gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 113
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
Menajev

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 14227

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Sie 23, 2006 2:07 pm   Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
Głos na POLSKĘ- choćby nie wiem co, ojczyzny nie opuszczę.
BTW co tak się ludzie to usa garną, skoro oni mieli często(nawet pod koniec wojny) gorzej od Niemców?
  Temat: Najciekawsza bitwa na kartach historii
Menajev

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 14740

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Sie 19, 2006 1:09 pm   Temat: Najciekawsza bitwa na kartach historii
A może Bitwa w Lesie Teutoburskim gdzie ok. 18 tys Germanów pokonało ok 23. tys. legionistów, a takie klęski Rzymianom nie zdarzały się często?
  Temat: Polscy kamikaze
Menajev

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5089

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Lip 26, 2006 9:19 am   Temat: Polscy kamikaze
Mółgbyś nie pisać "oni walczyli w złej sprawie" bo to czy to sprawa dobra czy zła zależy od punktu widzenia- dla Japończyków kamikaze byli dobrze dla Amerykanów- źli. Tak samo jest teraz- Amerykanie- wg nich- są w Iraku z misją stabilizacyjną, a zdaniem Iraku (i moim) to są okupanci.
  Temat: W samo południe - Gdyby tam były czołgi...
Menajev

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 10459

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Lip 12, 2006 7:23 pm   Temat: W samo południe - Gdyby tam były czołgi...
Stawiam na czołowy atak. Pantery to wystarczający argument-ich jakość (a także doświadczenie i wyszkolenie załogi) narobiły by aliantom sporo bałaganu. Przy wsparciu piechoty to by wystarczyło, by przyczułki upadły. O ile oczywiście wystarczyłoby Niemcom czołgów i czasu na wszystkie przyczułki.
  Temat: Najciekawsza bitwa na kartach historii
Menajev

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 14740

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Lip 12, 2006 7:17 pm   Temat: Najciekawsza bitwa na kartach historii
Mnie ogólnie imponuje Jan III Sobieski i wszystkie jego bitwy z przewarzającym liczebnie wojskiem przeciwnika.
Także bitwa pod Somosierrą . Taaa... "dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy"
on nie mógł sobie poradzić całą swoją armią, a 200 POLAKÓW poradziło sobie.
Spider napisał/a:
Sun Zi

Nie chodzi ci przypadkiem o Sun Tzu?
  Temat: W samo południe - Obóz Rzymian
Menajev

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4282

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Lip 12, 2006 6:57 pm   Temat: W samo południe - Obóz Rzymian
David1 napisał/a:
Legion liczył od 4500 do 6000 żołnierzy.

I właśnie dlatego legiony te rzadko kiedy były w całości.
Myślę, że obozy stawiano raczej każdej nocy, czasami dla obrony, a czasami tylko po to, żeby dodatkowo zmęczyć żołnierzy przed snem (co by im się lepiej spało)
  Temat: W samo południe - Pojazdy i ich załogi
Menajev

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4561

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Cze 17, 2006 7:13 pm   Temat: W samo południe - Pojazdy i ich załogi
Czy mówisz o jakimś konkretnym konflikcie czy ogólnie?
Myśle, że pojzdy padają szybciej niż załoga i jeśli zaczynamy wojnę to wystarczy tylke załóg ile maszyn, bo po pewnym czasie i tak załóg będzie za dużo.
No chyba, że proporcje siłowe są znacznie na naszą korzyść (jak np. usa vs Irak) wtedy raczej więcej ludzi niż maszyn
  Temat: W samo południe - Szturmujemy zamek
Menajev

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4849

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Cze 11, 2006 10:46 am   Temat: W samo południe - Szturmujemy zamek
Liczba wojska jest uzależniona od jakości. Jeśli obrońca ma 1000 ludzi z nożami kuchennymi a atakujący 250 doświadczonej armii zawodowej to po przełamaniu murów obrońcy nie mają szans. Jeśli jednak jakość wojska jest taka sama to myślę, że ok 1.5-2 razy tyle co obrońcy
  Temat: W samo południe - Straty w pierwszej linii
Menajev

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6745

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Maj 13, 2006 8:06 pm   Temat: W samo południe - Straty w pierwszej linii
To zależy od tego kto walczy, np. Rzymianie (po Rome- Total War mam do nich szacunek :]) liczyli się z każdym człowiekiem (tzn woleli żeby nie ginął, nie chodzi mi o to, że mieli mało ludzi i musieli ich oszczędzać)i nawet w pierwszej lini straty nie były wielkie. Ale w bardziej 'dzikich' armia pierwsza linia przyjmowała na siebie cały impet wrogiej armi i ginęła większość z nich.
  Temat: Światłem czy ołowiem?
Menajev

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4087

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Maj 13, 2006 8:01 pm   Temat: Światłem czy ołowiem?
Myśle, że zmiana kuli na coś innego to tylko kwestia czasu (jak wszystko inne), ale nie będę prorokował jakiego. W końcu miecz został wyparty przez broń palną, mimo że na początku był tylko skromnym jej dodatkiem.
  Temat: W samo południe - CKM
Menajev

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4545

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Lut 02, 2006 6:41 pm   Temat: W samo południe - CKM
Opananowanie, także w sensie powstzymywania sie by otworzyć ogień w najlepszym momencie. W ten sposób, o ile ckm jest dobrze zamaskowany, można skutecznie powybijać przeciwników (a raczej można było, bo dzisiejszy sposób prowadzenia walk troche w tym przeszkadza)
  Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
Menajev

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 74985

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Lut 02, 2006 7:49 am   Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
Może was zainteresuje fakt, że najlepszym czołgiem rosyjskim nie jest T-80, a T-90.
Nie mam pojęcia co to jest, ale wiem na pewno, że istnieje. Znalazłem jego zdjęcia na rusarmy.com (uwaga strona po rusku, nie znalazłem możliwości zmianty na bardziej standartowy język)
  Temat: Przedwojenny sojusz Polski z Niemcami [?]
Menajev

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5099

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Sty 31, 2006 7:43 pm   Temat: Przedwojenny sojusz Polski z Niemcami [?]
jano napisał/a:
O ile pamiętam to w 1936 roku (co do daty to mogę się mylić ) niemcy wystąpili z propozycją zawarcia porozumienia o nazwie Pakt Antykominternowski.

Z tego co miałem ostatnio na historii to Hitler zapraszał POLSKĘ do Paktu Antykominternowskiego w '39, wtedy kiedy chciał od nas Gdańska. Ale czy było coś wcześniej?
A poza tym ja swojej historyczce nie ufam.
  Temat: Przedwojenny sojusz Polski z Niemcami [?]
Menajev

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5099

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Sty 30, 2006 4:39 pm   Temat: Przedwojenny sojusz Polski z Niemcami [?]
Gdzieś (chyba na tym forum) czytałem o próbie zawarcia sojuszu między Polską a Niemcami przez Hitlera. Zakładam ten temat bo chciałbym się dowiedzieć, czy na prawdę miało to miejsce, a jeśli tak to chciałbym wiedzieć jak najwięcej szczegółów na ten temat (data, czy pakt miał zawierać jakieś zobowiązania, kto odmówił, etc.)
Z góry dzięki za wszelką pomoc
  Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
Menajev

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 74985

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Sty 22, 2006 12:51 pm   Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
inqistor napisał/a:

Wychodzi, że "Twardy" jest raczej blisko Leoparda-2 według naszych wojskowych.
Ciekawe też co znaczy M1. Podstawowy Abrams był raczej dosyć cienki.

Jeśli się nie mylę, to M1 Abrams to jest ten jeden i jedyny abrams (nie licząc jakiś wersji specjalnych które na pewno są), więc wychodzi na to, że ten przelicznik jest bzdurny, bo z tego co wiem a powstawał przy współpracy z Niemcami tworzącymi Leo 1 (no chyba, że czegoś nie pamiętam i chodziło o leo 2, ale raczej wątpie)i już wtedy był gorszy, co dopiero po tym jak Niemcy wypuścili ulepszoną wersję. I jescze jedno- skoro T72 ma taki dobry wynik to jaki miałby T80 ? (nie twierdze, że te czołgi są słabe [wręcz przeciwnie], ale na pewno nie są lepsze od Leo 2)
BTW po przeczytaniu 1 części twojego postu określam cię tak: bratnia dusza :)
 
Strona 3 z 8
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16