacząco na resztę.
Gonzo napisał/a:
Stereotyp. Fakt - w mediach są krzykacze i szołmeni, lecz nie należy telewizji postrzegać jako żródło przejaskrawienia. Podobnie można powiedzieć o Internecie.
Ale w tym przypadku jaknajbardziej jest to zgodne z prawdą.
Gonzo napisał/a:
Więc jeś li gra prosi się o krytykę - to jestem za krytykami.
Więc jeś li ja skrytykuje np. to że w Polsce jest tak żle jak jest na ktoty które chodzą swoimi drogami zamiast się słuchać, to też będziesz za krytykiem? To, że coś ponosi krytykę nie znaczy, że ta krytyka jest słuszna
Klemens napisał/a:
Więc jeśli gra prosi się o krytykę - to jestem za krytykami.
Więc ci z tv też nie powinni się zabierać do krytykowania gry, bo ani nie są od historii, ani nie od gier.
Klemens napisał/a:
A dlaczego nie ma np. czasopism o marihuanie? Jestem GORACO przekonany, iz TYSIACE ludzi chcialoby sie o niej dowiedziec czegos wiecej... Odpowiedz brzmi: bo jest zakazana.

Co to ma z czym wspóknego????! Marichuana jest zakazana bo psuje zdrowie (potwierdzone przez specjalistów), a gry nie s± zakazane bo nie psują zdrowia(fizycznego, psychikę niektórym może zepsuć)[I tylko niech mi nikt NIE mówi, że gry psują wzrok, bo chyba zabiję. Jak już wzrok psuje patrzenie się w monitor, bo grać można z zamkniętymi oczami i jak wtedy zepsuje? A poza tym wydaje mi się, że televizor psuje bardziej, ponieważ kiedy grasz mniej więcej wiesz co się za chwilę stanie, a na filmach jesteś nie przygotowany i to chyba bardziej psuje wzrok]
Klemens napisał/a:
Z drugiej strony musimy pamietac o tym, ze poczatek CP jest niejasny dla kogos, kto nie dysponuje w miare zaawansowana wiedza o drugiej wojnie swiatowej. A nie oszukujmy sie, zdecydowana wiekszosc ludzi na historie doslownie - leje.

A to już nie jest wina twórców gre, więc nie oskarżajmy ich o to
I jeszcze obiecany przezmnie list(troche skrócony bo mi nie działa skaner a mi się nie chciało wszytkiego przepisywać). Text z pisma podkreślony
odpowiedzi tego koleśa pogrubione
Kto rozpętał II wojnę światową? Wydawać by się mogło, że mawet przedszkolaki to wiedzą. Mimo to z niemieckiej gry komputerowej dowiadujemy się, że to Polska napadła na Niemcy! Gra Panzers rozpoczyna się od niemickiego rozkazu do ataku- w reakcj na polską agresję
Gra Panzers ejst grą historyczną, a treść rozkazu ataku na Polskę wyglądała właśnie tak, jak to przedstawiono w grze! Wszystko się więc zgadza- gra historyczna pokazuje historię taką, jaka była, ppokazuje FAKTY. Tu: jak wyglądał niemiecki rozkaz z 1.09.1939 r. Może treść ataku brzmiała by lepiej, gdyby jako powód ataku podano zachciankę Hitlera, albo odmowę Polaków w sprawie oddanie Rzeszy Gdańska i pasa ziemi w celu zbudowania pasa ziemi w celu zbudowania eksterytorialnej autostrady. Może... Ale nie brzmiał tak. Brzmiał tak, jak podano w grze, a gracz jako niemiecki oficer dootrzymuje rozkaz "oficjalny".
I to właśnie budzi sprzeciw- scenariusz gr oparto na fałszu.
Nie na fałlszu, lecz, jak już napisałem wcześniej, na FAKCIE HISTORYCZNYM! A że sam fakt jest/był fałszem, to już nie wina twórców gry.W niektórych kampaniach gracz może zdobywać Warszawę
Och, straszne! Berlin zdobywać można! Niemców, Amerykanów, Japończyków, Rzymian, Eskimosów i resztę świata tłuc można= ale od Polaków i Polski won!
Jego przeciwnikami są polscy żołnierze, przedstawieni jako zataczający się pijacy.
Hm, grałem jedynie w demo i tam spotkałem JEDNEGO piajnego Polaka, ltóry w był cywilem. Być może w pełnej wersji są misje, w których oddziały niemieckie są akatowane przez całe dywizje pijanych Polaków. Nie wiem, sprawdzę... Poza tym, kto jak kto, ale Polacy zapracowali sobie na świecie na portret pijaków. Ja tam jestem z tego dumny!:PP
Polsa werja będzie różnić sie od niemieckiej. Polski dysstrybutor zatrudnił historyka, który opracował specjalną broszurkę wyjaśniejącą kulisy wybuchu wojny. Broszury jednak nie zmienią gry, w której pojawiają sie pijani polscy żołnierze.
Tiaaaa. Zapytam się jescze: dlaczego w artykule nie wspomniano NIC o tym, że w grze występują jescze kampanie alianckie? Odpowiedż: Bo nie było by sensacji... A potem się dziwimy wściekłym rodzicom, psycholudkom i dziennikarzom, że nie lubią gier komputerowych... Też bym ich nie lubił, nie mając o nich pojęcia, a czytając takie artykuły, jka ten opisywany wyżej...
  Temat: Rangi
Menajev

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 14118

PostForum: O forum   Wysłany: Pon Paź 18, 2004 3:24 pm   Temat: Rangi
Może ktoś gdzieś napisać ile postów na kolejną rangę? Czy tutaj niczego nie dodaje automatycznie i to zależy od admina?
  Temat: Z cyklu znalezione w sieci (4 adres)
Menajev

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4910

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Paź 18, 2004 3:21 pm   Temat: Z cyklu znalezione w sieci (4 adres)
Napiszę tak jak to powinno być: wszędzie gdzie pisałem moja opinia spotkała się z krytyką. A co do obgadywania za plecami jak najbardziej się zgadzam
  Temat: Z cyklu znalezione w sieci (4 adres)
Menajev

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4910

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Paź 18, 2004 2:42 pm   Temat: Z cyklu znalezione w sieci (4 adres)
Andrew_wojownik napisał/a:
Podaj cały link lub nazwe działu w jakim się znajdują te skiny.

Znajdują sie w dziale download, a potem to już wzrokowo :) Nie podam dokładnego linku, bo mi wtedy stat4u nie pokazuje, że ktoś wszedł...

Andrew_wojownik napisał/a:
Sprowadziłem tu Menajev :D

A z tym się za bardzo nie chwal, bo ja się z tego co wiedzę, z nikim nie zgadzam (tzn. wszędzie gdzie pisałem sptkałem sie z ostrą krytyką, ta jescze trwa :)
  Temat: Z cyklu znalezione w sieci (4 adres)
Menajev

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4910

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Paź 17, 2004 8:24 pm   Temat: Z cyklu znalezione w sieci (4 adres)
A jak ktoś chce skiny na gg to niech zajrzy tu: www.menajev.friko.pl
  Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Menajev

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 10192

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Paź 17, 2004 8:20 pm   Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Gonzo napisał/a:


Cytat:
2 Jak najbardziej uważam CDA za pewne żródło


Klemens już napisał wszystko na ten temat. Oni chleba od ust sobie nie odejmą (również czytałem negdyś CDA).
Wytłumacze wam jedną rzecz której nie bierzecie pod uwgę: oni nie mają nic z tego, że ktoś kupi jakąkolwiek grę. Co im po tym, że gra będzie się sprzedawa dobrze czy żle???

Gonzo napisał/a:
Cytat:
Wtedy na pewno uwerzycie, bo piszą bardzo przekonująco.


Przekonywująco a z dowodami to dwa różne pojęcia.
Przekonującą, bo podając dobre argumenty w przeciwieństwie do krzykaczy z prasy i tv

Gonzo napisał/a:
Cytat:
Nie z teog że ich bronią bo wtedy oceny poniżej 5/10 by się nie zdarzały a tyhc jest dużo.


Nie chodzi o to: oceny mogą być nawet 3, lecz żaden magazyn nie napisze, by nie grać w grę. Co najwyżej: pograj a zobaczysz jaki to gniot. To jeden z trików reklamowych, którymi nas media szpikują.

Powtarzam to co powiedziałem wcześniej: im nie zależy na tym by jakakolwiek gra się jakkolwiek sprzedawała. Oni dostają kasę (mniej więcej bo ten proces jest bardziej zagmatwany) od ludzi chcących się dowiedzieć prawdy o grze.

Gonzo napisał/a:
Cytat:
Graj w America's Army będziesz wielki


Ja tam mam 183 cm i nie czuję się mały. :D

Opsi już zminiłem :)

I wytłumaczcie mi jedną rzecz: po czyjej wy jesteście stronie: twórców gry czy ich oskarżycieli?
  Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Menajev

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 10192

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Paź 17, 2004 12:35 pm   Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Klemens napisał/a:


Co Ty mowisz?! Oczywiscie, ze zyja z bronienia gier!! Zobacz jak czesto powtarzaja sie roznorakie rewelacje w rodzaju "szkodliwego wplywu gier"!! Gdyby pozostawiac takie tezy samym sobie, to moglibysmy juz dawno sie spodziewac jakichs idiotycznych ustaw zakazujacych tej rozrywki!! A wtedy czasopismo, jakim jest CDA, nie mialoby racji bytu!!
Jest w jak najszerzej pojetym interesie tego periodyku, by istnialo szerokie grono graczy, zas dostep do owych gier byl nieograniczony!!

Oni nie żyją z bronienia gier- oni piszą o grach, a że chcą by było jak najwięcej grających jest w tym przypadku oczywiste. Niemniej jednak chronienie gier przed takimi atakami jest jak najbardziej stosowne- jest wielu ludzi którzy twierdzą tak jak oni czy ja - że wielu z zajmujący się wychowanie młodych (a przynajmniej powinni się tym zajmować) zwala na gry i internet wszystko co najgorsze by tylko nie zarzucili tego im.Nie mówie że tak jest w tym przypadku, ale można na tą grę zwalić, że młodzież nie zna histori. Co jednak może zrobić taka płotka jak ja? Niewiele. A oni? Pismo które czyta grubo ponad 100 tys. ludzi? Może dużo i z ich opinią się liczą.
A potwierzda znaczy, że wyrażając własną opinię, twierdzi to samo co oni.
  Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Menajev

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 10192

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Paź 17, 2004 11:43 am   Temat: Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
1 za nazwanie ich pedalami sry ale nauczyłem się dodawać tego określenia w szkole i teraz trudno mi się odzwyczaić (bynajmnie nie oznacza to niczego obrażliwego, a już napewno nie tego co gej. Po prostu używa się tego u nas żeby zdanie było dłuższe, ale nikogo tym nie obrażamy).
2 Jak najbardziej uważam CDA za pewne żródło, bo czytam ich od dłuższego czasu i zdążyłem poznać ich trochę, więc wiem że conajmniej jeden z nich wie o drugij wojnie więcej niż moja nauczycielka historii. Poza tym nie tylko oni to piszą - do redakcji przyszedł list w którym koleś tylko potwierdza ich słowa. Jeślki nie wierzycie to mogę wam to wszystko poskanować. Wtedy na pewno uwerzycie, bo piszą bardzo przekonująco.
I jescze jedno do Klemensa: CDA pisze o grach prawdę i z tego żyją. Nie z teog że ich bronią bo wtedy oceny poniżej 5/10 by się nie zdarzały a tyhc jest dużo.
 
Strona 7 z 8
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 16